PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=428468}
6,0 47 232
oceny
6,0 10 1 47232
5,2 15
ocen krytyków
Nine Dziewięć
powrót do forum filmu Nine - Dziewięć

film oczywiście nie dorównuje "8 1/2", nawet nie ma o czym mówić. oczywiście nie jest to zupełna kopia dzieła Felliniego i pomysł jest tu trochę inny, aczkolwiek też właśnie oryginalności zdecydowanie brakuje w filmie Marshalla. dużo mniej uwagi poświęcono tytułowemu "Dziewiątemu" filmowi, i w ogóle cała ta opowieść jest dużo prostsza, niż film Felliniego, w zasadzie jakby jednowarstwowa tylko, tzn. trochę powierzchowna - czarno na białym, bez symboliki i oczywiście bez osobistych wstawek od rezysera filmu jak w przypadku F.F. muzyka fajna w sumie, nie wiem czemu tak się jej czepiają - ale przesadzają :) z obsady najbrdziej mi się podobała Marion Cotillard, fajny też epizod Kate Hudson, szału za to nie robią najgłośniejsze nazwiska - Cruz i Kidman. główny bohater - Daniel Day-Lewis nie wypadł rewelacyjnie, ot poprawnie, a tutaj akurat powinno być coś mocniejszego - raczej swojej roli nie udźwignął, choć też nie można powiedzieć żeby grał źle. ostatecznie nie takie złe, choć jako remake to cienko.

ocenił(a) film na 9
sten44

Nie chce mi się sprawdzać wszystkich dyskusji, ale to pierwszy post dotyczący 8 1/2 i się zgadzam, szału nie ma, ale mnie się podobał i to bardzo, a muzyka, na początku nieszczególnie, a teraz i owszem! A Marion Cotilard rewelacyjna! Najbardziej z utworów Kate Hudson, potem Fergie, Marion i Judi Dench, ale nie będę się upierać. Mnie najbardziej? ( jeżeli to dobre słowo) zastanawia, że mało kto porównuje to do F.F. i 81/2! Nie wiem, nie znacie klasyki, nie potraficie myśleć, nie kojarzycie, nie wiem??? Ja może też nie wiem, ale chcę dyskusji i znajomości historii kina! I może oświecenia mnie, jeżeli mam jakieś braki.
Oczywiście te pytania nie do autora/autorki wątku.

ocenił(a) film na 6
gosia4

zauważ jedną rzecz:
Nine - ponad 10.000 głosów
8 1/2 - 3800 głosów

to nasuwa jednoznaczne wnioski, większość z oceniających po prostu nie widziała filmu Felliniego :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones