2 godz. 4 min.
7,1 173 855
ocen
7,1 10 173855
14 882
chce zobaczyć
7,0 18
ocen krytyków
{"rate":7.0,"count":18}
{"type":"film","id":683,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Notting+Hill-1999-683/tv","text":"W TV"}]}

William Thacker mieszka w zachodnim Londynie, w dzielnicy dla indywidualistów - Notting Hill. Jest rozwiedziony, sam myśli o sobie jako o dziwnym człowieku żyjącym na "pół gwizdka". Dzieli swoje mieszkanie z dziwacznym, nieogolonym Walijczykiem, Spikeem. Utrzymanie zapewnia mu kiepsko prosperująca księgarnia, której jest właścicielem. Pewnego dnia, przychodzi rano do swojej księgarni, wita się ze swym entuzjastycznym asystentem i gdy ten wychodzi, aby napić się cappucino, drzwi otwierają się cicho, William podnosi wzrok i jest zdumiony widząc, że jego klientką jest Anna Scott, największa współczesna gwiazda filmowa...

severus_snape
opis użytkownika

William jest właścicielem małej księgarni. Prowadzi spokojne, chwilami nudne życie. Wszystko ulega diametralnej zmianie, w dniu w którym poznaje światowej sławy aktorkę, Annę Scott. Zakochuje się w niej po uszy. Jednak czy ta miłość ma szansę na przetrwanie?! William nigdy wcześniej nie prowadził życia publicznego....

dull
opis użytkownika

William Thacker (Hugh Grant) jest właścicielem turystycznej księgarni w Londynie, obecnie rozwiedziony. Pewnego dnia do sklepu przychodzi popularna na całym świecie aktorka Anna Scott (Julia Roberts), szuka pewnej książki podróżniczej i znajduje miłość... Kiełkujący romans zostaje przerwany, kiedy pojawia się oficjalny narzeczony gwiazdy. Anna i Wiliam spotykają się w różnych okolicznościach, nie zawsze są one dla nich korzystne. Bohater ma nadzieję na trwały związek z aktorką, ale czy romans gwiazdy filmowej ze zwykłym widzem jest możliwy?

__agunia__
opis użytkownika

William Thacker mieszka w zachodnim Londynie, w dzielnicy Notting Hill. Utrzymanie zapewnia kiepsko prosperująca księgarnia, której jest właścicielem. Pewnego dnia drzwi otwierają się i William jest zdumiony widząc Annę Scott, największą gwiazdę filmową. Anna kupuje książkę, zamienia w nim dwa słowa i wychodzi. Poruszony spotkaniem William idzie do najbliższej kawiarni. Za rogiem wpada prosto na Annę i oblewa ją sokiem pomarańczowym. Usiłując ułagodzić gwiazdę, William zaprasza ją do swojego domu. Nagle dochodzi do czegoś zaskakującego. Właściciel najgorzej prosperującej księgarni w Londynie zostaje pocałowany przez najsłynniejszą aktorkę....

reda
opis użytkownika

William Thacker mieszka w zachodnim Londynie, w dzielnicy Notting Hill. Jest samotny, żona porzuciła go dla sobowtóra Harrisona Forda. Ma swoją księgarnię turystyczną, która przynosi niezmiennie spore straty. Mimo starań ekscentrycznego współlokatora, Spike'a, William prowadzi dość nudne i monotonne życie. Jest tak do dnia, gdy w jego księgarni zjawia się Anna Scott, gwiazda filmowa z USA. Anna kupuje książkę, zamienia z Williamem kilka słów i wychodzi. Kilka chwil później William idąc ulicą niechcący wpada na kobietę, właśnie Annę, i oblewa ją sokiem pomarańczowym. Aby uratować sytuację, zaprasza ją do siebie do domu. Tak oto zaczęła się historia miłości gwiazdy filmowej ze zwykłym człowiekiem. William wkrótce przekona się, że życie z Anną, osobą publicznie znaną nie jest usłane różami.

Aida
opis użytkownika

William Thacker jest przeciętnym mężczyzną, pracującym w niewielkiej księgarni. Anna Scott to jedna z najsłynniejszych aktorek filmowych. Spotkanie z nią jest dla Williama początkiem nowego życia oraz nowej, wielkiej miłości.
Kiedy Anna odwiedza jego księgarnię, nic nie zapowiada powtórnego spotkania. Mężczyzna jednak powoduje, iż aktorka oblewa się napojem i zmuszona jest przebrać się w jego mieszkaniu. Wychodząc, Anna obdarza go pocałunkiem, co na trwałe zmienia uporządkowany świat Williama, przewracając go do góry nogami.

_Madzia_1990
opis użytkownika

Notting Hill jest to mała dzielnica w samym centrum wielkiego miasta. Ludzie prowadzą tu zwyczajne, i trochę mniej zwyczajne życie. Nikomu się nie przelewa. Mieszka tu również pewien lekko szurnięty księgarz. Jego księgarnia akurat przechodzi kryzys. Do tego konkurencja się rozrasta, i ma szokująco niskie ceny. Jak tu więc wyżyć z marnej pensyjki? Los się do niego jednak uśmiechnie. Oto do tej dziury przyjeżdża bardzo sławna gwiazda. Aktorka praktycznie nie ma życia osobistego. I nie trudno się domyślić, że zagląda właśnie do tej zapomnianej przez Boga księgarni. Od tej pory życie tych dwojga się zmieni. Może tylko on dotkliwie to odczuje, ale i ona to zauważy. Na przemian będą się schodzić i rozchodzić, spotykać i kłócić, a potem znów za sobą tęsknić. Będą się bez przerwy o coś oskarżać, żeby później sobie wybaczyć i paść sobie w ramiona. A wszystko przez to że jedno z nich jest sławne. W to wszystko wplątane są prześmieszne sytuacje, a całość tworzy niezłą komedię romantyczną.

niobe_2
opis użytkownika

Komedia romantyczna, której akcja rozgrywa się w Londyńskiej dzielnicy Notting Hill. William Thacker właściciel małej księgarni spotyka największą współczesną gwiazdę filmową Annę Scott. Zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Film ten pokazuje nam czy taka miłość ma szansę przetrwać...

Destiny
opis użytkownika

Do księgarni, której właścicielem jest William przychodzi piękna kobieta. Kupuje kilka książek i wychodzi. Los chciał aby ci dwoje obcych sobie ludzi spotkali się ponownie na ulicy. Niestety William przez przypadek wpada na ową tajemniczą kobietę i wylewa na nią sok. Chcąc jakoś wynagrodzić ten nieszczęsny wypadek, zaprasza dziewczynę do swojego mieszkania aby mogła się przebrać. William tak oczarowuje Annę, że ta wychodząc namiętnie go całuje. Wkrótce dowiaduje się, że tą kobietą jest słynna amerykańska gwiazda filmowa. Od tej pory William zrobi wszystko aby się spotkać z Anną. Czy odnajdzie się u boku wielkiej gwiazdy?

e_robertos
opis użytkownika