PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8280}
6,8 11 148
ocen
6,8 10 1 11148
7,2 5
ocen krytyków
Odmienne stany świadomości
powrót do forum filmu Odmienne stany świadomości

Surrealistyczna psychodela

użytkownik usunięty

Dość oryginalna tematyka jak na horror, a jeśli do tego dodamy jeszcze niezłą muzykę i panującą przez większość seansu psychodeliczną atmosferę, to otrzymamy przyzwoity film.
Chyba największe wrażenie zrobiły na mnie sceny halucynacji i całościowo przypominało mi to "Drabinę Jakubową", natomiast sceny przemiany przywodziły na myśl "Muchę".
Do aktorstwa też nie można się przyczepić, a efekty na dzień dzisiejszy pewnie będą wydawać się archaiczne, to mimo to ja wolę właśnie takie, gdyż mają swój urok i dodają smaczku.
Oceny wyższej nie dam, bo czegoś mi tu brakowało, być może więcej napięcia i grozy, ale i tak polecam fanom gatunku.

ocenił(a) film na 7

Ale to nie jest horror ani nie miał być ;)
Że tu jest otagowany jako horror to mnie rybka, często na film web nie zgadzają się gatunki.

użytkownik usunięty
theszatanx

Dobrze jest tu oznaczony jako horror. Poza tym nie tylko tutaj, ale wszędzie tak jest np. imdb, rotten tomatoes, wikipedia. Widocznie cały świat się myli, a tylko Ty masz rację bracie :)

ocenił(a) film na 7

To ładnie, nie wiedziałem, no to niech i tak będzie.
Jak oglądałem ten film lata temu nie nastawiałem się na horror.
Znasz coś podobnego ?

użytkownik usunięty
theszatanx

Do głowy przychodzi mi tylko wspomniana wcześniej "Drabina Jakubowa" i ewentualnie "Zagubiona autostrada". Może jeszcze "Harry Angel", ale to już jest całkiem inny klimat.

ocenił(a) film na 7

Dzięki za chęci ale widziałem po kilka razy te filmy.

theszatanx

"Wkraczając w Pustkę" Gaspara Noe jest zbliżone do Altered State, aczkolwiek dopieszczone wizualnie/dźwiękowo na miarę obecnych czasów i na pewno klimatem cięższe do strawienia dla większości widzów. Znajomi wymiękali w połowie filmu, ja go obejrzałem kilkukrotnie. O ile Altered State ma kilka odjechanych i surrealistycznych momentów, to Enter The Void jest całe (będzie ban, ale lepszego słowa nie ma) P0PIERD0L0NE. Polecam.

ocenił(a) film na 8
ROKKYU

Wszystkie filmy Gaspara Noe są dobre.

ocenił(a) film na 8

idealne polaczenie - https://www.youtube.com/watch?v=ZtoLiD_CE7o

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones