Ogniem i mieczem

1999 2 godz. 55 min.
6,9 125 815
ocen
6,9 10 125815
4 532
chce zobaczyć
5,5 8
ocen krytyków
{"rate":5.5,"count":8}
{"type":"film","id":137,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Ogniem+i+mieczem-1999-137/tv","text":"W TV"}]}

Film jest adaptacją pierwszej części trylogii Henryka Sienkiewicza, która opowiada o wielkich namiętnościach - miłości i nienawiści, zazdrości i żądzy władzy.

Kresy Wschodnie, XVII w. Zbliża się wojna pomiędzy Rzeczpospolitą a Kozaczyzną. Jan Skrzetuski (Michał Żebrowski), żołnierz chorągwi księcia Jeremiego Wiśniowieckiego (Andrzej Seweryn), wraca z Krymu i przypadkiem uwalnia z rąk opryszków dowódcę Kozaków, Bohdana Chmielnickiego (Bogdan Stupka). Wracając do Łubniów, pomaga Helenie Kurcewiczównie (Izabella Scorupco) i zakochuje się w niej na umór. Nie wie jednak, że kobieta została już obiecana innemu mężczyźnie, Bohunowi (Aleksandr Domogarow).

Vala
opis użytkownika

Lata 60. XVII wieku. Jan Skrzetuski (Michał Żebrowski), namiestnik chorągwi pancernej księcia Jeremiego Wiśniowieckiego, poznaje Helenę (Izabella Scorupco), w której zakochuje się z wzajemnością. Ta jest jednak obiecana innemu, pułkownikowi Bohunowi (Aleksandr Domogarow). Skrzetuskiemu udaje się wymóc na jej opiekunce przyrzeczenie, że po jego powrocie dziewczyna zostanie jego żoną, po czym udaje się z misją na Sicz.

Beata
opis użytkownika