PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=712896}

Nowy początek

Arrival
7,3 189 611
ocen
7,3 10 1 189611
6,8 44
oceny krytyków
Nowy początek
powrót do forum filmu Nowy początek

Arrival;

ocenił(a) film na 8

Nie czaje, na IMDB film ma bardzo wysoką ocenę i w ogóle świetne recenzje, a na filmwebie ocena systematycznie spada.

ocenił(a) film na 9
kamil23234

Co tu jest do czajenia? Chyba jedynie fakt że choć nikt filmu jeszcze nie zobaczył, to każdy jakoś w magiczny sposób już ma o filmie opinię, i potrafi go ocenić. AMAZING

kamil23234

Na Rotten Tomatoes jest 37 recenzji tego filmu i 100% pozytywów. Prawdopodobnie film roku.

obleh

Teraz 73 recenzje i 100%, co tu się dzieje...

Jake_Boe

79 i 100%.

użytkownik usunięty
obleh

85 recenzji w sumie, 98%, doleciały 2 recki negatywne.

100 pozytywów i 4 negatywny. Dalej miazga.

użytkownik usunięty
obleh

Nadal spada.

110 do 5 :)

kamil23234

Przecież film oceniło dopiero 19 osób.

ocenił(a) film na 9
wilczekstepowy

Już 27 i ocena wynosi teraz 6,1! Co sie tu dzieje?!

qoobson41

Film, przynajmniej tak wydaje się z trailerów może być bardzo inteligenty. Może garstka osób, która obejrzała nastawiła się na czystą akcję? Na imdb 8.6 - jest wysoko. Myślę, że jak w końcu się pojawi w polskich kinach to cena również gwałtownie podskoczy.

ocenił(a) film na 9
wilczekstepowy

Oby stało się tak jak piszesz - film był diabelnie logiczny, wymagał myślenia i dawał do myślenia. Mam nadzieję, że to jakiś mało śmieszny żart, że temu filmowi akurat systematycznie spada ocena (teraz wynosi już tylko 5,1 przy 39 głosach!!!), bo recenzje na zagranicznych stronach są naprawdę zachwycające :/ Może to tak jak ze spadkiem ocen Meryl Streep? (tylko tam było to nagłe, a tu dzieje się systematycznie...)

qoobson41

Teraz już 4.2 przy 51głosach, bardzo dziwne, zwłaszcza że na imdb 8.6.

morgoth_1973

Szok. Mam nadzieję, że nie zawiodę się na tym filmie, jak już go zobaczę.

ocenił(a) film na 7
wilczekstepowy

Spokojnie ocena będzie coś warta dopiero powyżej 1,5tys głosów, teraz po prostu gimbaza wali po 1.. albo po 10

ocenił(a) film na 8
wilczekstepowy

Znam prostszą odpowiedź: trolle.

ocenił(a) film na 8
CattusDiabolicus

Pewnie tak, to już się robi śmieszne, film zaczyna mieć ocenę na poziomie Totalnego kataklizmu:)

kamil23234

Ten film nawet nie stał koło porządnego Sci-Fi i nie mówię tutaj o arcydziełach gatunku jak Obcy czy Coś, ale porządnych produkcjach Science Fiction. Szkoda tylko Amy Adams, bo nawet jej świetne aktorstwo nie było w stanie uratować filmu. Ode mnie 4/10.

ocenił(a) film na 9
Vip_Roomator

Proszę o jakieś argumenty dlaczego spartaczony skoro "ujdzie". Tylko bez spoilerów plis

ocenił(a) film na 8
Vip_Roomator

Chyba grubo przesadzona ta ocena... coś mi się wydaje, że jakaś dziwna moda wśród garstki użytkowników na forum nastała by dać tej produkcji jak najniższe oceny.
Recenzje z innych serwisów, oraz ocena z IMDB mówią zupełnie co innego o tym filmie. Ja się nastawiam na przynajmniej DOBRĄ treść, a czy mnie zaskoczy i okaże się bardzo dobra, bądź rewelacyjna - zobaczę.

khazad7_2

Ten film pokazano do tej pory tylko na kilku festiwalach, więc nie dziwią mnie negatywne recenzje widzów, którzy tego filmu po prostu jeszcze nie widzieli, a zrecenzowali ;)

ocenił(a) film na 8
obleh

Niestety system oceny, a w zasadzie użytkownicy, którzy nie potrafią rozsądnie z niego korzystać, to dość duży mankament tego portalu.

ocenił(a) film na 9
Vip_Roomator

Obcy i Coś? Przecież ten film to całkiem inna bajka... to tak jakbyś SUVa z VANem zestawił... niby to i to jest samochodem ale każde ma inną rolę.

wilczekstepowy

To byli zapewne ludzie którzy oczekiwali bezrozumnej masowej rozpierduchy, a z tego co wiem film chyba do takich nie należy. Okaże się po obejrzeniu.

Popow85x2

Najlepiej jakby to jakoś wyważyli aby też nie był za bardzo przegadany. Chyba, że z sensem ale na to trudno liczyć.

ocenił(a) film na 7
kamil23234

Bo nasi kochani rodacy nie oceniają jeszcze filmu, tylko zwiastun i dostępność filmu na torrentach. Zwiastun ich nie zachwycił, nie wiadomo o co chodzi, mało akcji, do tego jeszcze nie można ściągnąć filmu, żeby go obejrzeć - jak to ocenić? 4/10, max 5/10.

ocenił(a) film na 9
miczum

Logika polaczków cebulaczków :D Kocham obywateli naszego kraju za takie zachowania! Gdyby ci ludzie chociaż ten film widzieli i go nie zrozumieli to jeszcze byłoby ok, ale takie trollowanie z wystawianiem słabych ocen na podstawie kilku materiałów promocyjnych to skandal.

ocenił(a) film na 10
qoobson41

Dla tych ludzi jest nowy "Pitbull" my możemy natomiast zachwycać się arcydziełem Pana Villeneuve'a.

użytkownik usunięty
qoobson41

Rozumiem, że w przeciwieństwie do upadłych "polaczków cebulaczków" sam zaliczasz siebie do jakiejś bardziej oświeconej, postępowej nacji ? Być może tej zjednoczenie europejskiej, raźno kroczącej ku świetlanej przyszłości w cieniu rosnących w koło minaretów ?
To tak na marginesie, nie jest to zaproszenie do awantury, tylko zwrócenie uwagę na fakt, że samobiczowanie i samoponiżenie Polaków nie ma ŻADNEGO faktycznego uzasadnienia, poza wpojoną nam psychologiczną dysfunkcją.

Ale w istocie chciałbym się od Ciebie dowiedzieć, co w tym filmie było tak wartościowego i interesującego ? Przyznam, że ja niczego takiego, poza jakimś tam wizualnym widowiskiem i konceptem nie dostrzegłem. Nie wykluczam, że coś takiego jest, a ja tego nie zauważyłem. Dopomóż ;-)

kamil23234

Powiem tak ,producent zauwarzył że oglądalność zwiastunu spada i zaczą przy nim majstrować.Oglądałem go w odstępie tygodnia tylko dwa razy i już zauważyłem dwa cięcia.Dla podniesienia napięcia akcji.A tak na marginesie to scenariusz jest tak obryty że szkoda gadać.Przybywają OBCY teren zabezpiecza wojsko,które znajduje naukowca od języków OBCYCH bo wojsko nie daje rady,no i są problemy...bla,bla,bla .Jak masz 11,12 lat bedziesz zachwycony...

ocenił(a) film na 8
endikyms

Tak, a ty już wszystko wiesz, bo widziałeś film, czytałeś opowiadanie i jesteś świeżo po Independence Day 2.

Zaxxon_Crais

Nie,nie widziałem filmu,ale jeżeli ktoś już majstruje przy zwiastunie to chyba z jakiegis powodu ,prawda?

ocenił(a) film na 8
endikyms

Nie oceniam marketingu zwiastunowego ale może chcą zarobić na tych którzy wolą więcej akcji. Odniosłem się do tego, że mówisz jak scenariuszowo film będzie wyglądał. Myślę, że nie spodoba się 11 i 12 latkom wychowanym na totalnej rozwałce. Z tego co czytałem to ma być subtelny film w stylu Kontakt. Bardziej mu ponoć do 2001 niż ID jeśli chodzi o klimat i tempo.

Zaxxon_Crais

Obyś miał rację, zatem czekamy do 11.11.Swoją drogą czy ta data nie jest nam przypadkiem znajoma?

ocenił(a) film na 8
endikyms

Nie szukałbym tu korelacji. Czysty przypadek :)

Zaxxon_Crais

Kontakt, ktoś powiedział Kontakt. Oglądałem , czytałem i jeszcze raz czytałem i dwa razy oglądałem. Po zwiastunie jestem pewien, że muszę obejrzeć ten film. A co do oceny to NIE WIEŻĘ, pomyka, błąd statystyczny, idioci, itp...

ocenił(a) film na 4
kamil23234

Doktor Strange też miał taką średnią a po premierze skoczyła do 8 także to jest tu norma i nie trzeba sie tym przejmować

trint

Aktualnie tak jest oceniany na Rotten tomatoes, więc film wysokiej klasy:

100%
Average Rating: 8.7/10
Reviews Counted: 51
Fresh: 51
Rotten: 0

ocenił(a) film na 8
obleh

Zobaczymy jak będzie po polskiej premierze, ja na pewno dam przynajmniej siódemkę .

kamil23234

Już za tydzień się przekonamy. Puki co wczoraj pojawiły się dwie nowe pozytywne recenzje, w tym magazynu Empire, gdzie dali 5/5 gwiazdek.


100%
Average Rating: 8.7/10
Reviews Counted: 53
Fresh: 53
Rotten: 0

https://www.rottentomatoes.com/m/arrival_2016/

ocenił(a) film na 8
obleh

Widzę, że kolega tak samo "chory" na ten film jak ja i codziennie patrzy czy na rotten nie przybyło recenzji :D

Zaxxon_Crais

Przyznam, że w tym roku nie widziałem jeszcze filmu, o którym mógłbym powiedzieć, że mnie zachwycił i chcę do niego wracać, a ten ma spore szanse i jest chyba ostatnią deską ratunku na nijakość kina 2016 ;)

ocenił(a) film na 8
obleh

LUBIĘ TO!

ocenił(a) film na 8
obleh

To daje nadzieję, tylko czemu rozróżnia się na all critics i top critics? Ci drudzy to jacyś, hm, "lepsi"? ;) Bo tam na 6 recenzji ocena średnia to 6.8.

ocenił(a) film na 7
kamil23234

nie ma się co przejmować ocenami, liczy się dorobek reżysera. A ten jest DOBRY, więc koleś robi porządne kino. Inna sprawa, że nie są to wielkie produkcje komercyjne. Mam jednak nadzieję, że Villeneuve stopniowo wzbogaci asortyment kina SF zalanego obecnie marvelowską sieczką (czasem przyjemną, nie powiem) produkcjami jakościowymi z nieco wyższej półki.

clavier

Przyznam, że odczuwam przesyt kina superbohaterskiego. Jeżeli kino najbliższych lat ma brnąć w obecnym kierunku komiksowym, to jest to kiepska prognoza. Rozumiem, że w obecnych czasach liczy się przede wszystkim zysk, a te filmy najlepiej się sprzedają, ale olewanie starszej publiki kinowej, chcącej zobaczyć coś więcej niż końcowe starcie coraz to wymyślniejszych herosów zaczyna być męczące. Te wszystkie tytuły powielają te same schematy i niestety patrzenie nawet na same zwiastuny budzi zażenowanie. Przykre, że wielu ludziom takie kino wystarcza.

ocenił(a) film na 7
obleh

dzieciaki to lubią, więc jest dla kogo produkować. jest to najzupełniej normalne i zrozumiałe ;) Ale zdarzają się również świetne filmy: Alex Garland- Ex machina - genialne kameralne SF. A poza tym kino to nie tylko SF, więc zawsze coś można wyszperać, albo obejrzeć stare, dobre filmy ponownie.

clavier

Ex Machina to faktycznie genialny film. Chyba nawet najlepszy 2015 roku. Czy Arrival ma szansę mu dorównać to się okaże za tydzień :)

ocenił(a) film na 8
obleh

Ja idę na Arrival 11 listopada. Zrobię sobie maraton w kinie idąc na dwa filmy z rzędu: Przełęcz ocalonych + Arrival :) Tak więc jeszcze tydzień czekania bym mógł to oceni :/

khazad7_2

Idealny seans filmowy się zapowiada.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones