PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10002347}

Obraz zwycięstwa

Tmunat Hanitzahon
4,8 50
ocen
4,8 10 1 50
Obraz zwycięstwa
powrót do forum filmu Obraz zwycięstwa

moim zdaniem film jest bdb. i jak ktos lubi kino z bliskiego wschodu to szczerze polecam

ocenił(a) film na 4
wiecznie_zly

Nie jest bardzo dobry. Jest wręcz zły, chyba na każdym poziomie.
Fabuła jest ckliwą bajeczką o miłujących pokój osadnikach, którym w głowie tylko to, żeby krowy dawały więcej mleka. Niestety, otoczeni są przez samych wrogów i pozostawieni sami sobie.
W tej sztampowej fabule osadzone są jednowymiarowe postacie, które zachowują się dokładnie tak, jak od nich oczekujemy i nie sprawiają żadnych niespodzianek. Dobrzy są dobrzy i piękni, źli są źli i brzydcy. Jakby ktoś czegoś miał nie zrozumieć, to narrator łopatologicznie wyjaśnia wszystkie niuanse.
Batalistyka klęczy. CGI jęczy. Nic się klei.

(Jedynym plusem tego filmu jest pokazanie - dość ułomne - mało znanego u nas epizodu z czasów powstawania państwa Izrael, które tam ma symboliczne znaczenie).

ocenił(a) film na 6
Tataaleksandrykatarzyny

Nie oglądałem filmu, ale twoje zarzuty dotyczące fabuły są trochę dla mnie niezrozumiałe. Obstawiam że osadnikom szczególnie na wojnie nie zależało biorąc pod uwagę, że część z nich niedawno ledwo ją przeżyła, tracąc pewnie przy tym całą rodzinę. Ich sytuacja w filmie też nie odbiega od rzeczywistości bo jak najbardziej były przypadki odcięcia kibuców od reszty kraju przez ruchy wojsk arabskich. A co do sztampowości, no cóż tożsamości narodów budowane są na różnych mitach, my też mamy takie perełki jak Czas Honoru czy 1920 wOjnA i MiŁoŚć

ocenił(a) film na 4
LVR444

O to, to właśnie - to jest film klasy 1920 WiM. Albo coś równie płytkiego i paskudnego.

Izrael - wbrew temu, co piszesz - budowali nie ci, którzy przetrwali wojnę, tylko wcześniejsi, przedwojenni osiedleńcy. Ocalali z Zagłady przez długi czas byli w Izraelu darzeni pogardą jako ci, którzy nie stawili oporu - tymczasem w Izraelu panował kult walki i przelewania krwi.
Ja jeszcze rozumiem, że osadnicy chcieli żyć w pokoju, jasne, każdy by chciał. Chodzi jednak o przedstawienie tego w filmie. Jakiś ukryty w krzaku arabski snajper ostrzelał rolników, są zabici i ranni, a w kantynie szef kibucu prowadzi z idiotycznym wyrazem twarzy dyskusję, ile krowa musi dać mleka, żeby się opłaciła. Wyszło groteskowo.

Polecam Ci obejrzeć w takim razie, będziesz mógł sam ocenić.

ocenił(a) film na 6
Tataaleksandrykatarzyny

No tak, dlatego napisałem że część z nich miała styczność z wojną. Mam świadomość, że już na początku lat czterdziestych struktury żydowskie na terenie Mandatu Palestyny były rozwinięte na tyle, że mogłoby z nich powstać państwo. To, że ocaleńcy byli stygmatyzowani to też prawda. Obejrzeć jak najbardziej zamierzam, wręcz czekałem na dystrybucję tego filmu w Polsce z powodu mojego zainteresowania tematem, ale chyba narazie odpuszczę bo nie widzę żadnego bezpłatnego dojścia do filmu w internecie, a ceny netflixa czy wypożyczenia filmu na dwie doby to nie na mój studencki portfel :(

LVR444

obejrzałeś już?Chcesz link do pobrania z netu?

ocenił(a) film na 6
jacpod

Tak, znalazłem już, dzięki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones