PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1091}

Ojciec chrzestny III

The Godfather: Part III
8,0 182 619
ocen
8,0 10 1 182619
6,6 30
ocen krytyków
Ojciec chrzestny III
powrót do forum filmu Ojciec chrzestny III

Najsłabsza część

ocenił(a) film na 4

mnóstwo niedorzecznych scen. Z filmu gangsterskiego zrobiło się love story. Jedynie wątek watykański wniósł odrobinę świeżości. Film popłynął na fali popularności dwóch poprzednich ale zdecydowanie im ustępuje jakością. Z trudem dotrwałem do końca.

ocenił(a) film na 7
rock79

Zdecydowanie się zgadzam, film odstaje wyraźnie od pierwszych dwóch części. Momentami można było odnieść wrażenie, że twórcom brakowało już pomysłu co do tego, jak dalej "pociągnąć" losy Michaela Corleone. Poza tym Robert Duvall, John Cazale i inni aktorzy, których już nie widzimy w trzeciej części, "robili różnicę".

ocenił(a) film na 10
laik_filmowy

Wg mnie równie dobra część albo nawet i lepsza (może dlatego tak myślę, ponieważ dwie poprzednie części oglądałem już jakiś czas temu). Poziom aktorstwa, ujęcia, krajobrazy, lokalizacje, ubiór, fabuła, napięcia, muzka... no to wszystko razem do kupy dało niesamowity efekt. W tej części najbardziej podobało mi się ukazanie władzy, potęgi rodziny mafijnej. Byli tak potężni, że nawet robili już biznes z Watykanem. Budowanie napięcia w scenie w operze... scena chyba trwa ze 30 minut ale jest poprostu mistrzowska. Tak samo pierwsza scena, impreza, chyba ze 40 minut, ale poprostu majstersztyk :) W ogóle wszystkie sceny "ceremonialne" w każdej z części robią niesamowite wrażanie, są kręcone z tak wielkim rozmachem, że sozk :) A cała trzecia część jest tak pompatyczna, że aż odpowiednia to stanu społecznego Corleone :)

ocenił(a) film na 8
neus3zp

A dla mnie najlepsza część

ocenił(a) film na 10
roland_roland

Dla mnie być może też :)

ocenił(a) film na 1
rock79

nudny jak flaki z olejem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones