PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=618354}

Ocean ognia

Hunter Killer
6,6 18 699
ocen
6,6 10 1 18699
5,8 4
oceny krytyków
Ocean ognia
powrót do forum filmu Ocean ognia

Jako ex marynarz mogę tylko powiedzieć, że to co wyprawiał ten okręt to absolutnie totalna bajka. Po 5-6 bombach głębinowych z tego okrętu pozostałyby szczątki. Wybuch ok. 10 metrów od okrętu podwodnego to koniec jego załogi, a co dopiero wybuch 5 czy 6 takich bomb. Oczywiście nie ma co porównywać naszej marynarki do rosyjskiej ale nawet najnowszy amerykański niszczyciel nie byłby wstanie zestrzelić kilku rakiet dzielących kilka metrów od celu. Poza tym rakiety nie leciałyby nad wodą ale uderzenie przyszłoby z góry. Kolejna bajka to zabezpieczenie bazy w Murmańsku... Nikt o zdrowych zmysłach nawet by się nie spodziewał okrętu podwodnego, bo po co? Co on tam miałby robić? szmuglować kawę i papierosy? Przy obecnym systemie rakietowym nie ma to najmniejszego sensu. Sonar nie wykrywa przepływającego okrętu, bo załoga siedzi cicho i to z odległości 2 metrów. Tylko, że te sonary wykryłyby bez problemu małego wieloryba, a co tu dopiero mówić o okręcie podwodnym. Jednak przy piwku fajnie się to oglądało. Dobra gra aktorska, trzymał w napięciu pomimo głupot na samym końcu.

ocenił(a) film na 8
arasik

Amerykańskie okręty podwodne nie szmuglują, tylko podpinają się pod rosyjskie kable telekomunikacyjne.

Ze strony amerykańskiej te działania zostały już częściowo odtajnione, bo Rosjanom udało się przekupić jakiegoś szyfranta w marynarce USA i się dowiedzieli szczegółów operacyjnych.

ocenił(a) film na 4
arasik

zdajesz sobie sprawe że filmy fabularne to nie dokumenty?

ocenił(a) film na 8
BartasBartas

oczywiście, dlatego dałem mu 8. Doskonale wiem, że samochody podczas wypadku nie eksplodują, tak samo jak człowiek po otrzymaniu kilkunastu pocisków w klatkę nie patrzy głęboko w oczy ukochanej i mówi jej jak strasznie ją kocha i że ma ucałować dzieci, żyć z nowym mężczyzną. Ostatnio w ruskim filmie widziałem jak czołg podczas jazdy oddaje strzał i w dodatku trafia celnie niszcząc armatę. W Star Wars oczywiście dźwięki wybuchów i eksplozji w przestrzeni kosmicznej to standard. Mnie osobiście takie rzeczy rażą ale nie dyskwalifikują samego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones