film

Rebeka

Rebecca
1940
2 godz. 10 min.
7,7 11 373
oceny
7,7 10 1 11373
7,7 15
ocen krytyków
Młoda, naiwna kobieta wychodzi za bogatego wdowca i wprowadza się do jego ogromnej posiadłości. Na ich szczęściu kładzie się cień tragicznie zmarłej pierwszej żony pana młodego. więcej mniej
Rebeka zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Oscar
Film zdobył 2 nagrody Oscar, 2 inne nagrody oraz 10 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Na skróty
Rebeka
W nowym odcinku cyklu "Na skróty" przypominamy jeden z klasycznych filmów Alfreda Hitchcocka. "Rebeka" (194o) to opowieść o młodej kobiecie, która wychodzi za bogatego wdowca i wprowadza się do jego ogromnej posiadłości. Na ich szczęściu kładzie się jednak cień tragicznie zmarłej pierwszej żony pana młodego. W obsadzie m.in. Laurence Olivier i Joan Fontaine. Jak Hitchcock broni się po latach? Na pytanie odpowiada Dorota Kostrzewa. 2020-08-17T13:33:39 PT3M51S https://fwcdn.pl/webv/47/12/54712/54712.6.jpg https://fwcdn.pl/video/na_skroty/ns_rebeka.vp9.480p.webm

Młoda, naiwna kobieta (Joan Fontaine) zostaje żoną bogatego wdowca (Laurence Olivier) i staje się Lady de Winter. Zamieszkują w jego gigantycznej posiadłości. Wkrótce dowiaduje się, jak potężne piętno na mężu i służbie odcisnęła Rebeka - pierwsza żona Maxima. Czy uda jej się uporać z ponurą przeszłością?

na podstawie
studio
Selznick International Pictures
tytuł oryg.
Rebecca
inne tytuły
O rolę drugiej pani De Winter ubiegała się bezskutecznie Vivien Leigh. Reżyser uznał ją za zbyt piękną i wyrafinowaną. Z tego samego powodu odrzucono kandydaturę Patricii Morison, która miała być tak zmysłowa, że równie dobrze mogłaby zagrać samą Rebekę, która nigdy na ekranie się nie pojawia.
Hitchcock pragnął główną rolę kobiecą powierzyć Anne Baxter. Obawiał się jednak że jest zbyt młoda by wypaść przekonująco w scenach romantycznych. Dopiero kilka lat później dał jej rolę w thrillerze "Wyznaję" (1953).
O rolę drugiej pani de Winter ubiegały się m.in.: Geraldine Fitzgerald, Julie Haydon, Evelyn Keyes, Anita Louise, Nova PilbeamMarjorie Reynolds i Loretta Young.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych