PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=869040}

Odkupienie

Mass
7,0 2 592
oceny
7,0 10 1 2592
7,2 20
ocen krytyków
Odkupienie
powrót do forum filmu Odkupienie

To film o ekstremalnie złożonej sytuacji emocjonalnej, w której znaleźli się rodzice po strzelaninie w szkole, w której zginęło 10 uczniów. Postawiono ich w sytuacji niezwykle trudnej konfrontacji, bo chociaż każda para straciła dziecko, to jedno było sprawcą, a drugie ofiarą. Celem filmu było pewnie pokazanie, że sytuacja jest złożona i nie ma prostych odpowiedzi. Ale wszystko to było dla mnie takie sztuczne. Aktorzy rozmawiali o emocjach, nazywali je i nawet odgrywali, ale ja nie czułam prawdziwości tego spektaklu. I jest mi z tego powodu naprawdę smutno, bo film mógł poruszyć do głębi a tego nie zrobił.
I te chóry anielskie na koniec, przytulanki. Nie uwierzyłam.

Agatonik

Mam kompletnie różny ogląd tego filmu. Jedna z najbardziej wstrząsających rzeczy, jakie widziałem (kiedykolwiek). Wszystko w punkt, między innymi dzięki najwyższej próby aktorstwu, w którym nawet cisza ważyła i krzyczała. Doskonały scenariusz. Kocham takie kino, kameralne, teatralne, niespieszne, a „Odkupienie” to arcydzieło tego gatunku.

ocenił(a) film na 7
mihta

Oczywiście szanuję Twoją opinię i to wspaniale, jak mamy możliwość obejrzenia i przeżycia filmu, który robi tak silne wrażenie.

ocenił(a) film na 8
mihta

Siedziałam z nimi w tej idealnie skomponowanej ciszy. Mistrzostwo.

ocenił(a) film na 8
ToSayOrNotToSay

Inaczej będę patrzył na wiadomości typu: "w szkole nastolatek postrzelił kolegów, nauczycielkę i następnie popełnił samobójstwo". Bo tak naprawdę kto się przejmuje ciągiem dalszym tego typu historii, kto poświęca czas na takie niemedialne problemy? Dobrze, że ktoś jednak się nad tematem pochylił i całkiem sugestywnie sytuację ukazał, być może właśnie poprzez tą teatralność.

ocenił(a) film na 6
mihta

Ja również cenie takie kino, ale o ile ''Rzeź'' Polańskiego ogladałem z ogromnym zaangażowaniem emocjonalnym, tak ten film jakoś po mnie ''spłynął''. A po ocenach oraz ujęciach, wyraźnie przypominajacych klimatem ''Lśnienie'', obiecywałem sobie naprawdę kawałek dobrego kina. A to takim się nie okazało.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Mi również jest smutno, że tylko siedem.

Agatonik

każdy rodzic ponosi odpowiedzialność za wychowanie i czyny swojego dziecka nie nie umieli go wychować to został mordercą i tyle w temacie

ocenił(a) film na 7
Weronka90

Ależ Ty masz jednoznaczne poglądy!

Agatonik

każdy ma prawo do swojej opinii ale kiedyś nie było dostępu do narkotykó dopalaczy i było mniej morderstw niż teraz:P

ocenił(a) film na 7
Weronka90

Przecież nie oceniam tylko stwierdzam. Dostęp do narkotyków był zawsze, tylko tak ich nie nazywano. Morderstwa też były, ale nie było tak szybkiego przepływu informacji i się po prostu o nich nie dowiadywaliśmy. Świat i ludzie aż tak bardzo się nie zmienili na gorsze. Więcej po prostu teraz o nich wiemy.

Agatonik

tak samo jak z pedofilią w kościele była także w latach 90 stych tylko teraz to ujrzało światło dziennie i nikt nawet nie zamierza za to nikogo karać skoro sprawa się przedawniła a przykre że ksiądz zamiast służyć Bogu i ludziom potrafi krzywdzić niewinne dzieci i kobiety co mogliśmy zobaczyć w filmie Sekielskich niestety:((

ocenił(a) film na 7
Weronka90

Niestety. a postawa kościoła wobec wojny w Ukrainie powinna definitywnie skazać tę instytucję na ostracyzm tak jak Rosję.

Agatonik

Kosciol istnieje tylko by wyludzac kase i lepiej wierzyc w siebie niz zaklamana instytucje ktora rzadzi mamona a upadnie predzej czy pozniej zlikwiduje sie religie w szkole bo kto widzial by uczyc cnot niewiescich

Weronka90

To podziękuj rodzicom jak ich masz za to że dzięki nim jest o jedną debilną istotę na świecie więcej .

Jacek_Pedzisz

Debilny jesteś ty skoro wierzysz w duchy w kościele i dajesz w łapę pedofilom

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Jacek_Pedzisz

Kretynem i moherowym beretem jesteś ty który żyjesz z zasiłków i 500 plus

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Jacek_Pedzisz

Nazwisko jak u kretyna

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
Agatonik

A już myslałem, że to ze mną coś nie tak, jednak mój odbiór był bardzo podobny. Nie wiem, czy to kwestia amerykańskich realiów, ale mnie zupełnie nie wzruszył. Rzecz jasna, historia do głębi poruszajaca, ale realizacja filmu jakoś nie porwała. Nie ''szarpnęła mojej duszy'', jak śpiewał na zakończenie chór. Dla mnie stracone prawie dwie godziny, bo film ledwie przeciętny.

ocenił(a) film na 7
Stefan_Zyskowski

Jak to dobrze, że nie jestem w tym sama. Dziękuję

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Czy można oznaczyć oryginalny komentarz jako spoiler? Absolutnie psuje pierwsza cześć filmu, który powinno się obejrzeć bez wiedzy o tym co sie wydarzyło głównym bohaterom.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

A mnie do głębi poruszył.

ocenił(a) film na 7
Izabelwj

Cieszę się. Tak to jest ze sztuką w różnych wydaniach - odbieramy ją bardzo subiektywnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones