Respire

1 godz. 31 min.
6,8 7 519
ocen
6,8 10 7519
9 992
chce zobaczyć
6,6 5
ocen krytyków
{"rate":6.6,"count":5}
{"type":"film","id":708925,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Respire-2014-708925/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Oddychaj
 • W trakcie dodawania postu na filmwebie wystąpił błąd i nie zapisał jego treści. Wielka szkoda, w każdym razie- nie będę się znów rozpisywać tylko podsumuję że film warty obejrzenia, wyzwala emocje, gra aktorska na bardzo wysokim poziomie i nic bym nie zmieniła, oprócz końcówki która rozczarowuje. Kinowym premierom daleko do tego obrazu.

 • Waaszczyk1 ocenił(a) ten film na: 9

  Candy_Perfume_Girl czemu Twoim zdaniem końcówka rozczarowuje?

 • Waaszczyk1 [UWAGA: SPOILER]

  Moim zdaniem zabójstwo było tutaj niepotrzebne, zbyt proste jak na ten film. Można było jeszcze jakoś fajnie pociągnąć fabułę, film budował takie emocje, że wolałabym na końcu pozostać ze znakiem zapytania jak potoczyły się dalsze losy Sary i Charlie lub pokazać z jednej i z drugiej strony jaki wpływ miała ta znajomość na ich przyszłość, a nie po prostu uśmiercić jedną z nich. Widziałam że innym też ta końcówka nie pasowała, ale to w końcu film na podstawie książki, może po prostu tak musiało pozostać. Tak czy inaczej dla mnie film bardzo bardzo dobry :)

 • Njall ocenił(a) ten film na: 8

  Candy_Perfume_Girl Napięcie już tak pomiędzy tymi dwoma dziewczynami narosło, że wcześniej czy później tama musiała puścić. Dlatego zabójstwo nie jest aż tak nieprawdopodobne.

  Ode mnie 8/10

 • Fro_ ocenił(a) ten film na: 8

  Candy_Perfume_Girl Moim zdaniem końcówka fantastycznie nawiązuje do tytułu. Oddech jest tematem przewodnim w filmie. Charlie traci go za każdym razem, kiedy jest atakowana przez Sarah. Przyjaciółka działa jak cichy zabójca, który wysysa z niej życie. Niemal w akcie samoobrony, Charlie postanawia zawalczyć o siebie i to ona odbiera Sarah "oddech" raz na zawsze... Smutne i, jak dla mnie, nieprzewidywalne zakończenie.

 • aronn ocenił(a) ten film na: 7

  Fro_ Tak,dobrze i trafnie napisane.

 • Fro_ Świetnie ujęte. :)