PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=503428}

Obława

La Rafle
7,1 5 257
ocen
7,1 10 1 5257
Obława
powrót do forum filmu Obława

Nigdy więcej !

ocenił(a) film na 8

Przerażające. Niemcy hitlerowskie były ewenementem kiedy skrajnie nacjonalistyczne i szowinistyczne jednostki dostały się do władzy, bardziej wstrząsające jest jednak to jak wiele ludzi o faszystowskich poglądach w wielu krajach postanowiło się wtedy ujawnić a ludzie nie sprzeciwili się im. Pokazuje to dobitnie jak wielka siła tkwi w nacjonalizmie który pobudza wyobraźnie ludzi znajdujących się w ciężkiej sytuacji finansowej, podobne zjawisko obserwujemy dziś w Polsce. Oby nigdy więcej nie powtórzył się ten koszmar, przede wszystkim myślmy, sprzeciwiajmy się złu na każdym kroku.

masti92

Możesz sobie pisać, przemawiać ludziom do rozsądku ale co to da? Większość ludzi zajęta jest rzeczami błahymi, niektórzy osobistymi poważnymi problemami, jak taka nacjonalistyczna hydra znowu wychyli łeb, to co 2 osoba się dostosuje, zamilknie, zgodzi na taką dyktaturę. Dziś w Polsce mamy regres, mimo smutnej historii dzieje się co raz gorzej. Faszystowskie ugrupowania mówią o patrzeniu w historię by zachować polskość... och ironio.

Lady_Konsternacja

Za duzo lewicowych mediow, wiecej w Polsce komuchow niz faszystow.

ocenił(a) film na 9
kejsik

już nawet na Filmwebie niskiego lotu polityczne wypowiedzi, które nic nie wnoszą i tylko świadczą o frustracji autora. Szkoda

Agatonik

Przecież to oczywiste, że w Polsce jest mnóstwo komunistów, skoro Polska była krajem socjalistycznym i dużej mierze, do dzisiaj nim jesteśmy. SzKODniki broniący UB'eckich emerytur.

kejsik

Czyli statystycznie pochodzisz od dwojga ubeków - zamknij więc √yja, bo powietrze psujesz.

masti92

co nazywasz złem ? Bo jak moją córkę okradną to jest złe ? Jeśli dostaję pensję 1500zł to jest złe ?
Agresja ekonomiczna, niszczenie kultury to jest złe ?

Odpowiedz mi na pytanie czemu to żydów tak potraktowano, bo Polaków wiadomo, że chcieli nasze ziemie ale dla czego żydów ?
Czemu co sto lat tak żydów traktują to Hiszpanie to Francuzi to Włosi następni byli Niemcy ?
Skąd się wzięła niechęć do żydów ?
W jaki sposób się bronić przed złem ?

ocenił(a) film na 6
markin

Wszystkie narodowości wymienione z wielkiej litery, tylko Żyd z małej w Twiom poście. Czyż, to nie znamienne...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Ottiss14

No proszę was, wy tak serio ? Zacznijmy od Markina. Nie za bardzo ogarniam ducha całej wypowiedzi, lubię dyskutować w oparciu o stwierdzenia a nie o same pytania, do tego w większości retoryczne, owszem sprzedawanie życia kulturalnego, agresja ekonomiczna (prawdopodobnie chodziło ci o kontekst krajowy) i ucisk jest złem, nie widzę jednak żadnego sensu łączenia tego z kulturą/rasą żydowską, minęły już dawno czasy gdy to żydzi byli większością w grupie pracodawców, a nawet w tamtych czasach nie zachowywali się gorzej niż kapitaliści innych narodowości, początek XX w. tak samo jak XiX w. (pewnie kochany przez pana z dołu) to czas dzikiego nieograniczonego kapitalizmu, na przestrzeni lat związki zawodowe zdołały wywalczyć wyższe pensje, zasiłki socjalne, zmniejszenie ilości godzin i zabezpieczenia warunków pracy, kompletnym ignorantem musiałbyś być w tym momencie jeśli nie zauważasz że większość z pracodawców nie była narodowości żydowskiej, od zawsze w tego typu kwestiach Polak musi walczyć z Polakiem a Niemiec z Niemcem, bo większość pracodawców działających w danym kraju w nim się urodziła. To nie jest walka na płaszczyźnie rasowej, od kiedy w umysłach ludzi zrodziła się idea wyzysku, rozpala ona żądze tych najbardziej okrutnych bez względu na pochodzenie, wyzysk jest zjawiskiem ponadnarodowm który zwalczyć można jedynie nauką o nim i walką w miejscach pracy, a nie wybijaniem części z wyzyskiwaczy w celu rozszerzenia władzy innych. Skrajnie prawicowe partie mogą zdobyć popularność tylko w jeden sposób, przez ukazanie ludziom źródło ich problemów, ich władza jednak wynika z poparcia elit dlatego właśnie oświeca ludzi stwierdzeniem że to żydomasońska nawałnica atakuje Europę ramię w ramię z trockistowskimi amebami z Marsa a nie chciwość rosnąca od lat jak huba na ograniczonych móżdżkach.

Otiss14
Zacznijmy od nicku, nie interesuje mnie czy odwołujesz się do symboliki nazistowskiej czy po prostu masz 14 lat, twój komentarz pełen jest idiotyzmów które wygadywać potrafią tylko naziści lub ludzie niedoświadczeni jeszcze przez życie niosący dumnie sztandar kapitalizmu. Nie, ludzie z Nigdy Więcej nie są komunistami, to że ktoś nie godzi się na wasze chore idee ( nie ważne czy ze strony rasistowskiej czy neoliberalnej) nie oznacza nawet że można go nazwać socjalistą, w przeciwieństwie do innych grup antyfaszystowskich Nigdy Więcej nie angażuje się w akcje na płaszczyźnie socjalno-ekonomicznej, ale skupiają się na zwalczaniu rasizmu przez edukacje, i prawdopodobnie nie ma wśród nich nawet tych "dobrych" radykalnych prawaczków spod szyldu UPRu i pewnie to was tak boli że aż musicie się kumać z faszystami, którymi przecież nie jesteście, prawda ? Zrozumcie wreszcie "inteligenci" że nie ma i w najbliższym czasie nie będzie już autorytarnych socjalistów, dziś brzemię totalitaryzmu niesiecie wy wmawiając ludziom że to wolność, a lewica jest w tym konflikcie sporem który stara się wyciągać wnioski z historii, jeśli choć trochę znałbyś ją wiedziałbyś że bolszewicy nie byli jedyną lewicową organizacją w carskiej przedrewolucyjnej Rosji, i od początku oskarżano ich o próbę budowania autorytarnej dyktatury. Późniejsze państwa "socjalistyczne" budowano już w oparciu o znany i sprawdzony model, co nigdy nie przyszło bez walki z decentralizacyjną lewicą. Jesteś zamknięty w ideologicznej pułapce, nazywając ten temat w ten sposób wyraziłem swoją opinię na temat nazizmu/faszyzmu/nacjonalizmu nie mając na myśli promowania tej organizacji, tego typu skojarzenia ujawniają jakim jesteś beznadziejnym przykładem sekciarza. Jeśli ci to potrzebne możesz cieszyć się jeśli ci nie odpowiem na następny komentarz, jednak tak na prawdę nie oznacz to że przyłożyłeś się do zwycięstwa kapitalizmu nad "lewacką k**wa" a jedynie to że "lewacka k**wa"" ma własne życie i nie musi tłumaczyć komuś takiemu jak ty że nie jest motomyszą z Marsa, już nieraz prowadziłem tego typu dyskusję, uwierz mi wiem lepiej od ciebie że na imię mam Mateusz a nie Tadeusz.

masti92

Już samo zdanie które miało mi wyjawić ,iż mieszam pojęcia po wrzuceniu ich do wspólnego wora jest dokładnie w identycznym tonie tylko ,że z lewackiej perspektywy. Tylko ,że ja byłem w antifie jak byłem gimnazjalistą i w początkach liceum i wiem co to za ludzie ,wiem kim jest motłoch z "nigdy więcej" ,znam to wasze środowisko od środka.Wiem o wsparci finansowym nigdy więcej dla anti-fy i wyposarzeniowym na zadymy. Za to Ty wykazałeś się zerową wiedzą na temat prawicy i lewicy narodowej. Taką samą ignorancją jaką ja się wykazywałem ,ale jak miałem właśnie te 14 lat. Gdybym tak idiotycznie nie postrzegał wtedy świata i pławił się w niewiedzy to nie mógłbym się z tymi ludźmi zadawać ,chociaż już wtedy widziałem przepaść intelektualną i niechęć wobec mnie gdy powtarzałem ,ze jestem patriotą tylko nienawidzę nazistów (co zostało mi do dzisiaj). Tylko ,że obecnie równie wielką niechęcią darzę również resztę socjalistycznego ścierwa.

Ottiss14

Dodam ,że wasz poziom intelektualny doskonale obrazuje fakt ,iż został przez was i gazetę spod znaku komunistycznej badery wypromowany simon mol negroid który potem wam się odpłacił wykorzystując tępotę waszych "nigdy więcejowych" kure#ek i pozabijał je. Szkoda ,ze tylko tyle. Mało co mnie wytrąca z równowagi tak bardzo jak skrajna głupota ,a lewactwo nią się właśnie cechuje. No może poza waszymi wodzami,którzy są po prostu cynicznymi kłamcami ,którzy wykorzystują waszą tępotę.

ocenił(a) film na 9
Ottiss14

i własnie z takich ludzi, jak Ty, rekrutują się "patrioci", którzy - tak, jak to zostało pokazane na filmie - w imię czystości kraju, aktywnie uczestniczą w wywożeniu niewinnych ludzi i dzieci na śmierć. Ale z takimi osobami, jak Ty nie warto dyskutować, gdyż dostrzegasz tylko to, co chcesz i zaślepiają Cię prymitywne, niedobre emocje.
Więc z całym przekonaniem mówię - NIGDY WIĘCEJ

ocenił(a) film na 6
Agatonik

A jakąż to czystość rasową miałyby wprowadzić centroprawicowe ugrupowania takie jak to z avatara Ottiss14? O czystości rasowej marzyły lewicowe ideologie takie jak nazizm który ewoluował w nacjonalizmu w lustrzane odbicie komunizmu ze swastyką zamiast sierpa i młota.

Nacjonalizm w Polsce to domena popłuczyn po Dmowskim - parę tysięcy krzykaczy bez ambicji i tyle na cały kraj. Nawet oni nie odnajdą się po dojściu centroprawicy do władzy ponieważ polscy nacjonaliści to zwykli rusofile i tyle. U nas nie dąży się do rozprawy rasowej a do zniszczenia agentury rosyjskiej która zdobyła pełnię władzy po mordzie kwietniowym. Przykład Polska Piłsudskiego - nie było walki rasowej a jedynie rozprawa z wrogami politycznymi i to samo nastąpi ponownie za kilka lat. Drugim przykładem ugrupowania od Ottissa - chociaż to krzykacze których zdoloności polityczne kończą się na stworzeniu fikcyjnych kont z sondażem "Mikke - poparcie 50 % narodu" też nie dążą d rozprawy rasowej. Ale właśnie nacjonaliści marzący o rozprawie z Żydami i td. których się tak lewactwo boi są skrajnym marginesem bez przyszłości.

Śmieszne jest to że tak bardzo boicie się nacjonalistów i rozprawy rasowej która w Polsce jest nierealna w skali większej niż artykulik z gazety Szechtera pdt. "Narodowiec kopnął w dupę rabina" i już wojna rasowa:).

ocenił(a) film na 6
masti92

Poza tym zawsze mnie zadziwia że fanatyczni lewacy za największe zło uważają ideologię która nawet na terytorium Eurazji wymordowała sporo mniej osób niż uwielbiani przez was komuniści - a nie zapominajmy o Kambodży, Korei, Chinach, Wietnamie i td. A tak jak w którykolwiek z tych krjaów wybito lub aresztowano skrajnych lewicowców sprawy zaczynały przybierać z czasem dobry obrót.

III Rzesza jako mieszanka lewicy i nacjonalizmu była ewenementem wśród tych pierwszych jeśli idzie o zbrodnie. Inne państwa jak Włochy, Węgry, Rumunia, Hiszpania czy Chile, czy Polska z lat 1926-1939 były dużo lepszymi krajami w zestawieniu ze zbrodniami krajów związanych z komunistyczną Rosją. A III Rzesza sama w sobie nigdy by się nie narodziła gdyby nie powstał wasz komunizm.

Czyli wychodzi na to że nacjonalizm i pochodne zazwyczaj są dużo mniej szkodliwe od ideologii komunistycznych. Takie są fakty.

ocenił(a) film na 8
tc1987

Rzeczywiście dyskusja z takimi faktami nie ma najmniejszego sensu, składam ci pokłony jako największemu ze znanych mi mówców. Jak wiadomo wszyscy lewacy kochamy Kim Dzonga. Mao i Stalina, my nie chcemy prawdziwych zmian tylko tych mord na plakatach. O czym mam z tobą dyskutować ? Prawdziwy komunizm miał miejsce kilka razy w historii ludzkości, na pewno nie w tych momentach o których słyszałeś, nie liczę nawet na to że lubisz czytać coś więcej niż Uważam Rze to też nie odsyłam cie do konkretnych dzieł na ten temat. My rządy obalamy, wprowadzamy sprawiedliwość, plujemy w twarz takim jak wy a także niektórym z tych których wy za lewaków uważacie.

masti92

O kim piszesz, jakim miejscu, o jakich czaSACH? Czyżby o ,,totalitarnej Polsce"...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones