Ocean strachu 2

Open Water 2: Adrift

2006 1 godz. 35 min.
5,3 12 367
ocen
5,3 10 12367
1 223
chce zobaczyć
powrót do forum filmu Ocean strachu 2
 • sebogothic ocenił(a) ten film na: 4

  Typowy schemat wykorzystywany w horrorach i thrillerach: grupka przyjaciół rzucona w jakieś niesprzyjające warunki musi przetrwać. Zwykle zostaje facet i kobieta. Tym razem tymi warunkami była GŁUPOTA zjadaczy hamburgerów, pomijając już to niedopatrzenie i nie spuszczenie drabinki.
  Naprawdę, żeby kilkoro dorosłych ludzi nie było w stanie wymyślić kilku rozwiązań na dostanie się do tego głupiego jachtu. Ja od razu wymyśliłem kilka, które to później bohaterowie wykorzystywali co kilka godzin: zrobienie sznura z ubrań, wykorzystanie noża jako podpory, podsadzenie kogoś.
  Tylko dlaczego wspinał się największy? Oczywiście w ostatniej chwili o ciut, ciut nie udało mi się wspiąć. A mogli też wykorzystać włosy dziewczyn.
  Do tego jakieś urojone konflikty i zabójstwa oraz samobójstwa.

 • sebogothic Rozbawiłeś mnie tym postem :D
  Ekrenizacja simsów , wpuścić do wody usunąć drabinkę :D
  O to w filmach tego typu chodzi , żeby każdy mógł poczuć się chmmm... mądry , spostrzegawczy , sprytny :)
  Ja też wymyśliłam kilka rozwiązań , ale tak naprawdę w praktyce to jest trudniejsze niż może się wydawać , mimo wszytsko oglądając ma się wrażenie że mogli by się bardziej postarać , w końcu tutaj chodzi o ich życie.
  I zupełnie nie rozumiem postawy bohaterki na końcu , zamiast zostać z dzieckiem na jachcie to ryzykuje życie swoje i swojego dziecka , żeby uratować życie faceta który jest winien śmierci jej męża i przyjaciół , i który postanowił się zabić.

 • detta_odetta ocenił(a) ten film na: 8

  __Madeleine__ Włosy dziewczyn? Pomyśl odrobinkę. Jak to sobie wizualizujesz?
  Oglądając ten film również przyszły mi na myśl Simsy :d Niepozorna kąpiel w basenie.. kradzież drabinki... bezkuteczne wołania Sima o pomoc.. eh, nostalgia ;-)
  Od razu wiedziałam, że 'sprawca' tej całej tragedii nie zdecyduje się na wejście do łajby. I w sumie był to bardzo dobry pomysł ze strony scenarzystów. Pełen dramatyzmu.

 • sebogothic ocenił(a) ten film na: 4

  detta_odetta Jak sobie wizualizuję wykorzystanie włosów dziewczyn? Bardzo prosto. Zaplatają w warkocz, ucinają i mają kilkadziesiąt centymetrów, może nawet metr, więcej tego sznura z ubrań. Gdyby na dodatek wspinał się ktoś lżejszy, to dostałby się na ten jacht bez problemu. A oni zamiast myśleć o tym, jak się tam dostać to się jeszcze zarzynali ;P

 • xavor ocenił(a) ten film na: 8

  __Madeleine__ ona po niego plynela pewnie po to aby on uruchomil jacht i doplynal do brzegu bo cos mi sie wydaje ze ona by nie umiala

 • dzikudzina ocenił(a) ten film na: 6

  sebogothic haha ekranizacja simsow bez kitu:D

 • sebogothic simsy - pierwsze co mi przyszło na myśl czytając opis filmu :)

 • ellum9119 ocenił(a) ten film na: 7

  fioleczek3 Hahaha ekranizacja simsów! Świetne :D to już wiem dlaczego film mi się podobał, bo przypominał moją ulubiona gre ;)

 • sebogothic ja też pomyślałam o Simsach, haha a myślałam, że tylko ja mam takie dziwne pomysły

 • TikiBar A przepraszam moze sie z choinki urwalam ale co to sa simsy??

 • lyndal_filmaniak Google?

 • Trias ocenił(a) ten film na: 7

  lyndal_filmaniak Gra-symulator życia. Popularną zabawą w tej grze jest wybudowanie basenu i w momencie, gdy ktoś się w nim kąpie, usunięcie drabinki. W rezultacie ta osoba nie może się wydostać i umiera. Stąd nawiązanie do "The Sims" w kontekście tego filmu.

 • eemilkaa ocenił(a) ten film na: 6

  sebogothic haha idealnie to porównałeś :D ciekawe czy jest taki film, pożar w pokoju i ktoś usunął drzwi :D

 • sebogothic Pierwszy raz oglądam ten film na stopklatka teraz leci. Nie mogę uwierzyć w to co widzę.Gdy zaczęli się bić o nóż to już ze śmiechu padłem. Powinni to zaliczyć jako Czarna Komedia , albo parodia gier o przetrwaniu (jest taka gra RAFT).
  Ocena strasznie wysoka jak na tak pogiętą fabułę.

 • sebogothic Ciekawe czemu Amy jak już dostała się na jacht miała na sobie majtki skoro wcześniej robili z nich sznur ?:)