Nocny kowboj

Midnight Cowboy

1969 1 godz. 53 min.
7,6 20 027
ocen
7,6 10 20027
19 482
chce zobaczyć
8,2 11
ocen krytyków
{"rate":8.18182,"count":11}
{"type":"film","id":8182,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Midnight+Cowboy-1969-8182/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Nocny kowboj
 • Bruce_Lee ocenił(a) ten film na: 9

  I właściwie o tym jest film. O szukaniu swojej Ziemii Obiecanej, która może nawet nie jest tak Obiecana jak by się mogło wydawać (NY zdecydowanie nie był dla Joe'go), ale samo to szukanie, stawianie sobie celu jest jakimś sposobem na życie, usprawiedliwianiem sobie nawet aktualnej egzystencji w skrajnej nędzy (postać Rizzo). Film jest także o przyjaźni, dla której można dopuścić się niejednego złego czy niemoralnego czynu. Gorzki, bardzo gorzki film, a także bardzo pozytywny i wywołujący mieszaninę uczuć od wzruszenia i żalu aż po optymizm i nadzieję. Joe Buck pomimo niefajnej przeszłości i teraźniejszości jest niepoprawnym marzycielem, stawia sobie trochę za wysokie cele - tak jakby początkujący gitarzysta chciał zostać od razu Hendrixem.
  Piosenka 'Everybody's talkin', bardzo znana, jest po prostu PIĘKNA i razem z filmem tworzy niesamowitą całość.
  Jedyne co mnie tutaj denerwowało to dziwne przyjęcie jakichś hippisów (czy sekty?), trochę tu burzy nastrój filmu i - nie oszukujmy się - nudzi.
  Ale naprawdę polecam.

 • TheKeY ocenił(a) ten film na: 7

  Bruce_Lee Zgadzam się. Film naprawdę gorzki jak to ująłeś, ale nie pozbawiony pozytywnych aspektów. Co do tego dziwnego przyjęcia, to raczej nie byli hippisi, to była właśnie ta śmietanka NY która szuka innych wrażeń, doznań takich jak: dragi, orgie czy zapraszanie wszystkich z ulicy po to by z nimi pić, baraszkować i co tam jeszcze na myśl przyjdzie. Ludzie inteligentni, którzy teoretycznie znaleźli już swoje miejsce, odnieśli sukces, a tak naprawdę nie mają nic. Stąd te "dziwne" imprezy. Dla mnie te sceny idealnie wpasowują się w film, bo dowodzą tego, że sukces to nie wszystko jeśli jesteś sam, a takie popijawy nie zmienią i tak stanu rzeczy, bo każdy napotkany tam człowiek to tylko kolejny epizod. Za to, to co zrodziło się pomiędzy Joe a Rizzo było nie rozerwalne pomimo tego że trwało to zaledwie jedna zimę. Dołączam się do twojej rekomendacji.

 • dubbelvla ocenił(a) ten film na: 5

  TheKeY dobre :)

 • dubbelvla ocenił(a) ten film na: 5

  TheKeY dobre :)