PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=811770}

Noc przez dwanaście lat

La noche de 12 años
7,1 2 168
ocen
7,1 10 1 2168
Noc przez dwanaście lat
powrót do forum filmu Noc przez dwanaście lat

Wszystko fajnie, tyle że tupsmarod to byli zwykli bandyci i lewaccy terrorysci jak RAF czy FARC.swoja droga reżim w Urugwaju ,który ich tak cisnął to byli tacy sami bandyci.

demoncey

Dzięki za ten całkowicie zbędny komentarz, który niczego nie wnosi. Natomiast wiele mówi o samym komentującym i nie jest to nic pozytywnego. Wracaj zatem do oglądania TVPiS i nie zapomnij o wieczornych wiadomościach ; 19.30 -jedynie słuszne treści.

Vegelicious

kup se masc

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
demoncey

Potwierdzam :-)

Henryk_Kowalski

wspaniala kobieta :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
master_of_vinyl_donuts

Słońce, przekaz mamie ,że w weekend wpadam do niej z kumplem.Jurek pracuje na platformie i jest trochę wyposzczony.Takze sam rozumiesz, chce trochę poszaleć i się zabawić.Pozdro dziku!!!!

demoncey

Boszee jakie suchary rzucasz dzieciaku, ile ty masz 12 lat ?
Mam ubaw z takich ćwierc-dekli. Wymysl cos bardziej wyrafinowanego, chociaz nie, wroc, twoje plynne papu w czaszce raczej nie zdola przetworzyc cos na poziomie wyzszym nic belkot prostaka.

master_of_vinyl_donuts

Jurek pozdrawia mame ,slonce :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
master_of_vinyl_donuts

Wez idz moze poczytac konstytucje i daj zyc innym ? co ty na to,smutny lewicowy ciulu?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
master_of_vinyl_donuts

naprzykrzasz sie ziomek,serio

demoncey

Jaka riposta hah, no jestes normalnie kaplanem ciętego dialogu, no, ale ze dales 10/10 Kac Wawa, to wiele wyjasnia :D

master_of_vinyl_donuts

Jprdl,jesteś strasznie męczący.wez wyluzuj bo ci dupa pęknie.

demoncey

Uwielbiam zaorac takich szczekaczy, a potem ulubiony wasz tekst - "wez wyluzuj" nie męcz. Szach-Mat :)

master_of_vinyl_donuts

koleś,robisz tu mega chlew.to nie jest fanpage antify Radom tylko forum filmowe, weź się ogarnij.

demoncey

"Bystry Januszku" to nie ja zaczalem obrazac i robic syf, tylko ty, wiec kieruj swoje wypociny do siebie samego.

master_of_vinyl_donuts

cytuje:
"Chyba ty na bol swojego malego PIS-iora"
ewidentnie to ja zaczalem obrazac i robic syf.

ocenił(a) film na 8
demoncey

Dziecko ty się matematyki ucz, zebys umiał policzyc na palcach a nie za czyjes mamy sie bierzesz, zapewniam cie, ze tez czyjąś mamą jestem i dziubus z takim rozbuchanym ego to bys skonczył zanim bym Ci sie do rozporka dobrała

ocenił(a) film na 8
samaasia

Zeby Ci nie przyszło do glowy, ze nie wiem jak sie pisze dziób otoz wiem dziubasku

samaasia

Pijesz nie pisz.kolezanko, popracuj może nad klarownością przekazu,bo tego bełkotu nie da się czytać.

Vegelicious

Rozumiem, że jesteś właśnie jednym z tych lewicowców, których boli prawda? :-) Gość dobrze napisał. Film stara się grać za sumieniu zwykłych i uczciwych ludziach, którzy jednak często nie rozumieją, że ci torturowani nie byli i nie są lepsi od tych torturujących :-) Więc nie wal tu ściemy i nie broń takich samych bandytów. Są jeszcze ludzie kumaci, którym poprawność polityczna nie wciśnie kitu :-) Pozdrowienia z TVN, Newsweeka i Wyborczej. Do wiadomości lewaku. Nie jestem z PiS-u ani z innej partii.

Henryk_Kowalski

A ty kim jestes ??wielbicielem pisoro kukizo populistow?? No i na koniec i co z tego ze nie jestes z PISU ??to tzreba byc z pisu zeby miec takie podle bezmyslne poglady?? Andtuszkiewicz tez nie jest z pisu i co z tego?? i bardzo dobzre ze mu tak odpowiada. Z wami trzeba tak rozmawiac bo jak ktos okaze minimum szacunku to go potraktujecie zgodnie z faszystowskim pzodrowieniem.

ocenił(a) film na 6
Henryk_Kowalski

Cóż, historia późniejszego prezydenta Urugwaju (jeden z trzech bohaterów filmu) przeczy Twoim słowom. Był szanowany przez wszystkie strony polityczne, po tym jak przywrócono w Urugwaju demokrację. Żaden inny prezydent kraju południowoamerykańskiego nie cieszył się taką sympatią obywateli swojego kraju. Liderzy prawicowych partii urugwajskich do dziś wypowiadają się o nim pozytywnie, mimo różnic ideowych i politycznych..

per333

To, ze w czasie prezydentury sporo pajacowal i byl lubiany w zaden sposob nie stoi w opozycji do tego ,ze w latach mlodosci byl lewicowym terrorysta.

Vegelicious

Dobrze że twój idiotyczny komentarz o pis tak wiele wniósł do tematu. Miszczu prowadź !

ocenił(a) film na 6
Vegelicious

Ty pewnie wolisz nowoczesny TVN, powstały z pieniędzy UB; który praktycznie już wyświęcił zmarłego prezydenta miasta nad morzem- honorowego obywatela Warszawy.

demoncey

Co się z nami stało? Jeszcze nie tak dawno świadomość czym jest komuna była oczywista, a teraz, zbyt często jak na mój gust, trzeba udowadniać rzeczy oczywiste. Dziękujemy, panie Michnik.

jah1_filmweb

Żeby nie było,ja tam nie mam zamiaru ewangelizować lewicowej bananowej młodzieży, jarającej się bieda kinem lgdb w czasie projekcji na świetlicach krytyki politycznej.zwracam tylko uwagę,że główni bohaterowie tego filmu to terroryści.

demoncey

Idź zwracać uwagę gdzie indziej.

demoncey

Przestan juz bredzic gosciu bo to naprawde meczace jest idzcie tropic spiski Michnika swiry.

lukasz_69

Michnik jest nieistotnym przegrywem .nikt nie traktuje tego pajaca poważnie.w dupie mam jego spiski.

demoncey

Rozumiem ze wam sie marzy taki wojskowy dyktat bo innych pogladow nie uznajecie co zreszta przebija sie w dyskusji ponizej.

lukasz_69

Główni bohaterowie filmu to marksistowscy terroryści .takie są fakty geniuszu.

ocenił(a) film na 6
demoncey

Ale to nie jest film o polityce lecz o przetrzymywaniu trzech więźniów przez kilkanaście lat, długimi okresami w bardzo ciężkich warunkach. I film jako taki jest niezły, dobrze skomponowany, harmonijny. Opowiada o losach trzech postaci historycznych, w tym przyszłego prezydenta Urugwaju, który zresztą był politykiem wyjątkowo lubianym.

per333

ja natomiast twierdze,ze ten film jest stosunkowo mocno polityczny i wpisuje sie hagiograficzna narracje lewicy, uprawiana od kilkunastu lat powszechnie w popkulturze zachodu,a juz kino latynowskie w tym przoduje.Przypominam ,ze w tym czasie Ameryka Poludniowa byla poligonem proxy wars miedzy Usa a Zwiazkiem Sowieckim,a ci ludzie bynajmniej nie reprezentowali szeroko rozumianego zachodu w tej walce.ale spoko kazdy ma prawo do swojej opinii.

ocenił(a) film na 6
demoncey

W dzisiejszych czasach każdy może sprawdzić dane historyczne. Nikt nie idealizuje partyzantki lewicowej czy komunistycznej w krajach Ameryki Łacińskiej.

W tym filmie chyba pojawia się wzmianka o wyrzutach sumienia, o refleksji, o czymś tak specyficznym, jak skrucha. Jeden z więźniów umie przyznać się przed swoim sumieniem, że błądził.

Nie odczytałem tego jako film polityczny i nie interesuję mnie to, w jakie trendy się rzekomo wpisuje. Odebrałem ten dramat, jako zwartą całość, z dobrze poprowadzoną narracją i jako rzecz artystycznie harmonijną, zbalansowaną, pod względem tempa i melodii.

Ty zaś, w swoich komentarzach, sprawiasz wrażenie osoby politycznie mocno zaangażowanej, bez porównania bardziej niż twórcy tego filmu.

per333

wiadomo nie od dzis , ze widz ktory niesmialo zwraca uwage iz glownymi bohaterami filmu sa czlonkowie marksistowskiej organizacji terrorystycznej jest zagangazowany politycznie nieporownywalnie mocniej niz autorzy tego hagiograficznego dziela dokumentujacego meczenstwo mlodych lewicowych bohaterow.

ocenił(a) film na 6
demoncey

Spośród których jeden został później najbardziej lubianym prezydentem w historii Ameryki Południowej ;)
Nigdy nic nie jest takie proste, jak się wydaje.

demoncey

Koleś wiesz o co chodzi w sztuce filmowej? Znasz takie pojęcia jak gra świateł, gra kamery, muzyka, gra aktorska, scenariusz? Czy tylko ględzisz proste jak bambus te swoje ideologiczne brednie?
Jak widzę takie komentarze na portalach o filmach to mi się rzygać chce. Więc nie mieszaj kina z polskim bagnem, bo ten syf i podziały rozlewa się już na każdą dziedzinę życie m.in. dzięki takim jak ty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones