PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=699039}
5,7 27 029
ocen
5,7 10 1 27029
4,9 20
ocen krytyków
Obywatel
powrót do forum filmu Obywatel

Dodam jeszcze, że filmu nie oglądałem i nie mam takiego zamiaru. Wiem, że zaraz zleci się tu
rzesza oburzonych znafcuf sztuki filmowej i będzie mi przypisywać trolling, hejtowanie itp. Już się
uśmiecham na te Wasze komentarze :)

Ktoś zatem zapyta jaki mam w tym cel? Sprawa jest bardzo prosta. Mam dość wyśmiewania
moich wartości, którymi się kieruje w życiu. Mam dość płytkiego antyklerykalizmu zrównującego
wszystkich księży z dziwkarzami, pedofilami i wszelkiej maści zboczeńcami. Wreszcie mam dość
przypisywania moim rodakom rzekomego antysemityzmu, podczas gdy nasz naród ocalił
największą liczbę istnień żydowskich.

Pytam. Dlaczego nikt nie nakręci filmu o takich bohaterach jak Irena Sendlerowa czy Witold
Pilecki? Dlaczego pieniądze na tego typu filmu muszą być wyżebrywane od ludzi dobrej woli?
Dlaczego PISF dofinansowuje takie gówna szkalujące nasz kraj a pieniędzy na filmy o
prawdziwych bohaterach nie ma?

Odpowiedzcie sobie sami, zanim wylejecie wiadro pomyj za tą lachę wyłożoną na film
Stuhra.

Dzida_86

obejrzyj film a zrozumiesz jak bardzo sie mylisz w ocenie autora ….

ocenił(a) film na 6
tomas0111

Popieram.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Andeddu

"jak takie cebulaki"
Przestałem czytać.
Nie można brać takich ludzi na poważnie, a czytać ich wypocin tym bardziej.

ocenił(a) film na 3
Dzida_86

Cytujac klasyka "Spieprzaj Dziadu" a swoja droga film calkiem przecietny.

nowy81

No przeciętny, co zrobić

Dzida_86

Jest film o Irenie Sendlerowej ("Dzieci Ireny Sendlerowej"). O Witoldzie Pileckim jest sztuka pt. "Śmierć rotmistrza Pileckiego" , wystawiono ją na Scenie Faktu Teatru Telewizji w 2006 roku.

ocenił(a) film na 1
takieoo

Film o którym nikt nie słyszał, emitowany w Stanach w podrzędnej tv kablowej w cyklu podobnym do "okruchów życia", plus sztuka nakręcona 8 lat temu w nocnym paśmie publicznej. Doprawdy niesłychane!

Dzida_86

"22.520 głosów" "Film o którym nikt nie słyszał" Pan Dzida jak zwykle na poziomie xD

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
takieoo

a były w Hollywood? na zagranicznych festiwalach? Wysyłano je jako propozycje do oskarów...??? A co było? Ida, Pokłosie, W imię... no comments

ocenił(a) film na 4
Marek32

Tez mnie to zastanawia

Super_Monisia

E, szkoda gadać

Dzida_86

Jeszcze filmu nie oglądałem więc trudno mi powiedzieć czy jest wartościowy .... Ale Ty nie wlewaj sobie że jesteś "trolem" .... bo Ty rozkapryszony dzieciak jesteś i masz za dużo czasu jeśli sadzisz te swoje kity o filmach na które nie chodzisz.
Do czego mi chłopie Twoja opinia jak Ty filmu nie widziałeś ? Masz potrzebę się wykrzyczeć to jedź do lasu ...... a nie zabieraj nam czasu i nie zajmuj uwagi takimi pierdołami z kosmosu ....

user1529

"Do czego mi chłopie Twoja opinia"
To ja nie wiedziałem, że specjalnie zamówienie na komentarz zamówiłeś. Łał.

ocenił(a) film na 1
user1529

@user1529 ---> niektórych filmów się nie ogląda, skoro są kopią innych gniotów takich jak "Pokłosie".

deexter_dex

Pokłosie to akurat specyficzna tematyka. Ale rozumiem że komuś film nie przypadł do gustu i umie to umotywować. Nie rozumiem natomiast ludzi którzy trzepią ozorem bez sensu .... bez obejrzenia filmu .....

ocenił(a) film na 7
Dzida_86

W tym filmie jest też sporo o takich polskich "dzidach"..

saltman8

niestety...

ocenił(a) film na 1
Dzida_86

Popieram.
Film raczej antypolski. Robiony przez gniotów którzy wstydzą się polskości. Film jest dokładnie jak "Pokłosie" dla ludzi pokroju GW i w ich guście. Człowiek myślący o Polsce i o tamtych czasach, a nie będący Cebulakiem i pseudo-znaffffcą raczej tego g**a nie oglądnie.

deexter_dex

"antypolski"... Co znaczy antypolski? To, że podejmuje temat naszych problemów i przywar? To znaczy, że "Dzień Świra" też był bardzo antypolski. Jak dla mnie to w pierwszej kolejności najbardziej antypolscy są wszyscy ci pseudopatrioci w ruchach narodowych typu Nop, czyli pieniacze rozwalający kraj od środka

moskov

Co znaczy antypolski?

To samo co "antyżydowski". Tylko, że filmy antyżydowskie (antysemickie ?) to dzisiaj produkt teoretyczny, nie ma możliwości zrealizowania no chyba, że w Iranie albo Palestynie. Jakoś nie powstaje film o policji żydowskiej w getcie i jej represyjnej, zbrodniczej wobec ziomków działalności i współpracy z Niemcami. Tego nie uświadczysz (jakiś epizod w Pianiście, ale też oczywiście z dobrymi policjantami żydowskimi) natomiast film antypolski jak najbardziej, ba jak najczęściej kiedy reżyserem jest Niemiec , Amerykanin żydowskiego pochodzenia, Polak z korzeniami jak wyżej, Rosjanin od Putina.

Dzida_86

Przybij piątkę. Stuhrowie zaczęli się mi kojarzytć strasznie politycznie i antypolsko. Film na pewno do obejrzenia w kapciach przed ekranem telewizoru, w żadnym wypadku w kinie bo szkoda czasu i pieniędzy. Stuhr powiela pomysł Stawińskiego z Zezowatego szczęśćia bo dzisiaj mając za sobą PISF można wszystko, chociaż nie ma szans zrobienie czegoś wartościowego, wyczerpały sie pomysły, reżyser cienki, synuś jako aktor taki se.

ocenił(a) film na 1
ajron1960

Piona!

ocenił(a) film na 2
Dzida_86

cieszę się, że nie tylko ja mam taki punkt widzenia tego filmu.. tyle, że go obejrzałem..

ocenił(a) film na 2
meloman1979

Również obejrzałem. Totalna miernota.

ocenił(a) film na 4
meloman1979

I jak wraenia?

ocenił(a) film na 2
Super_Monisia

Film był tak reklamowany, że miałem ochotę nawet iść do kina. Cieszę się, że z tego pomysłu zrezygnowałem. Niestety nie trafiła do mnie forma opowiedzianej historii, bądź też historia nie była w ogóle warta opowiedzenia. Filmów o życiowych pechowcach było wiele i produkcja kolejnego kotleta już od początku skazywała sam pomysł na ciężką próbę. Chyba sam Stuhr jako aktor już się wypalił a jako reżyser jest słaby. Taka kombinacja jest dla tego filmu zabójcza. Oczywiście znajdą się osoby, które ocenią film jako "arcydzieło", ale dla mnie to "antydzieło" i dlatego dałem mu mocną 2-jkę.

ocenił(a) film na 7
Dzida_86

Ja już mam DOŚĆ beznadziejnych filmów biograficznych. Czyste, beznadziejne, debilne wydawanie kasy na typowe patetyczne gnioty.
Albo lubisz biograficzne pierdoły (mnie nie interesuje życie innych ludzi, nawet sławnych), albo jesteś poprostu trollem. Ale w jednym jestem z tobą, bo uważasz, że naśmiewamy się z naszych wartości. I dobrze. Lepiej się śmiać niż płakać. Z tym płaczem zmierzam do tego, na jakim poziomie stoi nasze rodzime kino. Stoi na etapie wojny!!!
Naprawdę nie dziwi mnie, że powstały filmy takie jak "1920. Bitwa Warszawska", "Miasto 44", "Kamienie na Szaniec"...
Dziwi mnie, że JESZCZE nie powstały takie filmy: "1921. Bitwa Warszawska 2", "1920. Bitwa warszawska historia prawdziwa", "2190. Warszawa pod Bitwą", "Miasto 45", "Miasto 46" "Miasto 83- Alternatywy 4". Po co ciągle się kręci filmy na ten sam temat w polskiej rzeczywistości? Mamy tylu świetnych aktorek i aktorów. Naprawdę nie można nakręcić już nic na miarę "Kilera", skoro tak lubimy się śmiać z siebie? Chyba, że pan Juliusz Machulski tylko tego potrafił dokonać. Może czas przestać patrzeć w przeszłość, a spoglądać w teraźniejszość...

ocenił(a) film na 5
Dzida_86

"Filmu nie oglądałem", ale oceniłem na 1. Fiu, fiu, krytyk z ciebie, że ho, ho. Debil po prostu!

Matakorkowa

Z Kac Wawą tak kilka tysięcy osób zrobiło... spisali się na facebooku, akcja daj 1 bez oglądania....(uczciwe jak cholera...) wszyscy o tym wiedzieli i cisza, dobrze że chociaż tutaj znalazł się jeden głos rozsądku

Dzida_86

"Dlaczego nikt nie nakręci filmu o takich bohaterach jak Irena Sendlerowa czy Witold
Pilecki?"

Masz, Dzieci Ireny Sendlerowej:
http://www.filmweb.pl/film/Dzieci+Ireny+Sendlerowej-2009-496486

Czy jeszcze jakies pretensje masz ?

ocenił(a) film na 1
Robson293

Czytaj co napisałem wyżej nt. tego dzieła a nie wyskakujesz mi tutaj z tym badziewiem.

ocenił(a) film na 6
Dzida_86

Leci soczysty minus w kierunku tej wyrzyganej pseudo - opinii.
Dodam jeszcze, że opinii nie czytałam i nie mam takiego zamiaru. Już się
uśmiecham na te Twoje komentarze :)
Dzidy_86 nie poznałam i nie mam takiego zamiaru. Mam dość wyśmiewania
moich wartości, którymi się kieruje w życiu.
Wydaje mi się, Dzido, że widziałam Ciebie i Twoich kolegów, trzymających transparenty: "Roger, nigdy nie będziesz Polakiem" i "Cała Łódź - Jude, Jude, Jude".

Frida_2

nikt, nigdzie, i nigdy nie napisałby lepiej tego, jak ty to ująłeś. a owa dzida to jakiś kur.winowy niedobitek, przylazł tu jedynie "politykę" robić. no i owe nieśmiertelne "nie widziałem, to się wypowiem". co za idi.ota...
tobie milion plusików, głównie za to, że chciało ci się odpisać tamtemu półmózgowi. thx

czypindziesiont

-ujęłaś*, nie ująłeś, oczywiście. przepraszam, to z rozpędu.

Dzida_86

Nie dziwie Ci się,że nie chcesz tych popłuczyn oglądać.Przecież to dno i trzy metry mułu,jak sami Stuhrowie zresztą.Nie wiem czy to ten rak staremu wyżarł mózg,ale to co on wygaduje ku uciesze hołoty z Wyborczej i TVNu przechodzi ludzkie pojęcie i nie mieści się w granicach zdrowego i normalnego pojmowania rzeczywistości przez ludzi,którzy mają mózgi i ich używają.

A tak naprawde najwięcej zboków jest wsród artystów.Prosty przyklad - Polański,którego 'elyty' tak bardzo starają sie wybielić i usprawiedliwić w coraz to bardziej żałośniejsze sposoby od których włos się jeży na głowie.To jest straszne i absurdalne.Chociaz te afery z udziałem księży są bardzo na rękę pedalskim i lewackim środowiskom,którzy mogą sobie powrzucać na KK i jego 'zły' wpływ na ludzi.Paranoja.Dobrze,że mimo wszystko są ludzie,którzy wiedzą po której stronie barykady stać:)

ocenił(a) film na 1
maIinowa

Pewnie, że tak i jest ich całkiem sporo, uwierz :) To ateiści, lewaki, homo i wszelkiej innej maści zboki przesiadują na forach i opluwają wszystko to co polskie. Reszta się w to nie angażuje, bo to walka z wiatrakami. Niestety ta bardziej podatna część ludzi nabiera się na tę płytką propagandę. No ale oni swoje a my swoje, ostatecznie musi zwyciężyć dobro :)

użytkownik usunięty
Dzida_86

i tak zniszczymy tę szmatławą, plugawą polskość, jesteśmy na dobrej drodze, wszędzie są nasi, giń, a kysz, a kysz :)

ocenił(a) film na 1

LOL

Dzida_86

Ale z Ciebie niepoprawny optymista.Ale po cichu też liczę,że ta 'sila' wygra :)

ocenił(a) film na 7
Dzida_86

Właśnie taki styl wypowiedzi i podejście do elementarnych wartości pokazał i skrytykował Stuhr :) Dokładnie to!

I pozwól, że Cię wyręczę: tak, jestem lewacką, antypolską ateistką, walczącą z kościołem, bratającą się z pedałami i kompletnie nie zdającą sobie sprawy, że po złej stronie barykady stoi :)

ocenił(a) film na 4
Leukone

A nie można po prostu zwyczajnie... żyć? Czy trzeba być zaraz lewackim, albo prawackim,? Kurcze w tv się kłócą o politykę i jakichś gejów, wchodzę tutaj - to samo... ile można. A tak w ogóle film fajny? rozbawia?

ocenił(a) film na 7
Super_Monisia

To był sarkazm ;) Owszem, poglądy mam bardziej lewicowe, ale nie mogłam się powstrzymać od wygłoszenia tego w taki sposób, po przeczytaniu tej "dyskusji".
A film naprawdę fajny i zabawny, pod warunkiem, że się patrzy na niego z przymrużeniem oka. Bo to wcale nie była zimna krytyka czy prostackie obśmiewanie, tylko zwrócenie uwagi na pewne rzeczy. Myślę, że wbrew pozorom ze sporą życzliwością.

maIinowa

Ale majaki:DDDD Przewietrz pokój,bo metan z twoich pierdów przejmuje kontrolę nad twoim umysłem.Bezdomni na rogach ulic NY z biblią pod pachą,nawijają bardziej składnie i z mniejszym obłędem.

ocenił(a) film na 7
Dzida_86

absolutnie mylisz się w każdym aspekcie, co do treści filmu. Jak dla mnie film Stuhra ukazuje przeciętnego Polaka urodzonego po wojnie jako pechowca, który chciałby odejść od stereotypów i uprzedzeń poprzednich pokoleń, ale trochę naiwność w ideały, trochę ingerencja nadgorliwej rodziny, w tym mu przeszkadza. Nie warto wszystko upolityczniać, bo nie wszystko jest czarne lub białe.
A co do Pileckiego czy Sendlerowej- i o jednym i o drugim widziałam dokumenty jak i filmy autobiograficzne- ja osobiście nie chciałabym aby takie postacie jak wspomniane wyżej zostały spłycone do pompatycznego, martyrologicznego 'filmeczku'- a tak by się stało, bo jakie środki otrzymuje polska kinematografia każdy widzi.

ocenił(a) film na 1
Dzida_86

A ja się też pod tym podpisuję. Na każdym kanale telewizyjnym Lis, Olejnik, Kraśko przypisują Polakom antysemityzm.
Znacie osobiście jakiś żydów? Oprócz tych złych zasiadających u władzy (np. Michnik, Urban)? Tam też są Polacy ich też nie lubimy są razem w jednym korycie ze złodziejami. Gdzie tu więc antysemityzm?
Może chodzi o kawały o żydach?!! No to zapraszam na jeden odcinek "Family Guy'a" i powiedzą, że całe USA to antysemici.

Jeśli takie filmy jak "pokłosie" i być może "obywatel" mają nam nadal zamiar przylepiać tą etykietkę do narodu który najwięcej wyciągał rękę do żydów.
To ja proponuję Stuhrowi, żeby pokazał że antysemityzm jest właśnie w TVP i TVN gdzie uśmiechnięte mordy takiego Kraśki czy Lisa razem dzielą się brudną forsą z hasłem "antysemityzm" na czole.

ocenił(a) film na 1
Dzida_86

Sama prawda, ale wielu osobom mieszkającym w naszym kraju polskość nie pasuje i chętniej by sprzedali matkę i ojca, byleby dostać obywatelstwo chociażby Izraelskie.

Dzida_86

Nie widziałem, to ocenię. Klasyka.

Nie podoba Ci się tematyka tego filmu to zostaw go w spokoju i idź oglądać to, co lubisz. Ocenianie i krytykowanie filmu, którego się nie widziało jest poniżej wszelkiego poziomu.

pani_sroka

tez nie widzialem i dowalilem jedynke. Stuhra nie toleruje. To czlowiek michnika i GWna.

Mam dosc prawomyslnego opluwania Kosciola. Moze tak zrobimy komedie o pedofilu mohamecie? Posmiejemy sie, bedzie super ubaw.

Np. mahomet spolkujacy z dwiema prostytutkami albo z koza i 8-letnia dziewczynka jednoczesnie, bedzie ubaw po pachy!
Dlaczego nikt nie atakuje islamu?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones