PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=148774}

Odrzucone

Rejected
7,2 9,8 tys. ocen
7,2 10 1 9821
8,0 3 krytyków
Odrzucone
powrót do forum filmu Odrzucone

O co chodzi w tym filmie??

użytkownik usunięty

Nie rozumiem zupełnie tego filmu. A jeżeli nie ma w niem żadnej głębszej treści to po co powstał.

ocenił(a) film na 9

Z tego samego powodu dla którym Monty Python wystawiał skecze - by bawić

Bizon

Jakoś mnie to nie rozbawiło. Liczyłem na więcej.

ocenił(a) film na 10
gunnar_3

Po prostu jest tak ekstremalnie debilny ze az smieszny

użytkownik usunięty

odbyt mi krwawi...

ocenił(a) film na 9

Jeeeeeeeee : D

Ten film jest manifestem przeciwko sprzedawaniu, używania animacji, rysunków do reklam.

ocenił(a) film na 7
arxt

arxt, zgadzam się z Tobą w 100% :)
ma być buntem przeciwko tego typu działaniom.

ocenił(a) film na 10
arxt

akurat wydaje mi się, że niewiele to ma do rzeczy. To jest po prostu historia o odrzuconych kreskówkach, które zaczęły żyć własnym życiem. Wyjątkowo zabawna i pomysłowa

ocenił(a) film na 9

O śmiech chodzi...

ocenił(a) film na 6
Sqrchybyk

Jeśli tylko o śmiech chodzi to kiepsko im to wyszło. Bardziej przemawia do mnie to, co napisał arxt.

ocenił(a) film na 10
lew890

Nie tylko o to chodzi. Wszystko ma tu głębszą metaforę.
Chociażby motyw krwawiącego odbytu - społeczeństwo robi wszystko to, co mu się każe, nie ważne co by się działo.
Pierwsza scenka z łyżką - bardzo prosta metafora przerostu formy (wielka łyżka) nad treścią (mała zupa). Banan z kolei jest wielkości łyżki, ale banana się łyżką nie je.
Cóż, jest to z jednej strony manifest, z drugiej strony pokazanie, jak bardzo społeczeństwo jest dziś ogłupiane przez media.

Oriflamme

to co zrobiłeś/aś nazywa się nadinterpretacją.

Oriflamme

W tym filmie nie należy doszukiwać się sensu, bo jego tu nie było, nie ma i nie będzie. Oriflamme, powiedz mi, czy "strzał z sutków rojem kleszczy" ma jakieś ukryte znaczenie?

acerphilips0

a do mnie przemawia po prostu to, że jednak nie każdy potrafi wymysleć coś takiego. Absurd i surrealizm będą mnie zawsze śmieszyć : D
Polecam również serię http://www.youtube.com/watch?v=XDHFuShqkMQ

FaZa09

Mnie zbytnio film nie rozśmieszył, ale ten koniec świata był przedstawiony trafnie ;) zgadzam się z Oriflamme, że filmik ma głębszą metaforę, ale ja w przeciwieństwie do niej nie potrafię jej wyłapać ;p

ocenił(a) film na 5

Ani nie śmieszy, ani nie zmusza do refleksji. Jakiś taki nijaki. Metafory w nim zawarte, jedna są bardziej jasne inne mniej, są za to mało odkrywcze. Ogólnie film dla mnie zdecydowanie przeciętny.

ocenił(a) film na 9
Bacha85

Przeciętny czy też nie, mi przypadł do gustu. Jednak na takiej zasadzie, jaką przedstawił użytkownik Oriflamme, można interpretować wszystko co dookoła cię otacza. Dlatego też, zgodzę się z arxt, zresztą gdzieś to już było wytłumaczone.