PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=557}

Odważny

The Brave
6,9 8 760
ocen
6,9 10 1 8760
5,6 5
ocen krytyków
Odważny
powrót do forum filmu Odważny

Ogólnie film bardzo mi się podobał i Depp jak zawsze grał świetnie, ale jedna rzecz mnie strasznie wkurzała. Raphael oddał swoje życie za pieniądze, które umożliwią Jego rodzinie godne życie w lepszych warunkach, synowi i córce dzieciństwo w lepszym miejscu, niż biedne osiedle na wysypisku śmieci i wogle, szanse na lepsze życie. Ale przecież odbiera swoim dzieciom ojca, a żonie męża! Dawniej ciągle przebywał w więzieniu przez swoje pijaństwo, nierozwagę, teraz przez tydzień pokazał, jaki jest naprawdę, jak bardzo kocha swoją rodzinę. Obiecał synowi, że nie pójdzie już do więzienia, że będzie z nimi i co? Rozumiem, że chciał w końcu coś dla nich zrobić, zapewnić dom, spokojne życie, ale przecież tym samym odbierze im ojca, którego tak im brakowało, a już było im tak dobrze, przez ten ostatni tydzień, zbliżył się do syna i wogle. Ehh, tak czy owak film świetny, ma u mnie mocne 10, polecam wszystkim, głównie fanom Johnny'ego Deppa :).

ocenił(a) film na 7
Midori_3

no ja też wolałabym nadal życ w biedzie niż stracić ojca.. ale ten film pokazuje co człowiek może zrobić dla najbliższych by zapewnić im lepsze życie..

ocenił(a) film na 10
Midori_3

Czy głowa rodziny (ojciec, mąż) może zapewnić dobre życie swojej rodzinie, skazując ich na życie bez niego? Czy dzieci, żona będą szczęśliwe?

Jak dla mnie to pytanie nie ma większego sensu. Historia ukazana w filmie jest wyjątkowa, jednak to nie nowość, że w normalnym życiu wiele dzieci wychowuje się bez ojców/matek. Ludzie schodzą się i rozchodzą. Na tym właśnie polega życie, żeby umieć je sobie ułożyć pomimo przeciwności. Odnosząc się do filmu - myślę, że jego rodzina jak najbardziej mogła być szczęśliwa bez niego. Raphael dał żonie szansę, by mogła rozpocząć wszystko od nowa i nic w filmie nie wskazywało na to, żeby nie miała znaleźć sobie kogoś, z kim chciałaby żyć, kto mógłby pomoc jej wychowywać dzieci.
Moja ocena dla tego filmu to również mocne 10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones