Film

Jamaica Inn

1939 1 godz. 48 min.
6,6 809
ocen
6,6 10 1 809
545
chce zobaczyć
{"rate":4.0,"count":1}
{"id":"8247","linkUrl":"/film/Ober%C5%BCa+Jamajka-1939-8247","alt":"Oberża Jamajka","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/82/47/8247/7885507.2.jpg"}
Mary przyjeżdża do ciotki, która razem z mężem prowadzi oberżę "Jamajka". Wkrótce kobieta odkrywa, że gospoda jest miejscem spotkań niebezpiecznej bandy.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Kornwalia, około roku 1800. Młoda sierota, Mary, przyjeżdża do Oberży "Jamajka", którą prowadzi siostra jej zmarłej matki - ciotka Patience oraz wuj Joss. Oberża cieszy się ponurą sławą, ukryta pośród bezludnych torfowisk, za dnia jest zamknięta na głucho, nocą otwarta dla zbirów spod ciemnej gwiazdy - złodziei, przemytników, morderców. Wkrótce Mary odkrywa, kim jest jej wuj - hersztem piratów. Dziewczyna zaczyna obawiać się o swoje życie.

na podstawie
Daphne Du Maurier ,,Oberża na pustkowiu" (powieść) (niewymieniony w czołówce)
studio
Mayflower Pictures Corporation (przedstawia)
tytuł oryg.
Jamaica Inn
inne tytuły
Oberża Jamajka Polska
Gospoda Jamajka (tytuł video) Polska
Więcej...
Jest to pierwsza z trzech opowieści Daphne Du Maurier, na podstawie których Alfred Hitchcock zrobił filmy. Pozostałe dwie to Rebeka (1940) i Ptaki (1963).
Był to ostatni film, jaki Alfred Hitchcock zrobił w Anglii przed wyjazdem do Hollywood na kontrakt do Davida O. Selznicka.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Awarturniczo-pirackie klimaty...

  nemezis1212 ocenił(a) film na 4

  Ekranizacja powieści "Oberża na pustkowiu", klimaty awanturniczo-pirackie, trudno oceniać ten film przez pryzmat tematyki, którą zajmował się mistrz suspensu. Niezłe aktorstwo Charles Laughton i Maureen O'Hara.

 • źle

  mk111

  Gospoda Jamajka a nie oberża

 • Dla miłośników gatunku

  DonNeill

  Dla miłośników gatunku. Można go obejrzeć na YouTube na kanale - Joseph Joe Saltis i Earl Hymie Weiss

  • Podobał mi się ten film.

   Halistra ocenił(a) film na 8

   Czy przyglądnęliście się aktorom? Świetnie dobrani. Te lumpowskie twarze, charakterystyka - mistrzostwo! Klimat też świetny. Co prawda trochę naiwna fabuła i zachowanie postaci ale tak czy inaczej film zrobił na mnie wrażenie. Dałam 8/10. 8 to w mojej ocenie naprawdę dobry film. Polecam.

  • za malo hitchcocka w hitchcocku

   lukaslondon ocenił(a) film na 6

   gdybym nie wiedzial kto ten film wyrezyserowal, to bym nie zgadl, ze to hitch. od poczatku film mial stac sie trampolina laughtona do hoolywood. dlatego laughton ingerowal w scenariusz i obsade [byl zreszta wspolproducentem]. maureen o'hara trafila do tego filmu dzieki protekcji laughtona ... więcej