PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=516131}

Oczy szeroko otwarte

Einaym Pkuhot
7,0 7 270
ocen
7,0 10 1 7270
6,7 6
ocen krytyków
Oczy szeroko otwarte
powrót do forum filmu Oczy szeroko otwarte

Zakończenie

ocenił(a) film na 9

Witam, mam swoje przypuszczenia co do zakończenia filmu, ale wolałabym się upewnić. Czy Aaron się utopił?

ocenił(a) film na 5
Sztuczny_rarytas

Myślę, że tak. Bąbelki nie wychodziły na powierzchnię wody (!) czyli przestał oddychać. Smutny film.

ocenił(a) film na 5
Sztuczny_rarytas

To niemożliwe. Niby jak się miał utopić? To byłoby najlepsze zakończenie, ale być może on po prostu zmył z siebie grzechy.

ocenił(a) film na 5
qqryqu

Zakończenie otwarte.

Sztuczny_rarytas

A moim zdaniem nie utopił. Tak, jak kąpiel z Ezrim była symbolem tego, co później się z nimi stanie, tak kąpiel na końcu, samotna obmywała jego grzechy. Poza tym chwilę wcześniej powiedział żonie, że chce być z nią. W tym filmie słowa są zbyt znaczące, żeby to przyznanie się nie miało sensu ;)

użytkownik usunięty
sile

Ciekawa interpretacja, nie powiem.

ocenił(a) film na 9
Sztuczny_rarytas

skoro bycie przy Ezrim dało mu życie to wydaje mi się że jego odejście musiało być równoznaczne ze śmiercią Aarona - metaforyczną czy prawdziwą. Nie ważne więc czy utonął czy żył dalej ale skoro Ezri odszedł to dla Aarona musiała to być śmierć...

ocenił(a) film na 8
Sztuczny_rarytas

Dla mnie ostatnia scena pokazuje, że nie umarł fizycznie ( ostatnia rozmowa z żoną, kiedy decyduje się zostać z rodziną i żyć tak, jak nakazują tego przykazania i Talmud), ale psychicznie i uczuciowo - nie wynurza, ponieważ umarła jego dusza i serce.
Nie mógł być z kimś kto sprawił, że czuł się żywy, więc teraz pozostaje martwy w środku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones