PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=811327}
7,3 9 547
ocen
7,3 10 1 9547
7,4 16
ocen krytyków
Nimona
powrót do forum filmu Nimona

Ładna animacja, ciekawa historia mądry przekaz. Żałuję tylko, że twórcy zdecydowali się pokazać pocałunek głównego bohatera. Rodzi to pewien problem tłumaczenie dzieciom dlaczego dwóch panów się pocałowało. O ile ze starszymi dziećmi nie ma problemu o tyle nie każdy ma potrzebę, albo uważa że ośmiolatek powinien to rozumieć. Czy nie wystarczyło "kocham cię", czy chłopaki nie mogły się przytulić, podeszli razem trzymając się za ręce. Myślę, że to by w zupełności wystarczyło.

ocenił(a) film na 8
hertzh1

a co tu masz trudnego do wytłumaczenia? Po prostu mówisz, że dwaj kochający się ludzie okazują sobie miłość i tyle

ocenił(a) film na 6
IronEgg

Masz dzieci?

kebi17

Ja mam. Moja córka ma 10 lat a od pięciu wie kto to jest homoseksualista. Nie ma z tym żadnych problemów, nawet nie musiałem nic jej tłumaczyć. Wniosek? Zjebem się zostaje a nie rodzi

ocenił(a) film na 6
hertzh1

Chciałem ten sam temat poruszyć ale Filmweb cenzurę mi zrobił. Obrzydliwe treści propagują.

ocenił(a) film na 7
kebi17

nie tyle obrzydliwe, co kontrowersyjne albo nieadekwatne dla grupy wiekowej.

ocenił(a) film na 8
hertzh1

Stary to nie 1990, zresztą niech dzieci pytają.

ocenił(a) film na 7
bartosz_o

zadam tobie bardzo proste pytanie, masz dzieci? Chciałbyś tak z biegu 8 latkowi tłumaczyć różnice dlaczego rodzice całują się w usta, i ci panowie całują się tak samo? To nie jest kwestia tolerancji, to nie jest problem. Problemem jest zademonstrowanie czegoś co wymaga tłumaczenia kiedy nie jesteś na to gotowy. To, że główny bohater jest homoseksualny rozumie już 11 letnie dziecko i wystarczyłaby scena uścisku i trzymania się za ręce. Młodemu nie musisz tłumaczyć a starsze wie o co chodzi.

ocenił(a) film na 7
hertzh1

Ha ha ha ha ha, myślisz że w wieku 8 lat dzieci już nie czują, że ktoś ich z telewizji interesuje?

hertzh1

Tylko trzeba zwrócić uwagę że film jest 10+ zawiera brutalne sceny i dzieci poniżej tego wieku nie powinny go oglądać:))

hertzh1

A ja jestem zdziwiona że nikt tu z rodziców nie "ostrzega" przez wątkiem/sugestią samobójstwa (Nimona próbuje się nadziać na miecz) co wydaje mi się wyjątkowo mroczne i poważniejsze niż "dwóch panów się pocałowało". Z drugiej strony nie ma co ukrywać że ofiarami samobójstwa są dzieci młodsze niż 10 lat, więc może słusznie o tym pogadać przy okazji filmu obok homoseksualizmu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones