Film

Father Goose

1964 1 godz. 58 min.
7,2 236
ocen
7,2 10 236
243
chce zobaczyć
{"id":"39542","linkUrl":"/film/Ojciec+Wirgiliusz-1964-39542","alt":"Ojciec Wirgiliusz","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/95/42/39542/7343724.2.jpg"}
W lutym 1942 roku australijska marynarka wojenna ewakuuje Salamaua w obliczu japońskiej inwazji. Komandor Frank Houghton (Trevor Howard) zmusza swojego starego... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Ojciec Wirgiliusz zobacz gdzie obejrzeć online
NOWOŚĆ

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Oscar
Film dostał nagrodę Oscar oraz 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Oscar Najlepsze oryginalne materiały do scenariusza i scenariusz w roku 1965 dla Frank Tarloff, Peter Stone
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

W lutym 1942 roku australijska marynarka wojenna ewakuuje Salamaua w obliczu japońskiej inwazji. Komandor Frank Houghton (Trevor Howard) zmusza swojego starego przyjaciela, Amerykanina zamieszkującego wyspy Pacyfiku, Waltera Ecklanda (Cary Grant), aby ten został alianckim strażnikiem wybrzeża. Houghton zabiera Ecklanda, który dotychczasW lutym 1942 roku australijska marynarka wojenna ewakuuje Salamaua w obliczu japońskiej inwazji. Komandor Frank Houghton (Trevor Howard) zmusza swojego starego przyjaciela, Amerykanina zamieszkującego wyspy Pacyfiku, Waltera Ecklanda (Cary Grant), aby ten został alianckim strażnikiem wybrzeża. Houghton zabiera Ecklanda, który dotychczas zainteresowany był jedynie piciem i łowieniem ryb, na wyspę Matalava celem obserwacji samolotów wroga. Na wyspie Bundy Walter nieoczekiwanie znajduje francuską nauczycielkę Catherine Freneau (Leslie Caron) wraz z jej siedmiorgiem podopiecznych. Mężczyzna, aczkolwiek niechętnie, zabiera je ze sobą na Matalavę.

boxoffice
$12 500 000 w USA
na podstawie
S.H. Barnett (materiały do scenariusza, historia)
data produkcji
1964
tytuł oryg.
Father Goose
inne tytuły
Ojciec Wirgiliusz Polska
Więcej...
Kiedy Walter przygotowuje się do drzemki, to ściąga swój lewy but dwukrotnie.
Kiedy Catherine wchodzi do łodzi Waltera, poziom wody jest bardzo wysoki. Pod chwili, kiedy wchodzą dzieci, na podłodze prawie nie ma wody.
Akcja filmu ma miejsce około 1942 r., lecz w początkowej scenie w tle widoczna jest brytyjska ciężarówka wojskowa z 1954 r.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Można oglądać wiele razy i się podoba.

  4
  • Pozostawił niesamowite wspomnienia... Przesympatyczna komedia z II wojną w tle, niesamowicie pogodny film... Muszę to jeszcze raz zobaczyć :)

   3
   • mam ten film

    KinoManiak_12 ocenił(a) film na 10

    z polskim lektorem na stronie ch mik pe el, profil moj ma taka sama nazwe jak tutaj a film jest w flderze rozne

    3
    • szkoda ze za klasyki bierze sie tylko tvp1 i 2, a polsat i tvn maja to w dupie. puszczaja po 50 razy dzien niepodleglosci i titanica a potem mamy takie obyte w kulturze spoleczenstwo:/

     3
     • Śmieszny :)

      adam_ ocenił(a) film na 8

      Właśnie skończyłem oglądać. Rano włączyłem TVP2 i oglądałem jak to mówią "piąte przez dziesiąte". Bardzo mi się spodobał. Jak zawsze super Cary Grant. Śmieszne dialogi i wakacyjna, tropikalna atmosfera. Polecam ;)

      3
      2