PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=137}
6,9 130 859
ocen
6,9 10 1 130859
5,7 18
ocen krytyków
Ogniem i mieczem
powrót do forum filmu Ogniem i mieczem

Tak sobie rozmyślałam dziś o trylogii Sienkiewicza, o jej ekranizacjach i przypomniałam sobie, że przeczytałam tu sporo uwag krytycznych na temat obsady. Tak więc pofantazjujmy troszeczkę. Wyobraźmy sobie, że zaraz po nakręceniu "Potopu" reżyser zabiera się za "Ogniem i mieczem", więc moje pytanie brzmi: kogo byście widzieli w filmie w zamian za aktorów, których możemy w filmie oglądać dziś?

ocenił(a) film na 10
mdusia123

Jedno jest pewne a mianowicie to ,że Bohuna by grał Olbrychski ( Tak powiedział Hoffman, gdyby miał kręcić OiM w tamtych czasach ) A wracając to ja nie wyobrażam sobie innej obsady.

ocenił(a) film na 8
mdusia123

Jak 5 lat temu czytałam książek to wyobrażałam sobie Barbare Brylska jako Helenę i Leszka Teleszyńskiego jako Skrzetuskiego. Bohuna pewno zagrałby Olbrychski ale ja bym widziała kogoś innego. Może jakiegoś nowego aktora początkującego tak samo i na Rzędziana bo przecież w książce Rzędzian to młody chłopak ( może Henryk Gołębiewski) . Ciotkę Heleny mogłaby zagrać Irena Małkiewicz, żadna inna mi do głowy nie przychodzi. Podbipięte mógłby zagrać może Pieczka,ale nie wiem bo trudno mi kogoś wybrać. Zaglobe Pawlikowski i Michała Łomnicki. Hańcza jako Chmielnicki.

ocenił(a) film na 7
Anna_240

Skrzetuski - Marek Perepeczko
Bohun - Bruno O'Ya
Chmielnicki - Władysław Hańcza
Wiśniowiecki - Wojciech Pszoniak
Helena - Barbara Brylska
Zagłoba - Kazimierz Wichniarz albo Mieczysław Pawlikowski
Wołodyjowski - Łomnicki
Podbipięta - Ludwik Benoit
Kniahini Kurcewiczowa - Ryszarda Hanin
Horpyna - Anna Seniuk

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones