Julia Roberts I

Julia Fiona Roberts

8,2
50 795 ocen gry aktorskiej
Julia Roberts I
Julia Roberts zalicza się obecnie do najpopularniejszych i najlepiej zarabiających aktorek Hollywood, jednak w młodości nie planowała kariery artystycznej, ale medyczną. Pragnęła zostać lekarzem weterynarii. Zdanie zmieniła dopiero w wieku 17 lat. Wyjechała wtedy do Nowego Jorku, gdzie rozpoczęła pracę jako modelka i zapisała się do szkoły aktorskiej.

Po raz pierwszy przed kamerami stanęła w 1986 roku u boku swojego brata Erica w dramacie "Blood Red". Niestety w wyniku różnych perturbacji film trafił na ekrany dopiero 2 lata później i debiut Julii Roberts pozostał niezauważony. W 1988 roku aktorka stworzyła doskonałą kreację w obrazie "Mystic Pizza", za którą zebrała bardzo dobre recenzje. Dwa lata później w 1990 roku otrzymała swoją pierwszą nominację do Oscara za rolę w "Stalowych magnoliach". W tym samym roku Julia Roberts wystąpiła w obrazie, który uczynił z niej znaną na całym świecie gwiazdę: "Pretty Woman". Oprócz popularności przyniósł on aktorce kolejną nominację do Oscara. Od tamtej pory kariera Julii Roberts potoczyła się jak po maśle.

Kolejne role może nie zawsze były chwalone przez krytyków, ale filmy z jej udziałem były pewnymi przebojami i zyskiwały dla niej coraz większą sympatię widzów. Dowodem na to jest dramat z 2001 roku "Erin Brockovich", w którym Julia wcieliła się w nagrodzoną Oscarem pierwszoplanową tytułową rolę.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 28 października 1967

miejsce urodzenia: Smyrna, Georgia, USA

wzrost: 175 cm

Oscar
Zdobyła Oscar, 13 innych nagród i 52 nominacje
awards.label.check_all
dwukrotnie zamężna: 1. Lyle Lovett (25.06.1993 - 22.03.1995, rozwód); 2. Daniel Moder (od 04.07.2002), 3 dzieci: bliźniaki Hazel Patricia i Phinnaeus Walter (ur. 28.11.2004) oraz syn Henry Daniel (ur. 18.06.2007)
Miała zagrać Violę De Lesseps w filmie "Zakochany Szekspir". Ostatecznie angaż otrzymała Gwyneth Paltrow.
Rozważała udział w filmie "Batman i Robin" w roli Trującego Bluszczu. Ostatecznie zaangażowano Umę Thurman.
Ma trójkę rodzeństwa: siostrę Lisę Roberts Gillan i brata Erica Robertsa oraz przyrodnią siostrę Nancy Motes.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych