Night of the Living Dead

1 godz. 36 min.
7,1 23 187
ocen
7,1 10 23187
7 211
chce zobaczyć
7,9 14
ocen krytyków
{"rate":7.928571,"count":14}
{"type":"film","id":30702,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Night+of+the+Living+Dead-1968-30702/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Noc żywych trupów
  • zegan333 ocenił(a) ten film na: 10

Takich horrorow juz sie nie kreci.Ogladalem go pierwszy raz w nocy i wplynal mi na poswiadomosc cos niesamowitego,klimat,muzyka,czarno bialy obraz wszystko sie to skumulowalo.Takie horrory lubie a nie te co ostatnio sie kreci tylko jak najwiecej krwi zeby sie lalo ladne panienki i beznadziejny scenariusz.Romero pokazal ze mozna zrobic gienialny i przerazajacy film malym kosztem.

• DoktorLejdo ocenił(a) ten film na: 10

zegan333 Teraz horrory skupiaja sie na krwi niz klimacie szkoda ze Romero robi kolejne filmy o trupach to nie ma sensu

• MasterOfCookies ocenił(a) ten film na: 7

zegan333 Dokładnie. Film ma już swoje lata, a mimo wszystko nadal jest chętnie oglądany. To na bazie ,,Nocy żywych trupów" wykreowany został dzisiejszy, stereotypowy wizerunek zombie. Tak więc ja również biję pokłony w stronę Pana Romero.

• zegan333 film strasznie sie zestarzal i nie wiem jak na obecna chwile mozna go uznac za przerazajacy...wzbudza raczej smiech.
    szacunek sie nalezy bo to klasyk gatunku, fundament filmow o zombie, aczkolwiek spojrzmy prawdzie w oczy- dzisiaj bardziej bawi aniżeli straszy. ;)

krolowa_sniegu_2 Na tamte czasy byl i to bardzo

• adamwis25 ocenił(a) ten film na: 9

zegan333 Jak dla mnie to nadal jest przygnębiający i ponury :))
    I jakby wprowadza cię w taką refleksję, że co byś zrobił gdyby taka zombie apokalipsa naprawdę istniała. :)

krolowa_sniegu_2 Wersja z 2006 roku smieszy

• DoktorLejdo nie mialam "przyjemnosci" ogladac i wcale nie zaluje bo zapewne to straszny gniot :)

krolowa_sniegu_2 Mimo że historia zombiackiego kina sięga już lat 30., to jednak dopiero George Romero u schyłku lat 60. zapoczątkował prawdziwą modę na historie o żywych trupach.

• kamilek_6 ocenił(a) ten film na: 9

krolowa_sniegu_2 mnie nie bawi tylko fascynuje, ogladalem za mlodu gdy dopiero zaczynalem interesowac sie kinem
    takie filmy jak ten robia wrazenie

jestem zdania ze aktualnie robia horrory ktore nie budza grozy, wywoluja strach wylacznie szokujacym czy obrzydliwym obrazem

kamilek_6 Dokładnie jednak kolejne remaki Nocy zywych trupow sa slabe

• sador1991 ocenił(a) ten film na: 10

zegan333 Jeden z bardziej klimatycznych horrorów w historii kina

• xChouchoux ocenił(a) ten film na: 9

zegan333 Dokładnie, szkoda ,że takich horrorów już nie robią. Klimatyczny, trzymający w napięciu, pełen grozy. Obecnie filmy o zombie to bardziej komedia niż horror.

• p98 ocenił(a) ten film na: 7

zegan333 Tutaj też są ładne kobiety.