Hugh Grant I

Hugh John Mungo Grant

8,1
39 022 oceny gry aktorskiej
Hugh Grant I
Hugh Grant jest absolwentem Oxfordu, gdzie studiował literaturę. W 1982 r. po raz pierwszy wystąpił przed kamerami w filmie "Uprzywilejowany". Potraktował to jednak bardziej jako jednorazową przygodę niż zapowiedź przyszłego zawodu. Kolejne lata spędził pracując w telewizji w grupie komediowej pod nazwą The Jockeys of Norfolk i pisząc teksty do reklamówek. Do filmu powrócił dopiero w roku 1987 rolą w obrazie "Maurycy". Po sukcesie filmu nazwisko Granta stało się znane w Anglii. Jednak moment przełomowy w jego karierze nastąpił w 1994 r. po roli w obrazie "Cztery wesela i pogrzeb". Film stał się przebojem po obu stronach oceanu i uczynił z Granta gwiazdę pierwszej wielkości. Rok później aktor trafił na okładki gazet z powodu skandalu jaki wywołał w Hollywood. Został nakryty z prostytutką Divine Brown, z którą uprawiał seks w samochodzie. Niestety pech chciał, że w okolicy znajdował się wówczas patrol policyjny i Grant trafił do aresztu. W efekcie przez kilka tygodni pozostawał on gorącym tematem wszystkich brukowych gazet na całym świecie. Na szczęście jego praca zawodowa nie jest wypełniona tego rodzaju zdarzeniami.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 9 września 1960

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 179 cm

Złoty Glob
Zdobył Złoty Glob, 3 inne nagrody oraz 33 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Anna Eberstein (od 25.05.2018), 3 dzieci: syn John Mungo (ur. 09.2012) i 2 córki (ur. 16.12.2015) i (ur. 03.2018)
Aktor wspierał kampanię charytatywną na rzecz dzieci umierających z powodu biedy. Akcja, która miała miejsce w 2005 roku nosiła tytuł "Make Poverty History" ("Niech ubóstwo przejdzie do historii").
Pierwotnie to Grant miał zagrać Gilderoya Lockharta w filmie "Harry Potter i Komnata Tajemnic", ale z powodu innych zobowiązań zrezygnował w ostatnim momencie. Ostatecznie rolę otrzymał Kenneth Branagh.
W 1994 roku wraz z Elizabeth Hurley założył filmową kompanię produkcyjną o nazwie: Simian Films Limited.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych