PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=811327}
7,3 9 547
ocen
7,3 10 1 9547
7,4 16
ocen krytyków
Nimona
powrót do forum filmu Nimona

Film a komiks

ocenił(a) film na 7

Sympatyczny film, zwłaszcza podobał mi duet protagonistów. Historia aczkolwiek jest strasznie przewidywalna, a także czytając o pierwowzorze odnoszę wrażenie, że został on strasznie wykastrowany.
Pytanie to osób znających komiks. Na ile film pokrywa się z pierwowzorem. Co wypada gorzej, a co lepiej?
Na pewno będę chciał sam przeczytać, lecz ciekaw jestem waszej opinii

wolfang_filmweb

A co za różnica? Film to film, komiks to komiks. Nauczmy się nie łączyć tego, i nie porównywać. Komiks zawsze będzie imo bogatszy w fabułę. Film przeważnie będzie prostszy w odbiorze. Ale wielkich różnic nie ma.

ocenił(a) film na 7
toyminator

Masz racje, nie chciałem zabrzmieć jak purysta, który nie toleruje odstępstw od pierwowzoru. Ogólnie przeczytałem komiks i o ile bardziej podoba mi się niż film to i tak oba dzieła uważam za całkiem fajne, choć są to zupełnie inne historię

ocenił(a) film na 9
wolfang_filmweb

jestem po przeczytaniu i tak, film i komiks są od siebie diametralnie różne mimo wielu podobieństw i nawiązań, mimo tego obie są warte zapoznania się, a nawet stwierdzę, że z mojej perspektywy film wypada lepiej

ocenił(a) film na 6
wolfang_filmweb

Hej, Ja wolałam komiks. Moim zdaniem film został uproszczony bardziej pod dzieci.

ocenił(a) film na 9
Ma_da21

W sumie tak myślę, że większość filmów jest uproszczona w stosunku do czytanego pierwowzoru. Bywały oczywiście chlubne wyjątki (np. Ojciec chrzestny), ale niestety film mocno spłyca to co ukazuje literatura (i przy okazji też nasza wyobraźnia).

ocenił(a) film na 6
wolfang_filmweb

da to dlanoe dwie różne historie, film jest fajnie zrobiony z końcówką jest taka o. Liczyłem na wuerszejsze oddanie tej historii. Choć sam pomysł jest okej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones