PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=673404}

Obrońcy skarbów

The Monuments Men
5,6 31 564
oceny
5,6 10 1 31564
5,1 11
ocen krytyków
Obrońcy skarbów
powrót do forum filmu Obrońcy skarbów

Kilka bzdurnych scen !

ocenił(a) film na 5

Na pierwszy ogień to scena śmierci Clermonta. Żołnierze niemieccy czają się jak lisy w krzakach i mają problem ze zlikwidowaniem dwóch wojaków amerykańskich. Trochę więcej odwagi nabierają gdy amerykanie zaczynają uciekać samochodem.
Kolejna scena to faszysta trzyma na muszce dwóch amerykanów. Na szczęście nic im nie robi złego bo tak naprawdę chciał tylko sobie posiedzieć w towarzystwie wrogów i zapalić papierosa.
Kolejna. Miejscowy dentysta sprowadza do swojego znajomego yankesów nie przypuszczając nawet że ów znajomy był wysokim urzędnikiem państwowym a na ścianach jego domu wiszą dziesiątki dzieł sztuki. (bajubaj).
Następna . Końcówka wojny , niemcy rabują posąg Madonny (chyba dla zysku?) a wkolejnych scenach palą setki arcydzieł (gdzie tu logika?).
I znowu kolejne kwiatki. James Granger odnosi obraz do mieszkania żydowskich właścicieli. Prawdziwie uczciwy człowiek. I nie wie , bo skąd ma wiedzieć że 6 milionów Żydów wymordowali hitlerowcy i w tym mieszkaniu ( anawet w całej Europie) na pewno nie zastanie właścicieli obrazu.
Wystarczy. Mógłbym tak wyminiać naiwne i bzdurne sceny . Ale po co ? Wystarczy oglądnąć film .

ocenił(a) film na 8
neron4

Oglądałeś ten sam film?
1. Scena, w której Clermont został postrzelony... Nie wiem czy widziałeś, ale dwa zespoły operacyjne przeciwnych stron czaiły się po krzakach. Niemcy nie strzelali, bo nie chcieli zdradzać swojej pozycji, to chyba zrozumiałe?
2. Okropieństwa wojny. Skąd wiesz, że ten chłoptaś był faszystą? Zaciągnęli młodziaka do Wehrmahtu, on raczej nie miał specjalnie dużo do powiedzenia w tej sprawie. Myślisz, że każdy Niemiec w Wehrmahcie był faszystą? Chłopak miał na muszce amerykańskiego emeryta, ale nie chciał go zabijać. Nie stanowił on dla niego wielkiego zagrożenia, szczególnie jak miał go na muszce. Nie rozumiał co Amerykanie do niego mówią, ale gdy Campbell (który widział, że chłopak jest niegroźny i przerażony sytuacją) spuścił broń i usiadł to Niemiec zobaczył, że raczej nie muszą się zabijać.
3. Był to główny punkt przełomowy fabuły i biorąc pod uwagę, że film jest oparty na prawdziwych zdarzeniach, jestem sobie w stanie wyobrazić, że ojciec, który nie ma za dużo kontaktu ze swoim synem (bo jest wojna i żyją w innych miastach), chcąc pomóc Amerykanom zapoznaje ich z synem, który okazuje się być kimś innym niż mówi. Ale nie wiem, czy takie wydarzenie miało miejsce.
4. Szukasz logiki w działaniach Hitlera? Ten człowiek był chorym, nienawistnym i nieprzewidywalnym narkomanem. Skoro on ma nie mieć tej kolekcji to dlaczego znienawidzeni bolszewicy, tudzież jankesi mają ją dostać?

Z rozkazu Hitlera z Warszawy w 1944r. zostały same gruzy. Pewnie można znaleźć jakieś taktyczne uzasadnienie tego, co Niemcy zrobili, ale tak naprawdę chodziło głównie o zemstę na niepokornych Polakach.
Nie wiem jakie masz wyobrażenie na temat ll wojny światowej i Hitlera, ale nie wydaje mi się, że rozumiesz co tak naprawdę się wtedy działo.

neron4

gimbusy powinny miec osobne forum na swoje madrosci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones