PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99283}
6,6 228
ocen
6,6 10 1 228
O piątej po południu
powrót do forum filmu O piątej po południu

Kino irańskie zawsze sprawia(ło) na mnie duże wrażenie. Tak też stało się , gdy oglądałam " O piątej po południu ". Samira Makhmalbaf zdecydowanie ma talent ( co jest rodzinne ) i może dzięki niej więcej kobiet - reżyserek w krajach muzułmańskich będzie miało możliwość do tworzenia filmów.

użytkownik usunięty
Gruszenka

Byle nie za wiele. Jakość może przejść wtedy w ilość, a i dzieci będą chodziły bez opieki.

"Dzieci bez opieki" ?! Dobre sobie... Jestem za tym, aby kobiety miały prawo wyrażania siebie poprzez filmy! Zauważyłem, że akość przeszła w ilość już u wielu reżyserów-mężczyzn...

ocenił(a) film na 7
Gruszenka

Hej 'Gruszenka' zdecydowanie polecam jezeli nie widzialas film tez produkcji Iranskiej "Dzieci Niebios"
http://www.filmweb.pl/f912/Dzieci+niebios,1997

ocenił(a) film na 7
Gruszenka

No proszę - a tak się najeżdża u nas na Iran i stosunek tamtejszych ludzi do kobiet. A tu proszę - nie dość, że film zrobiła kobieta i że porusza on sprawy kobiet - to na dodatek jest w nim miejsce na wątek miłosny (czy ktoś słyszał, żeby w muzułmańskim kinie pokazywano rodzące się uczucie między kobietą a mężczyzną??) a zwłaszcza element nie do uwierzenia - polityczne ambicje kobiet. Kobieta chce zostać prezydentem muzułmańskiego kraju!!
Fakt faktem - film nie opowiada o Iranie a o Afganistanie (może dlatego przeszedł przez sito irańskiej cenzury).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones