PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=700441}

Ocalona

Survivor
5,8 10 500
ocen
5,8 10 1 10500
Ocalona
powrót do forum filmu Ocalona

... siebie samych. Kult motywu antyterrorystycznego. Bohaterska jednostka.
Milla znow zabiegana, a Pierce tradycyjnie niczym sztywny, elegancki nieboszczyk. Pełna gotowość, dzika akcja i przewidywalny sukces. Szkoda czasu. :)

ocenił(a) film na 6
qzka

Wszystko się zgadza oprócz tego, że szkoda czasu. Bo to jest kino rozrywkowe które udaje jakiś głębszy sens, widać że Amerykanom potrzebne jest podtrzymywanie kultu 11 września i mitologizowanie tego zamachu. Film niezbyt mądry i przewidywalny, ale daje się obejrzeć.

ocenił(a) film na 5
jjarek_filmweb

No nie wiem ogólnie o co wam chodzi.
Brosnan grał płatnego zawodowego zabójcę, a qzka oczekiwał/a że będzie uśmiechnięty i zabawny?
Kult 11 Września?
Może i tak, ale to nie u nas zabito kilka tysięcy ludzi, to nie u nas istnieje ciągłe zagrożenie terrorystyczne, i jak podano w filmie na końcu, w USA od 11 Września udaremniono ponad 50 zamachów, więc ten "kult" jak go nazywacie to po prostu dbanie o swoich obywateli.
Może dla was najlepszym by było, gdyby zwiększyła się ilość zamachów, porwań itp. jednak ja uważam, że to iż ich nie ma nie oznacza wcale, że brudasy nie siedzą gdzieś i nie planują, a CIA i reszta nie szuka ich wszelkimi sposobami na które mają olbrzymią ilość pieniędzy i zasobów ludzkich i technicznych.
USA nie lubię, tak jak i Rosji, ale uważam że obrona swojego kraju zwłaszcza niewinnych obywateli to nie podlegająca dyskusji sprawa.
Ogólnie film mi się podobał 5/10 choć było kilka sytuacji bzdurnych choćby ta ze śledzeniem panienki przez mordercę po tym jak zdeszyfrowano kartę jednego z pracowników.
Problem w tym, że taką kartę mają wszyscy pracownicy ambasad, i byłoby wiele celów, a bez znajomości konkretnego kodu przypisanego do tejże osoby nie wiedzieliby który należy do niej, więc i śledzenie byłoby niemożliwe, do czasu aż by ją zobaczył naocznie i zidentyfikował ów sygnał.

ocenił(a) film na 6
baraqs

Trochę się zagalopowałeś , zwłaszcza że oceniamy tu film , a nie politykę Stanów , w każdym razie nie przede wszystkim. Ja po prostu zauważyłem, że od pewnego czasu tematyka 11,09 jest wykorzystywana jako sposób by podnieść rangę filmu, dodać mu powagi i jakby głębszego sensu niż ma on w rzeczywistości. W podobny sposób postępują Rosjanie - kręcąc współcześnie filmy o II Wojnie Światowej o tym jak to Grisza i Misza chowali się w lesie, zawsze wymyślą jak końcowe sceny umieścić w zdobytym Berlinie z czerwonymi sztandarami na Bramie Brandenburskiej...

ocenił(a) film na 5
jjarek_filmweb

pretekst by wykorzystać 11 IX pojawią się moim zdaniem zbyt często. Gdyby w Ocalonej pominięto ten fragment to film by w ogóle nie stracił. A tak, mamy takie granie na emocjach. Brosnan sztywny jak nigdy, ale miałem po cichu nadzieję, że może nadejdzie taki film gdzie dobro przegra... Ale niestety nie tym razem.

qzka

lepiej bym tego nie ujął!

qzka



"dopóki nie wszedłem do internetu nie wiedziałem, że na świecie jest tylu (PRZEMĄDRZAŁYCH) idiotów" (St. Lem).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones