PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=699039}
5,7 27 029
ocen
5,7 10 1 27029
4,9 20
ocen krytyków
Obywatel
powrót do forum filmu Obywatel

Straszna cienizna

ocenił(a) film na 1

Fabuła nudna, zagrywki powtarzane co w "Obywatelu Piszczyku". Takie same postaci, te same
problemy. Stuhr specjalizuje sie w "dziełach" akcentujących tzw polskie wady narodowe. Ja nie
wierze w istnienie czegos takiego, niemniej zaobserwowałem w naszym społeczenstwie jedno
powtarzające sie zjawisko: uwielbienie to tworzenia stereotypów i przyklejania łatek samym
sobie, czyli Polakom. Szczególnie lubują się w tym przedstawiciele tzw elity intelektualnej.
Przywary oczywiscie niegdy nie dotyczą ich samych ani ich rodziny tylko całej reszty
społeczenstwa. Stuhr jest prawdziwym przodownikiem w tego typu akcjach. . Dziwne , bo
wydawałoby sie ze ludzie inteligentni, artysci w szczególnosci potrafią się wzniesc ponad
stereotypy. Pan Stuhr nie potrafi. Byc może przysniło mu sie ze jego misją jest "kino moralnego
niepokoju 2". Jesli mam byc szczery to dla mnie J.S. jest takim typem człowieka jakiego zagrał w
filmie "Wodzirej". Jedyny dobry film moze dlatego, ze nie musiał grac tylko byc sobą.

Nie polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones