PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=811327}
7,3 9 547
ocen
7,3 10 1 9547
7,4 16
ocen krytyków
Nimona
powrót do forum filmu Nimona

Na końcu bajki dwóch rycerzy całuje się i chodzi za rękę. Dodatkowo przez całą bajkę Nimona określa się różnymi zaimkami ona on ono, dzieciak może tego nie wyłapie, ale podprogowe programowanie młodego umysłu już jest. Powinny być oznaczenia dla rodziców jak na grach (np. homoseksualizm albo zmiana płci). Widać na siłę pchana jest jakaś odgórna agenda.

kebi17

XXI wiek i nadal bedziemy uwazac, ze zwiazki homo nie istnieją?

ocenił(a) film na 5
kwieciur

Myślę, że rodzic ma prawo to wiedzieć, zanim się zdecyduje iść z pociechą do kina :) Świadomość to możliwość wyboru. Za łapkę trzymają się zresztą już na początku filmu. Dodam też, że bajka jest dość brutalna, nie dla młodszej widowni.

ocenił(a) film na 7
EJanczul

No jak rodzić nie sprawdza na co idzie do kina, to jego problem... Zwłaszcza jak próbuje "uchronić" swoje dzieci przed tym, co zapewne już i tak wiedzą z innych źródeł...

ocenił(a) film na 6
kwieciur

Nie udaje że zjawisko nie istnieje, ale producenci nie powinni uświadamiać o tym zamiast rodziców pchając się tym samym w kompetencje opiekuna.

ocenił(a) film na 8
kebi17

Film ma kategorię 10+, rodzice mieli mnóstwo czasu na uświadomienie swoich dzieci.

kebi17

Jeśli to "podprogowe" programowanie spowoduje, że twoje dziecko nie będzie homofobem w przyszłości, to może i lepiej.

ocenił(a) film na 6
Puchy11

Jezu macie whiskas zamiast mózgu, chapacie jak pelikany indoktrynację wrzucana przez te platformy z filmami pod płaszczykiem tolerancji, wyjdzie wam to kiedyś bokiem. Pozdrawiam

kwieciur

1) W społeczeństwie masz ich 1-3%, a ostatnio w bajkach co 2 główny bohater ma ciągoty homosks. 2) Skoro jest taki nacisk na tolerancję, wypadałoby tolerować to, że są osoby, które nie chcą oglądać pewnych treści (analogicznie jak nie puszczę dziecka na film w którym są sceny przemocy - od tego są kategorie PEGI czy w przypadku gier odpowiednie symbole na pudełkach).

ocenił(a) film na 9
hydepark

Wszystko co napisałeś to homofobiczna propaganda nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością

kapsel1997

Rozumiem, to się nazywa syndrom wyparcia. Wszystko to co napisałeś pokazuje, że daleko ci do bycia osobą tolerancyjną.

ocenił(a) film na 9
hydepark

Nie, zwyczajnie nazywam kłamliwych homofobów żądających cenzury po imieniu

kapsel1997

1) Daruj sobie te epitety, które ruszają tylko ludzi z twojej bańki 2) Nie cenzury tylko informacji.

ocenił(a) film na 9
hydepark

To jest cenzura. Obecność osób innych niż biali heteroseksualni mężczyźni nie muszą mieć twojego ani niczyjego pozwolenia na obecność w mediach, o „ostrzeganiu” przed nimi nie wspominając xd

kapsel1997

Człowieku nie ośmieszaj się już xD Ja nikomu nie bronię tworzenia takich produkcji na jakie ma ochotę - pozwól jednak proszę aby ludzie mieli wybór - świadomy wybór. Bądź tolerancyjny dla osób o innym niż twoje poczuciu estetyki.

ocenił(a) film na 9
hydepark

I nie, to tylko ty się ośmieszasz sugerując że masz prawo kazać komukolwiek ostrzegać przed obecnością ludzi niehetero, niebiałych, kobiet i całej reszty ludzi do których ziejesz nienawiścią bez powodu. W omawianej bajce znakomicie dogadałbyś się ze złoczyńcami

kapsel1997

W którym miejscu piszę o "niebiałych, kobiet i całej reszty ludzi" - cokolwiek oznacza całą reszta ludzi. Kończę rozmowę z tobą bo od tej nienawiści nie jesteś w stanie dyskutować na argumenty tylko bawisz sie w jakieś żenujące wciskanie komuś czegoś, czego nie wypowiedział. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
hydepark

"2) Skoro jest taki nacisk na tolerancję, wypadałoby tolerować to, że są osoby, które nie chcą oglądać pewnych treści (analogicznie jak nie puszczę dziecka na film w którym są sceny przemocy - od tego są kategorie PEGI czy w przypadku gier odpowiednie symbole na pudełkach)." Ogarniasz, że nikt Cię nie zmusza do oglądania i oczywiście, że prawak ma komunistyczne zapędy, żeby decydować co można pokazywać, a czego nie.

szadom_filmweb

Jak w ww/ odpowiedzi "Ja nikomu nie bronię tworzenia takich produkcji na jakie ma ochotę - pozwól jednak proszę aby ludzie mieli wybór - świadomy wybór. Bądź tolerancyjny dla osób o innym niż twoje poczuciu estetyki."PS. Prawak, lewak - daruj sobie epitety xD

ocenił(a) film na 9
hydepark

1)Jak już to według badań ok. 10% z czego większość stanowią osoby biseksualne.

kamil_durczol

Piszę o osobach homosks. a nie bi - tych jest w zależności od miejsca 1-3%.

ocenił(a) film na 9
hydepark

Podpowiem, że biseksualni mężczyźni też mają kontakty z mężczyznami.

kamil_durczol

Szczerze wątpię aby tych by było 10% ale ok - religia (judaizm, islam, katolizycyzm - wybierz sobie bo w każdej z nich jest to postrzegane negatywnie) mi nie pozwala na oglądanie, a tym bardziej pokazywanie dziecku takich treści. Jak rozumiem jesteś na tyle tolerancyjna osobą, że zrozumiesz mój punkt widzenia?

ocenił(a) film na 9
hydepark

No to nie oglądaj w przeciwieństwie do Twojej religii nikt do niczego nie zmusza. Swoją drogą tacy katolicy jak Ty w Polsce są mniejszością. Większość Polaków według badań i sondaży popiera np. aborcję na życzenie co jest sprzeczna z Twoją religią czy marsze równości. Z Twojego wpisu jasno wynika, że chciał byś cenzurować takie rzeczy i pomimo, że teraz robisz fikołki to wszyscy z którymi się teraz kłócisz wiedzą co miałeś na myśli.Jak rozumiem jesteś na tyle tolerancyjna osobą i rozumiesz, że np. są osoby które palą Biblię lub uważają, że dzieci powinno się trzymać jak najdalej od księży i szanujesz ich zdanie?

kamil_durczol

1) Masz wyżej info o 3 różnych religiach 2) "To nie oglądaj" - chętnie ale aby nie oglądać trzeba mieć najpierw wiedzę czego unikać. 3) Dzieci powinno sie trzymać z dala od wszelkich pedo - niezależnie od tego czy są homosksualnymi pedo na stanowisku księdza czy drag queen.

ocenił(a) film na 9
hydepark

1) Piszemy w kontekście Polski, gdzie liczy się jedna religia. 2) Większości ludzi (w krajach których takie filmy są legalne) to nie przeszkadza, więc nikt nie będzie tworzyć durnego prawa (polegającego na ostrzeganiu przed gejami w filmie) dla grupki ludzi którzy mają ból dupy o dwóch chłopów w filmie. Patrząc na ostatnie zmiany społeczne w Polsce to prędzej Polacy chcieli by ostrzegania przed religią w filmach, ale takie prawo było by tak samo durne.

ocenił(a) film na 9
hydepark

3) Jeśli widzisz dwóch chłopów trzymających się za ręce tak jak w tym filmie i pierwsze co Ci przychodzi do głowy to pedofila to już problem jest z Tobą i trzymaj się na wszelki wypadek z dala od przedszkoli.

kamil_durczol

O czym ty bredzisz? Po czym wnioskujesz? Sam przywołujesz kwestię pedo księży, a ja tylko stwierdzam fakt, że pedo ksiądz molestujący ministrantów ma ciągoty homoseks. Za chwilę powiesz, że w Dąbrowie to nie byli homosksualni księżą tylko księża xD

ocenił(a) film na 9
hydepark

Najpierw to musisz ogarnąć, że pedofilia nie ma nic wspólnego z orientacją i pedofil nie czuję pociągu do żadnej konkretnej płci, a do dziecka. W kościele natomiast mają akurat łatwiejszy dostęp do chłopców, ale widocznie dla Ciebie jest to zbyt trudne do połączenia. Nie stwierdzasz faktu, a powielasz jedynie dawno temu obaloną bzdurę.
https://demagog.org.pl/wypowiedzi/czy-wsrod-homoseksualnych-mezczyzn-pedofilia-w ystepuje-czesciej/

kamil_durczol

Nie łączę pedo z homo ale fakty są takie, że zwykle jedni pedo mają ciągoty do dziewczynek, a inni do chłopców - polecam dokument Bagno oraz szczególnie Bagno 2 (tam są różne przypadki takich zwyrodnialców, dostępne na YT). Wybacz ale "weryfikatorzy treści" to pierwszorzędne źródło fejków.

ocenił(a) film na 9
hydepark

Dosłownie masz tam podane linki do badań, ale rozumiem , że wszystko co nie jest zbieżne z Twoimi poglądami to kłamstwo xD. Fakty są takie , że w tym momencie jesteś na poziomie płaskoziemcy które neguje podstawowe fakty naukowe. Dosłownie FAKTY są całkowicie przeciwne do bredni które sobie ubzdurałeś i które nazywasz faktami.

kamil_durczol

Oho, argumenty się skończyły to zaczyna się wyzywanie od mitycznych płaskoziemców? xD Fakty są takie jak przypadki omawiane w ww filmach dokumentalnych gdzie np jeden czy drugi nauczyciel przez kilkadziesiąt lat molestował dziewczynki, choć miał taki sam dostęp do chłopców więc nie mów mi proszę, że to nie zależy od preferencji sksualnych. Niczym sprzecznym z faktami nie jest stwierdzenie, że pedo mają swoje preferencje w tym swoim zwichrowaniu.

ocenił(a) film na 9
hydepark

Dosłownie podaję Ci badania, a Ty jedyne co robisz to operujesz na przypadkach anegdotycznych i chłopskim rozumie

kamil_durczol

Nie przypadkach anegdotycznych tylko z życia wziętych, opowiadanych przez ofiary. Ale wiem, ważniejsze są badania na demagogu xD

ocenił(a) film na 9
hydepark

"Nie przypadkach anegdotycznych tylko z życia wziętych, opowiadanych przez ofiary." Dokładnie opisałeś przypadki anegdotyczne xD. Wyobraź sobie, że dziesiątki badań robionych na przestrzeni 30 lat są trochę więcej wartę niż filmik na YouTube.

kamil_durczol

Myślę, że na tym możemy zakończyć tą przydługą dyskusję - ja mam rację, Ty masz swoją, ofiary pedo bajdurzą i nie warto ich słuchać bo z badań wynika, że jest tak jak Ty sądzisz. Życzę miłego wieczoru.

ocenił(a) film na 9
kamil_durczol

Dokładnie to ja mam konsensus naukowy i dziesiątki badań po swojej stronie, a Ty masz filmik na YouTube z którego nic nie wynika, ale faktycznie powinniśmy skończyć tą dyskusje. Również życzę miłego wieczoru i sprawdzenia w słowniku słowa "fakt".

ocenił(a) film na 9
hydepark

Ja Ci podaję masę badań, a Ty mi poddajesz filmik na YouTube i dziwisz się, że traktuje Cię jak płaskoziemca xD
Sprawdź sobie w Internecie definicję słowa Fakt.

ocenił(a) film na 7
hydepark

"aby nie oglądać trzeba mieć najpierw wiedzę czego unikać." - To czytaj o czym film jest, na litość boską... Nikt za ciebie tego nie będzie robił.

ocenił(a) film na 7
kamil_durczol

"biseksualni mężczyźni też mają kontakty z mężczyznami" - Podobnie jak biseksualne kobiety, choć rozumiem że wtedy "problem" dotyczy osób tej samej płci.

ocenił(a) film na 9
hydepark

2) Według tej samej logiki to żydzi podczas wojny powinni tolerować nazistów i to, że są osoby które nie chcą żydów i nie chcą ich oglądać na ulicach. Wychodzi na to, że żydzi byli bardzo nietolerancyjni w stosunku do niemców.

kamil_durczol

Słaba analogia, szukaj dalej - ale koniecznie zasugeruj coś związanego z htlerem - aby było mocne.

ocenił(a) film na 9
hydepark

Nie słaba - to ty negujesz fakt że wzorem nazistów chcesz nakładać sankcje na obecność ludzi niehetero w społeczeństwie

kapsel1997

W którym momencie, z jakiego zdania, jakiego słowa wynika, że chce nakładać jakiekolwiek sankcje? Masz urojenia xD

ocenił(a) film na 9
hydepark

No i jak dyskutować z kimś kto się wypiera własnej odklejki jak ty?

ocenił(a) film na 9
hydepark

Jak na razie to Ty płaczesz, że ludzie nie tolerują Twojej nietolerancji.

ocenił(a) film na 7
hydepark

"wypadałoby tolerować to, że są osoby, które nie chcą oglądać pewnych treści (analogicznie jak nie puszczę dziecka na film w którym są sceny przemocy - od tego są kategorie PEGI czy w przypadku gier odpowiednie symbole na pudełkach)." - Żadne PEGI nie pomoże, jak rodzice puszczają filmy z internetu bez sprawdzenia o czym są i bez zwracania uwagi na wiek dziecka (dawanie filmu do oglądania 8latkowi - patrz inny temat z podobnym "ostrzeżeniem"). A potem tacy ludzie wbijają na internety i biadolą że nikt ich nie ostrzegł...

kebi17

masakra, nie wiem jak ten twój dziedziak to przetrzymał :/ lepiej niech nie ogląda bo jeszcze będzie bardziej tolerancyjny niż rodzic, a tego bysmy nie chcieli

ocenił(a) film na 10
kebi17

Wyobraź sobie, że nie wszyscy są tak zaściankowi jak Ty. Tysiące bajek gdzie książę zakochuje się w księżniczce i ją całuje, a chłop spłakał się o dwóch chłopów XDD.

ocenił(a) film na 9
kebi17

Przed posiadaniem dziecka powinny być robione testy na inteligencję, gdyż jesteś dowodem, że nie wszyscy powinni mieć dzieci.

kamil_durczol

Jaka piękna mowa miłości. Cóż za inkluzywna wypowiedź.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones