PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547450}

Oczy Julii

Los Ojos de Julia
6,4 41 729
ocen
6,4 10 1 41729
Oczy Julii
powrót do forum filmu Oczy Julii

Film tak zły, że nie zdołam wydobyć z pamięci wszystkich moich zarzutów. Okropnie i do bólu przewidywalny,schematyczny i naiwny. Zwykle nie zależy mi jakoś szczególnie na tym, by doszukiwać się w filmach uchybień, wręcz przeciwnie, uwielbiam odpłynąć i zapomnieć, że film to film. W tym wypadku, nie dość że ani na chwilę nie zapomniałam, że film jest filmem to nie zapomniałam o tym, że jest filmem złym.

Staruszek dobra rada, mąż, zdrada, śledczy którzy nagle znikają, człowiek, którego nikt nie widzi, zdjęcie, które wszystko podpowiada... i mnóstwo idiotycznych i irracjonalnych zachowań i sytuacji w których widz widzi mnóstwo lepszych i bardziej logicznych rozwiązań i ma ochotę drzeć się do tych idiotów by postępowali inaczej niż postępują. Schematy widziane w co drugim filmie z gatunku, niektóre elementy żywcem zerżnięte, pseudogłębia miłości i dialogów pachnąca okropnym kiczem i tandetą.

A tym co mnie osobiście najmocniej rozbraja w takich produkcjach jest ten pseudo-happyend, kiedy się to już niby wszystko kończy i wszystko układa.. a ludzie, którzy przeżyli tak okropne rzeczy w postaci masy trupów, śmierci połowy rodziny, ledwo ocalonego życia własnego, molestowania, przetrzymywania, czy wypranego do granic możliwości mózgu - nagle trzymają się świetnie, uśmiechają się, leci spokojna muzyczka, widz-idiota myśli, że świat jest taki sam jak był, wszystko super i brakuje tylko tych gości z boliłudzkich filmów co by wyskoczyli zza rogu i zaczęli śpiewać i tańczyć swoje.

użytkownik usunięty
ambiwalentna

Oh oh
no no pseudo wypowiedź, pseudokinomana
wróć do harego potera...

Nie widziałam w regulaminie żadnych wpisów dotyczących tego, że pseudokinomani nie mają prawa do pseudowypowiedzi, ba, jest to raczej i dla Ciebie szczęśliwy fakt, zważywszy na Twoją pseudozaczepkę pseudotrolu.

użytkownik usunięty
_absurdalna_

fakt czego??

ocenił(a) film na 7
ambiwalentna

Oj, oj, oj. Bez przesady, film po prostu dobry, ale nie wart wieszania psów tak jak Ty to zrobiłaś. Ciekawy jestem jakie są Twoje gusta filmowe... Avatar, Harry Potter, 300stu? :) Komercha górą!!!!

scorpio84

Poważnie? Takie się tutaj stosuje argumenty w dyskusjach? Jechanie po guście? Ku*wa, ile ja mam lat żeby się do waszego poziomu zniżać?!

ocenił(a) film na 8
_absurdalna_

luuudzie, spokojnie.

ocenił(a) film na 6
ambiwalentna

film jest stanowczo rozczarowaniem, zwłaszcza dla fanów dobrego kina hiszpańskiego. Po Guillermo del Toro naprawdę spodziewałam się lepszej produkcji. co do przewidywalności? fakt dla ludzi takich jak ja którzy oglądają film za filmem, prawie każda scena była do przewidzenia. jedyne co ratuje ten film to niezła choć niestety nie powalająca gra aktorska i zdjęcia.
nie wiem czy ten film to kryzys w twórczości Guillermo czy tez niezbyt udana próba wypromowania kolegi.
"Nie bój się ciemności" wyprodukowane w tym samym roku o niebo lepsze, widać że Guillermo pracował nad scenariuszem. mi jednak nie przypasowała obsada zbyt "przyciągająca do kin".
Z kina hiszpańskiego i tego typu klimatów polecam "Kręgosłup diabła" i "Labirynt Fauna" :)

ocenił(a) film na 5
ambiwalentna

Zgadzam się z Twoją opinią w 100%. Film bardzo przewidywalny, z kumplem z którym to oglądałem wyliczaliśmy sobie komu więcej udało się przewidzieć scen. Kumplowi udało się przewidzieć 5 scen, mi 4 ;< Gdyby bohaterowie tego filmu próbowali rozwiązać swoją sytuacją na mój sposób to film trwał by chyba z 30 mniut.. Lecz muszę przyznać, że miałem kilka chwil grozy.. ; ) ? Więc moja ocena to 5/10.

ocenił(a) film na 5
Averek94

no tak klnac na ten film to nie mozna, jak dla mnie film ratuje gra Belen Ruedy, rewelacyjjna w tym fillmie, jak i kazdym innym;]

ocenił(a) film na 2
ambiwalentna

ten film jest tak głupi, że nawet nie zdecyduję się na rozwinięcie komentarza :)

ocenił(a) film na 6
glogi

film dobry, warto obejrzeć, trzyma w lekkim napięciu

ocenił(a) film na 4
Bella28

Film nudny jak nieszczęście. Fabuła również nie powala.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones