Promising Young Woman

1 godz. 53 min.
7,7 39 132
oceny
7,7 10 39132
21 236
chce zobaczyć
7,9 34
oceny krytyków
{"rate":7.9411764,"count":34}
{"type":"film","id":835486,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Promising+Young+Woman-2020-835486/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Obiecująca. Młoda. Kobieta.
  • sizolda ocenił(a) ten film na: 9

Podobało mi się wszystko w tym filmie, jak główna postać była rozrysowana psychologicznie, bardzo zrozumiała nienawiść do mężczyzn i ogólny brak zaufania, jej plan i jego realizacja, poczucie humoru, muzyka. Nie wiem czy ludzie to zauważają ale była tam przepiękna kolorystyka! Carey Muligan dodatkowo wyglądała pięknie, bardzo dziewczęco i uroczo, totalnie pasują jej długie włosy, ale oczywiście to jest temat drugorzędny. Film zrobił na mnie duże wrażenie przede wszystkim dlatego, i jest to straszne, że niestety część rzeczy tam pokazanych naprawdę, realnie, regularnie na świecie się dzieje. Faceci wykorzystujący to że dziewczyna jest prawie nieprzytomna, nabierający wtedy odwagi. To ma naprawdę miejsce, każdego weekendu w każdym klubie. Sceny w których główna bohaterka gasi kochasia który po to żeby ją przelecieć opowiada bajki o wielkim połączeniu są świetne. Ciężko uwierzyć ile dziewczyn leci na takie rzeczy, nawet już abstrachując od bycia pijaną. 3 tanie komplementy i już jest załatwiona. Mimo tego, że nigdy nie miałam tak drastycznych doświadczeń jak te o których mowa w filmie, od dawna jestem na takie rzeczy bardzo wyczulona. Świat młodych ludzi kręci się wokół pijaństwa i niezobowiązującego seksu, dla niektórych wychodzą z tego straszne, dramatyczne konsekwencje, a dla innych, jak dla beznadziejnej Madison, jest to zabawne. To jest naprawdę tragiczne i ten problem jest tam świetnie pokazany. Dlatego uważam że jak najwięcej ludzi powinno film zobaczyć, może komuś coś tam później zostanie w głowie

• sjemaelo ocenił(a) ten film na: 8

sizolda gdzie jest dostępny do obejrzenia? Filmweb pokazuje w rankingu Netflixa, ale nie mogę znaleźć

• G__I__Jane ocenił(a) ten film na: 8

sjemaelo na CDA

• G__I__Jane To jest wszędzie wrzuć tytuł na Google online od razu znajdziesz

• nawieczor ocenił(a) ten film na: 1

sizolda "bardzo zrozumiała nienawiść do mężczyzn" to ma nawet swoją medyczną definicję: mizoandria plus xenofobia

• Mikian ocenił(a) ten film na: 8

nawieczor  widzę niektórzy użytkownicy filmweba nadal inteligencją się nie popisują xD pisać słowa, których nie zna się znaczenia

• nawieczor ocenił(a) ten film na: 1

Mikian popisz się swoją inteligencją, poproszę o wskazanie tego słowa.

• kamil12580 ocenił(a) ten film na: 7

nawieczor Ksenofobia może dotyczyć wszystkiego, co wiąże się z obcokrajowcami, osobami nieznanymi, innymi pod pewnymi względami. Gdzie w tym filmie jest ksenofobia? xD

• kamil12580 Mizoandia wystepuje, mozna takze dodac androfobie.

• emploia ocenił(a) ten film na: 8

nawieczor X D

• Angua_84 ocenił(a) ten film na: 9

nawieczor SPOILER 
    Ona nie nienawidziła wszystkich mężczyzn "bo tak", tylko tych którzy wykorzystywali seksualnie kobiety. No bo może mamy żałować tych biedactw którzy próbowali ją zgwałcić sądząc że jest zbyt pijana by wyrazić zgodę na seks, a może chłopaka którego polubiła, któremu zaufała, a potem się okazało co się okazało? 

• Flinston1987 ocenił(a) ten film na: 9

Angua_84 Dokładnie. Każdy z facetów miał przerąbane u Cassandry z jakiegoś konkretnego powodu/zasłużył sobie na to, a nie dlatego, że był/jest facetem.

• aronn ocenił(a) ten film na: 6

Flinston1987 Ba,kobietom tez tu oberwalo.

• nawieczor Dokładnie

• sizolda Gdzie można obejrzeć za darmo ten film online?

• Wincentt ocenił(a) ten film na: 3

sizolda Bez przesady ten film jest naprawdę bardzo przeciętny.

• sizolda Zgadzam sie. Bardzo dobry film : swietne aktorstwo (zwlaszcza glownej bohaterki), ladne kolory w filmie, dobrze dobrana muzyka. Do tego fajnie polaczone elementy komedii z dramatem i thrillerem. Lubie takie trafne polaczenia. Dzieki temu emocje moga miec ujscie i odczuwa sie i humor i smutek. Film pozostawil we mnie duze wrazenie, tak samo zakonczenie. To film ktory ma tez duzo ciekawych kwestii o ktorych mozna by dyskutowac. Tez uwazam, ze dla wykorzystywania pijanej kobiety nie ma usprawiedliwienia. Ludzie powinni to wyraznie potepiac. Przez to w takich osobach jak glowna bohaterka tym bardziej rodzi sie chec zemsty bo malo kto ja rozumie i potrafi naprawde wesprzec. Co innego jak oboje sa pijani i maja ochote na seks, a co innego jak jedno nie kontaktuje, a drugie to wykorzystuje jakby to byla lalka a nie zywy czlowiek. To okropne.

• monika220 Na przypominam oczywiście robienie dzieci po pijaku to niezdrowe i szkodzi

• sizolda "Abstrahując", popularny kanał na YT robi tu złą robotę ;) Z całą resztą zgadzam się w pełni.

• e_mu Film jest świetny. Podobał mi się bardzo. Piękne kolory, ujęcia, śliczna główna bohaterka , muzyka. Bardzo dobrze się oglądało . Trochę śmieszne a trochę szokujące. Film nieporównywalny z innymi. No , super

• joan19 ocenił(a) ten film na: 8

anastazja_kosek Przede wszystkim pokazał nasz realizm. Wiele kobiet potrafi się naćpać i pójść z chłopem do łóżka, a później dużo się dzieje. Ten film pokazuje, że nie warto iść złą drogą, bo to dramatycznie się kończy. Dla mnie ten film powinien zgarnąć Oscara za najlepszy film zamiast przereklamowanego Nomadland.

• Scrach ocenił(a) ten film na: 3

sizolda To trochę jak zachwyty nad klerem. Woow, ale super film pokazujący realia. No nie, on pokazuje tylko nadużycia z jednej perspektywy. Z drugiej strony już nie pokazuje, stąd założenie że "takich" filmów powinno być więcej uważam za nietrafione. Bo ja w trakcie tego filmu zobaczyłem kobietę która mogła robić co chce, jak chce bo czuje się "wyzwolona", ale wszyscy w jej otoczeniu muszą się do niej dopasować, bo ma nieogar życiowy. Fajnie? Niekoniecznie. Dziewczyna albo raczej kobieta bo wyglądała grubo na ponad 40 lat (a sorry, miałem wg konwencji filmu nie oceniać wyglądu) idzie do miejsca gdzie się ludzie wzajemnie podrywają i chadzają na jednonocne przygody, a potem się mści na facetach, że myślą tylko o tym po co tam poszli. Więc ona ich nauczy jak się pilnować i nie być ruchającym wszystko kolesiem. I ona znajduje w tym jakąś nirwanę, której do końca nie czaję... ale pewnie jestem tylko jednym z tych co myślą jak się dobrać do majtek każdej napotkanej dziewczyny/dziewczynki/kobiety... Film miał zrobić hollywoodzkie "Wow" i zrobił, bo temat oskarżania o gwałty znanych i majętnych ludzi jest dość powszechnym zjawiskiem w Hollywood. Chciałbym zobaczyć film z perspektywą jak niewiele trzeba, by zaciągnąć faceta do łóżka, a potem go oskarżyć o gwałt. To byłaby ta druga perspektywa, której brakuje w tym filmie. Podobała mi się jednak scena, gdy matka Niny powiedziała wprost Cassie "Do everybody a favour. Move on..."

• sizolda ocenił(a) ten film na: 9

Scrach Założenie chodzenia do klubów to chęć potańczenia, a nie z kimś się podrywać i kończyć na jednonocnej przygodzie. Pomyliło ci się z tinderem. O łał fajnie że chociaż jedna scena im wyszła twoim zdaniem. Na pewno są filmy o fałszywych oskarżeniach o gwałt, ten film był o czymś innym, nie każdy film musi pokazywać całe spektrum danego tematu. Może po prostu nie oglądaj filmów tego typu, skoro ewidentnie uważasz że problem wykorzystywania seksualnego w ogóle nie istnieje a durne baby wszystko sobie wymyślają i tylko myślą jak tu biedaczków mężczyzn o coś bezpodstawnie oskarżyć

sizolda Jest coś takiego jak 4 rules of stupid: don't go to stupid places, at stupid time, with stupid people, doing stupid things. Jeżeli wybieram na nocne tańczenie kluby, które są znane z tego że wchodzisz tam po to, żeby z kimś wyjść, no to trzeba być ultra naiwnym by szukać w tym miejscu rycerzy na białych koniach... Uważam że potencjał tego filmu został najnormalniej w świecie zmarnowany, bo mógł to być świetny film pokazujący na czym polega problem, jak się zaczyna, rozwija się i na czym się kończy, ale nie... Dostaliśmy historyjkę o niedojrzałej kobiecie, która ma misję uczynienia świata lepszym przez udowadnianie facetom jacy są beznadziejni, bo dają się uwieść atrakcyjnej dziewczynie, która de facto okazuje się niezwykle sfrustrowaną, nieszczęśliwą i samotną kobietą. Szuka w ludziach najgorszych cech i zadziwia się gdy je znajduje... Wolę obrazy trochę bardziej realistyczne, bo życie jest raczej odcieniami szarości, niż czernią lub bielą.

• jumpandtouchthesky ocenił(a) ten film na: 10

Scrach To co właśnie napisałeś podchodzi pod victim blaming. Obwiniasz ofiarę za to, że się nią stała. Choćby kobieta przyszła nago do klubu, upiła się do nieprzytomności, NIKT nie ma prawa jej dotknąć dopóki nie wyrazi JASNEJ zgody. A to te zwierzęta, które jej zrobią krzywdę są w 100% winne. To NIGDY nie jest wina ofiary. Kluby to miejsce do tańczenia i bawienia się, a robienie z tego miejsca do usprawiedliwionych gwałtów jest okropne. Wszędzie na całym świecie panują te same zasady, gdzie gwałt jest tak samo paskudny i karalny. Także z tym swoim 4 rules of stupid możesz uciekać do lat 70. W tych czasach miłoby było uświadamiać młodych ludzi o ich nietykalności, a nie ostrzegać przed tym, że są miejsca gdzie sami się proszą o gwałt.

jumpandtouchthesky Czy pójdziesz nago w weekend wieczorem na dworzec kolejowy, bo przecież Ci wolno, bo przecież nikt nie ma prawa Cię dotknąć jeśli nie wyrazisz na to jasnej zgody? Prawdopodobnie jednak tego nie zrobisz, bo masz jeszcze zdrowy rozsądek, który Ci podpowiada że istnieje spora szansa że ktoś może Cię napaść i zrobić Ci krzywdę wbrew twej woli... Jedno to jest że masz "teoretyczne prawo", a drugie to jest życie i jego realia. Oczywiście masz prawo walczyć i polec w słusznej sprawie, jednak smutna prawda jest taka, że nikogo to specjalnie nie obejdzie. No może, na chwilę... I to też pokazuje ten film, że generalnie ta bohaterka miała sama problem ze sobą, a obwiniała świat za to że jest takim ch....wym miejscem

• lukas_172 ocenił(a) ten film na: 8

sizolda Skoro kluby są do potańczenia to gdzie ludzie mają się poznawać w realu?