PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=699039}
5,7 27 021
ocen
5,7 10 1 27021
4,9 20
ocen krytyków
Obywatel
powrót do forum filmu Obywatel

Bardzo słaby.

ocenił(a) film na 3

W zasadzie nie oglądam polskich "produkcji". Skusiłem się ze względu na Panów Stuhr. Świetni aktorzy- ale ten film był słaby, może to wina scenariusza.
Ten film nie wzbudził we mnie żadnych uczuć. Przyznam się, że wyłączyłem przed końcem, komentując "ale kupa".

ocenił(a) film na 8
bobikpl

Za dużo Hollywoodu.

bobikpl

Gniot godny Pokłosia.

ocenił(a) film na 6
zbig1964

równać ten film do pokłosia?? żal

zbig1964

Pokłosie to świetny film.

ocenił(a) film na 9
zbig1964

O nazik ocenia film pod kątem ideologicznym.

ocenił(a) film na 3
bobikpl

zgadzam sie

ocenił(a) film na 9
beti19101987

Kupa, nie? Nie ma to jak M jak miłość. Podobno wznowią Szansę na sukces, to dopiero będzie jazda.

ocenił(a) film na 3
cezarro

co kto lubi. ale widać ktoś kto nie podziela Twojego gustu musi być odrazu obrażony

ocenił(a) film na 9
beti19101987

Jeżeli dotknąłem Cię ironią to przepraszam. Każdy ma prawo do swojej "kupy". Wybacz.

ocenił(a) film na 3
cezarro

nie dotknąłeś mnie.pisząc komentarz widziałam Twoje inne komentarze odnośnie kolejnych osób.

ocenił(a) film na 9
beti19101987

Rozumiesz znaczenie słowa "obrażać"?

ocenił(a) film na 9
bobikpl

A zrozumiałeś go chociaż trochę? Fajna była ta goła baba, nie?

ocenił(a) film na 9
cezarro

lubię Cie ,goła baba fajna ,ale za mało wybuchów

ocenił(a) film na 5
cezarro

Każdy gimnazjalista zrozumie. Stuhry silą się na oryginalność ale wychodzi miałkość. Filmu nie zapamiętam, bo już wszystko było w onetach.

ocenił(a) film na 9
skalorek

No właśnie, każdy gimnazjalista zrozumie lub powinien zrozumieć. Czemu więc Tobie nie było to dane?! Poczekaj aż pójdziesz do gimnazjum, obejrzysz "Stuhrów" raz jeszcze i może wtedy Twoja wizja świata i rozumienia świata wykroczy poza "onety".

ocenił(a) film na 5
cezarro

Stuhry wzięły wszystko z onetów, więc co tu jeszcze rozumieć? Piszczyk osadzony w nieco późniejszych czasach nie jest w ogóle śmieszny. A gagi z koszem na głowie nauczyciela są mniej śmieszne niż najgorszy dowcip o babie u lekarza.

ocenił(a) film na 9
skalorek

Czyli jednak nie zrozumiałeś. Dlaczego? Może dlatego, że brakuje Ci wiadomości?! Scena z zakładaniem kosza na głowę nauczyciela to nie jest gag. I wcale nie miała być śmieszna. Przynajmniej w tym nie dałeś ciała. Film w całości jest gorzką alegorią polskiej rzeczywistości czasów powojennych i niemal każda scena ma swoje umocowanie w realiach (ta z koszem na głowie też). To krzywe zwierciadło Polaków i polaczków ale żeby to zrozumieć, dostrzec i ocenić nie wystarczy czerpać wiedzę z onetu. Nie oceniaj Panów Stuhrów bo na intelekt ciężko Ci będzie się z nimi mierzyć skoro nie rozumiesz fenomenu i przenośni Zezowatego szczęścia (Piszczyk Stuhra i Kobieli).

ocenił(a) film na 5
cezarro

Stuhry jednak silą się na gagi, ale nijak im do tego co zrobił np. Koterski w Nic śmiesznego. Przepraszam, ale nie przekonasz mnie do polubienia tego filmu ani do tego, że go nie zrozumiałem. Są filmy trudne i wymagające ale Obywatel do takich nie należy.

ocenił(a) film na 9
skalorek

Jestem pewny, że Cię nie przekonam. Nawet nie będę próbował. Usiłowałem jedynie przybliżyć Ci to co jak widać jest Ci kompletnie nieznane i zapewne nieznanym pozostanie. Dlaczego jestem pewny, że nie podskoczysz powyżej przeciętnej? A no dlatego przyjacielu, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Porównujesz Obywatela do Nic śmiesznego?!?! Przeciętność, na której wychowano większość dzisiejszych "mundrołów" wyrządziła widać więcej szkód niż przypuszczałem. Zapewniam, w Obywatelu nie ma gagów. Możesz w to wierzyć lub nie, mnie to pozostawia obojętnym. Szkoda mi tylko, że tak wspaniały film już nie ma widowni. Beznadziejna papka serwowana z ekranów zrobiła swoje.

ocenił(a) film na 5
cezarro

Niechaj pozostanie film ten wspaniałym dla Ciebie, żyj w przeświadczeniu że jesteś wielkim znawcą i koneserem. Albowiem cienką jest granica między słabizną a mocą.

cezarro

Ave, Cæsar, morituri te salutant!
Życzę wytrwałości, myślę że będzie nam potrzebna wnosząc po tym co dzieje się właśnie w Polsce... i chyba czas zacząć przekonywać, bo jeszcze chwila i zaczną strzelać. Film absolutnie świetny, mimo wszelkich ułomności.
Ps. Zarejestrowałem się chwilę temu żeby tylko dać sygnał że nie jesteś odosobniony i nie zamierzam dłużej siedzieć cicho, bo ta cisza właśnie dała przyzwolenie na taki obrót spraw jakiego jesteśmy świadkami.

ocenił(a) film na 8
cezarro

3 × tak

ocenił(a) film na 9
skalorek

Lepiej sięgać w Kanie w gazety polskie i debilne teorie spiskowe.

ocenił(a) film na 8
bobikpl

A umiesz uzasadnić, że coś było słabe, czy rozmowa z Tobą jest jak rozmowa z monetą, oto wypadła orłem (słabo), a mogła reszką (fajnie)? Nie chciałbym urazić monety prośbą o jakąś argumentację.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones