PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8272}

Oddział Delta

The Delta Force
6,2 5 196
ocen
6,2 10 1 5196
Oddział Delta
powrót do forum filmu Oddział Delta

Klasycznie jak każdy film z tego gatunku, występują tu ogromne nieścisłości i niedorzeczności. Podczas całego filmu ginie tylko dwóch amerykanów, a sami rozwalają kilkaset arabów, z czego z setkę Noriss. Sam noriss posiada odjechany rakietowy motor, który strzela pociskami samonaprowadzającymi, oraz takimi samymi dwoma KM'ami.
W filmie występuje scena porwania samolotu, której dokonuje grupa bagatela dwóch arabów, pasażerowie wykazują się wyjątkową ignorancją i nie próbują nawet czegoś zdziałeć, choć mieli z 10 okazji. Sami pasażerowie grają słabo.
wyspecjalizowany oddział komandosów do walki na średi dystan dysponuje mini - uzi, a mimo to chock potrafi zdjąć cztery ocoby naraz podczas jednej półsekundowej serii z odległości 25 metrów.

Teraz zalety. Największą zzaletą jest doskonała muzyka, która kojarzy od razu zbroję boga, sama jest połączeniem kiczu z przyzwoitą elodią.
Sam film, jak prawie każdy film z Norissem ogląda się tak smo przyjemnie i napewno lepiej niż jakiś dramat w kategorii ocenowej mniej niż 6. I człowiek się nie zastanawia dlaczego wszystkie wybuchy to paręnaście litrów benzyny i że chuck praktycznie się teleportuje.
Sam film jest właściwie kultowy, mam nawet VHS z nim i jest tak zmasakrowana, ża wideo praktycnie nie odtwarza. Może trochę z sympatii do filmu daję mu 6+/10, ajako że nie ma takiej oceny to z żalem zaniżam do 6/10.
Jednak film wart uwagi i jeżeli będzie leciał naraz zmierch i delta, to wybierajcie deltę.

ThePrestige

Uff, przebrnalem Twoj wpis, ale z trudem. Masa bledow i literowek. Polecam czytanie tego, co sie napisalo, przed kliknieciem WYSLIJ. Chocby z szacunku dla czytajacych. Pozdrawiam :)

sponz

pisałem to z telefonu, średnio mi się chciało poprawiać
pozdrawiam - nieironicznie

ocenił(a) film na 9
ThePrestige

Przypomnij sobie ataki 11 września. Tam też było niewielu terrorystów, a tylko w jednym z samolotów doszło do ataku pasażerów. Ten film ma trochę naciąganych scen, ale porwanie taką sceną nie było.

siLk_2

Zgadza się, często jest tak, że w pojedynkę człowiek potrafi lepiej obronić się przed zagrożeniem niż w grupie. "Tłum jest zawsze gotów powstać przeciw słabej władzy, a niewolniczo gnie swe kolana przed władzą silną." ~Gustave Le Bon.

ocenił(a) film na 9
ThePrestige

W Delta Force o ile dobrze pamiętam pasażerowie (poza amerykańskimi żołnierzami na przepustce i osobami pochodzenia żydowskiego) byli zapewniani że nic im się nie stanie, że zostaną wymienieni na więzionych bojowników o wolność itd. To w dużej mierze byli starsi ludzie lub rodziny, a terroryści mimo wszystko byli uzbrojeni. Bunt i próba odbicia samolotu miałaby sens tylko w sytuacji kiedy wiedzieliby że i tak czeka ich śmierć. Dobrze to było pokazane w Locie 94, gdzie pasażerowie zaczęli przygotowywać atak dopiero gdy dowiedzieli się o 2 samolotach, które uderzyły w WTC. Nie chcieli być następni.

ocenił(a) film na 10
siLk_2

ThePrestige możesz siobie gdybać siedząc w fotelu w chałupie gdzie nic ci nie zagraża ale nawet wtedy tój wpis że zakładnicy niec nie robią i porywa ich tylko dwóch arabów są śmieszne. Kto normalny i zdrowy porwałby się na uzbrojonego porywacza. Nawet jeśli byłby tylko jeden to z PMem w samolocie na wysokości kilku tysięcy metrów to słaby pomysł. A dwaj z PMem i granatem...
Zapewnienie przez porywaczy że nic się zakładnikom nie stanie jest dość cienkie ale człowiek zawsze chwyta się tej nadziei.

Motor Chucka to rzeczywiście perełka ale na pewno nie miał w nim zamontowanych KMów najwyżej PM- my. Fajnie za to że pokazano Ninja Vehicle. a początkowej sekwencji start C 130 metodą JATO.

Jak dla mnie klasyka na której się wychowałem - nie wstydzę się tego - i nie dam złego słowa powiedzieć.

ocenił(a) film na 9
Sonny_Crockett

Ja się też na tym wychowałem i Sonnym Crockecie ;)

Sonny_Crockett

Byłem młody i głupi ;-) Fajny film, klasyk

ocenił(a) film na 8
ThePrestige

Gościu, opisujesz ten film tak, jakby to był dokument, a nie film akcji. Te rzekome błędy i nieścisłości, o których wspominasz, to nic innego, jak podstawowe cechy kina akcji, jego atrybuty. Gdyby nie te elementy, to nikt by tych filmów nie chciał oglądać. Można po prostu napisać, że ktoś nie lubi kina akcji, a np. woli dokumenty z Czubówną - wolny kraj. Kwalifikowanie podstawowych atrybutów dobrego filmu akcji jako błędów i nieścisłości jest natomiast zwyczajnie śmieszne. Poza tym jakbyś kiedyś miał okazję zobaczyć, co są w stanie zrobić chociażby komandosi Navy SEALs, w czym są ćwiczeni, to być może zweryfikowałbyś swoją opinię...

Sylabarius

Byłem młody i głupi ;-) Fajny film, klasyk

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones