PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=265271}

Nigdy nie mów żegnaj

Kabhi Alvida Naa Kehna
7,6 12 183
oceny
7,6 10 1 12183
Nigdy nie mów żegnaj
powrót do forum filmu Nigdy nie mów żegnaj

czy zauważyliście,że w filmach bollywood między kochankami nigdy nie dochodzi do pocałunków? widziałam kilka filmów z gatunku bollywood,ale w żadnym nie widziałam aby się całowali,owszem całują się po szyi,policzkach,ale nie ma takich głębokich pocałunków usta-usta

ocenił(a) film na 9
jag0da

Tez się nad tym zastanawiałam, być może jest to związane z ich religią . :)

ocenił(a) film na 7
Karciaaa

Jest dużo filmów w których aktorzy się całują, np. Band Baaja Baraat i Ladies vs. Ricky Bahl (Anushka i Ranveer), Bunty Aur Babli (Rani i Abhishek), Dhoom 2 (Hrithik i Aishwarya), Zindagi Na Milegi Dobara (Hrithik i Katrina), Andaaz (Akshay i Priyanka), Zinda (Lara i Sanjay), Elaan (John i Lara), Jhoom Barabar Jhoom, Mumbai Se Aaya Mera Dost (Lara i Abhishek), Jhoom Barabar Jhoom (Lara i Bobby oraz Preity i Abhishek), Hey Ram! (Rani i Kamal), Hum Tum (Rani i Saif), Salaam Namaste (Saif i Preity) i choćby ostatni Jab Tak Hai Jaan (SRK i Katrina). Uff, serio tego dużo. A to nie wszystkie :)

ocenił(a) film na 9
Karciaaa

Też to zauważyłam. Może to tak rzuca się w oczy, bo w amerykańskich całowania czy seksu jest aż nadto :D Nie wykluczam, na pewno są też indyjskie z całowaniem itp, ale jednak jest to u nich rzadsze chyba. Ja czasem aż myślałam "No pocałują się czy nie"? :P

jag0da

być może w wielu filmach się całują, ale ja też do dziś zauważałam brak pocałunków, szczególnie takich namiętnych-bo jakiś tam pocałunek w czoło czy cmoknięcie w policzek to widziałam. Pewne jest to, że nie ma scen seksu-co jest miłą odmianą:)

ocenił(a) film na 10
kaarcia1

Kiedyś oglądałam program na temat filmów indyjskich i reżyserzy wypowiadali się na ten temat w ten sposób iż nie chcą aby w tych właśnie filmach takie sceny występowały. Ale co jak co mimo że takich scen nie ma to i tak odczuwalna jest namiętność między bohaterami i nie muszą być właśnie takie sceny np tak jak w amerykańskich filmach gdzie na okrągło widzimy sceny seksu lub bóg wie co jeszcze :))

Aiva1993

Całkowicie się z Tobą zgadzam:)

Aiva1993

Ja również :)
Dopiero mam zamiar oglądać ten film, ale wnioskując po wcześniejszych filmach Bollywood będzie mi się podobał.

ocenił(a) film na 10
konrad_lach

Powinien :))

kaarcia1

bo To przeważnIe Szaruk sie nie całuje w filmach, inni to robią normalnie, może nie ostro i namiętne jak w hollywood, ale całują sie jak juz wyżej koleżanaka wymieniła, ja tam sie cieszę że Szaruk ma swoje zasady, choć w ostatnim filmie od nich odstapił i bardzo byłam na niego zła, że nie była to Kajol tylko drewniana Katrina pff :P

aniaopole7

Ja czytałam ,że niektórzy mieli poważne problemy za całowanie się w filmach.

ocenił(a) film na 1
shanti1993

mówisz jak Hermiona....;)

ocenił(a) film na 10
aniaopole7

Zgadzam sie w 100 procentach! Dlaczego akurat Katrina, kiedy mamy piekna Kajol? :)

ocenił(a) film na 7
kaarcia1

Są zarówno pocałunki, jak i sceny seksu (choćby "Salaam Namaste")- choć nie są jakoś bardzo śmiałe. Być może niektórzy mają takie wrażenie, bo pełno u nas dostępnych filmów z SRK, a on się nigdy w filmach nie całuje :)

jag0da

Wszelkie sceny erotyczne się zakazane w filmach Indyjskich. Hindusi po prostu, w swoich filmach chcą pokazać coś więcej niż amerykanie w swoich.
Kino Indyjskie chce pokazać miłość duchową po między dwojgiem ludzi, niżeli cielesną.
Innym powodem jest oczywiście szacunek do kobiety, aktorki grającej rolę.

ocenił(a) film na 7
Alex1212

Nie sądzę, że są jakoś oficjalnie zakazane. Po prostu wielu reżyserów boi się reakcji ludzi dlatego tak mało powstaje filmów zawierających ostrzejsze sceny. Ale można przywołać np. "Maya Memsaab"; "The Dirty Picture"; "Ishaqzaade"; "Jism 2"; "Jism"; "Cocktail" czy "Nishabd", który wzbudza kontrowersje nie scenografią, ale samym nietypowym jak na bollywood scenariuszem :)

ocenił(a) film na 7
Alex1212

Bzdura. Wystarczy obejrzeć jakiś film, gdzie głównego amanta nie gra Shahrukh Khan.

Morska_Bryza

W sumie racja, po ok. 6 latach trochę zmienił mi się pogląd na ten temat. ;)

ocenił(a) film na 10
jag0da

Jedyny pocałunek usta usta widziałam w "Kiedy ją spotkałem" - Aditya(Shahid Kapur) i Geeta(Kareena Kapoor)

ocenił(a) film na 10
jag0da

Miła odmiana od tych przeretyzowanych filmów w telewizji. Nawet więcej namiętności jest pomiędzy bohaterami, gdy tylko na siebie patrzą. Grają wtedy bardziej z pasją, muszą się postarać by pokazać głębsze uczucia. A całowanie się nie wiadomo jak obściskiwanie wcale nie jest wyznacznikiem miłości.

pati_71

zgadzam się to miła odmiana dla epatującego seksem i nagością tego co znamy...
może się całują tak jak zostało to wyliczony wyżej w wątku, ale nie wiem czy ktoś z Was był w Indiach - oni się nie całują na ulicach jak u nas, nie przytulają ani nie dotykają jak u nas... to różnice kulturowe.
na prawdę w Indiach jest tak że pomimo przełomu kulturowego jaki się tam dokonuje to jednak różnice w dalszym ciągu są ogromne. mam jednak wątpliwość czy zachód jest aż takim świetnym wzorcem ;)

ocenił(a) film na 5
jag0da

Hindusi nie całują się w filmach... za to gwałcą się w autobusach... dziwny kraj.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones