PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=557}

Odważny

The Brave
6,9 8 760
ocen
6,9 10 1 8760
5,6 5
ocen krytyków
Odważny
powrót do forum filmu Odważny

Lubię Deppa, nawet bardzo, w końcu jestem kobietą:D:D, ale ten film niezbyt przypadł mi do gustu. Nie zgadzam się tylko z tym szastaniem pieniedzmi. Jakbyś ty wiedział, że masz umrzeć, a dzieci znały by cię "tylko z przerw między byciem pijanym, z byciem za kratkami" czy coś takiego, to nie pozwalał byś sobie zaszaleć. Myślisz przerażliwie logicznie, bo ten facet nigdy nie miał okazji okazać im swojej miłości,a nawet jeśli miał, to nie myślł o tym, że może już więcej nie będzie miał do tego okazji. Nigdy nie miał pieniędzy, żeby dać im to, co chciał dać. Moim nieskromnym zdaniem, film był dobrze zbudowany pod względem emocjonalnym. Takie zwykłe życie, ktorego nie doceniał, może nawet nienawidził, a z którym tak tródno było się rozstać. Pozatym, mylisz się mówiąc że to było mało jak na american dream. On nie chciał american dream, on chciał po prostu normalnie, godnie żyć, a nie chciał być żadną gwiazdą np: Johnnym Deppem. Niemiej jednak, film jest nudnawy i ja osobiści nie lubiłam od początku "wzorowego tatuśka".Co do recenzji: on nie wzią 50 dolców, tylko 50 TYSIĘCY i w końcowej scenie nie było strzału, tylko zatrzasięcie windy,bo, do diałbła, w tej windzie
A)nikogo nie było, więc strzelac do niego musiał by chyba sam operator
B)on miał zginąć w wielkich męczarniach, ajeżeli przejarzdżkę windą ktoś do takich zalicza, to musi mieć chyba SZEROKO rozwiniętą klaustrofobie, choć w tej windzie można by (na upartego) grać w golfa.
Pozatym, choć to przykre, on NA PEWNO zginął, co nie pozostawia nam żadnego "pola dla wyobrażni", które w nadmiarze posiada autor recenzji pod tytułem "Odważny? buntownik bohater czy męczennik?"

Najciekawszym momentem filmu jest, kiedy Johnny, niczym nasza duma narodowa, Andrzej G., rzuca się na kolegę, i w miłosnej ekstazie odgryza mu... ucho. Myślałam, że w nastepnej scenie, kiedy czołga się do wycieraczki ojca, będzie mieć jeszcze to ciepłe ucho między zębami. (swoją drogą, on dziwny jakiś, ma tyle kasy i nie mógł kupić sobie snickersa)


PS.Zauważyliście, że Johnny w pierwszych scenach wchodził jakby w fazę naszego ulubionego CAPITANA Jacka Wróbelka??

podpisano

Wściekła Krowa

sorry, że tyle błedów, ale jakby nie było, jestem w końcu wściekłą krową

ocenił(a) film na 10
keira12

Trafne spostrzeżenia (to do twórczyni tematu), miałam podobne, z tym, że dla mnie film w żadnej mierze nie był nudnawy.

ocenił(a) film na 8
keira12

ciekawe tylko, jak mógłby wchodzić w fazę Sparrowa, który jeszcze nie istniał, jak kręcili ten film...xD

ocenił(a) film na 2
kamilakamila

Wściekła krowa (C'est moi) raczyła zwrócić swoją och-jakże-szanowną uwagę na niezwykłe podobieństwo pomiędzy wyżej wspomnianym nieudacznikiem życiowym a powszechnie znanym z dziwnych upodobań Capitanem pewnego statku, o którym podmiot liryczny nie zamierza wspominać. Fakt pfaktem, iż jakoby obydwie postacie,znamicie kreowane przez wybitnego aktora Johna Christophera Deppa, łączą pewne cechy wspólne,(chustka, i zbyt długie przebywanie na słońcu, co bardziej uwydatnia się na... nie no, w sumie tródniej powiedzieć , który był bardziej walnięty). Nie mniej jednak wyżej wspomniany aktor mógł korzystać z doświadczenia zdobytego podczas tworzenia jednej postaci w kreowaniu drugiej.Jak owi czytelnicy, ktorzy dotrwali do tego momenty tego postu zdążyli zauważyć, mam nieuleczalną skłonnośc do "lania wody" (jak to zwykła mówić moja szanowna nauczycielka od polskiego, od lat bezskutecznie próbująca zwalczyć moje pisarskie zapały), tak więc każdy kolejny post będzie świętną wymówką dla postaci mówiącej na mówienie jeszcze więcej.Bla,bla, bla, bla...

keira12

to napewno dlatego w piratach nosil czerwona hustke bo spodobala mu sie w Odwaznym :)

ocenił(a) film na 2
KAOS_79

A jak! A złote zęby musiał sobie wstawić, bo mu wszystkie powypadały przy odgryzaniu ucha^^

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones