PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1091}

Ojciec chrzestny III

The Godfather: Part III
8,0 182 636
ocen
8,0 10 1 182636
6,6 31
ocen krytyków
Ojciec chrzestny III
powrót do forum filmu Ojciec chrzestny III

Starość nie radosć

ocenił(a) film na 8

Nie rozumiem ludzi którzy mówią że ten film jest najgorszy z trylogii. Nie można wybrać która część jest najlepsza czy najgorsza. Każda z nich opowiada historię na inny sposób, każda część pokazuję historię z innego punktu widzenia, klimat jest kompletnie inny.

Pierwsza część łączy w sobie dramat gangsterski i dramat. Obserwujemy poczynania różnych członków rodziny Corleone. W filmie mnóstwo jest przesłań i głebi.

Druga część już w pełni skupia się na Michaelu, jego dążeniu do władzy i jego przemianie w okrutnego i zimnego bossa mafii. Przy okazji w retrospekcjach widzimy jak młody Vito pnie sie na wyżyny. Film przez to jest znacznie bardziej filmem gangsterskim który wykonaniem stoi na równi z pierwszym filmem.

Trzeci film natomiast jest zupełnie inny od pozostałych. Film jest przepełniony emocjami. Tutaj też skupiamy się ma Michaelu. W tym filmie jest on zupełnie inną postacią niż pod koniec drugiej części. Tutaj zaczyna żałować swoich czynów, nawraca się, jednak to kim był nie pozwala mu odejść i wciąż pozostaje gangsterem. Całe jego załamanie jest właściwie osią tego filmu co wyróżnia go na tle pozostałych. Scena spowiedzi jest chyba najmocniejszą sceną tego filmu nie licząc zakończenia.
Mamy tu dużo nawiązań do poprzednich części przez co całość ogląda się jeszcze przyjemniej i film staje sie również podsumowaniem tego co widzieliśmy wcześniej. Mamy też dużo pięknych ujęć, i strona wizualna ogólnie zachwyca.
Jasne można się kłócić że poprzednie części były pełne głębi a w tym filmie jest jej znacznie mniej, ale w ty filmie chodzi o tragizm postaci Mike'a o to że nie mógł uciec od tego kim sie stał i przypłącił za to wszystkim co miał.
Właściwie to jest ta różnica pomiędzy Michaelem a Vitem. Vito został gangstrem bo tylko to mu zostało. W wieku 8 lat stracił wszystko. Michael miał wybór. Vito został gangsterem do konca, a Mike pod koniec życia chciał żyć w zgodzie z prawem. Myśle że o to w tym filmie chodziło, bo takie wnioski można z niego wyciągnąć.

Ja jestem pozytywnie zaskoczony. Nawet bardzo. Spodziewałem się gniota, a ten film był równie dobry co dwa poprzednie. Jest to godne zamknięcie serii.

ocenił(a) film na 8
mim1312

Zgadzam się z Tobą. Trzecia część jest inaczej poprowadzona niż poprzednie,co nie oznacza, że gorzej. Oczywiście jeśli ktoś się spodziewał kontynuacji dwójki pod względem liczby zabijanych osób, to mógł się srodze zawieść. W ostatniej części Trylogii główny nacisk położony jest na wewnętrznych rozterkach Michaela i mimo, że niektóre wątki są dosyć średnie, tak całokształt oceniam na 8/10

ocenił(a) film na 8
RevulsioN

jest najgorsza przez sophie i jej krzywienie ryja od pierwszych minut filmu

ocenił(a) film na 8
dzikaxxx

Z tym "wykrzywianiem" twarzy to muszę się niestety zgodzić. Akurat Sophie to najgorszy element tego filmu, który psuje obraz całości.

mim1312

No tak.Trzeba też zaznaczyć ,że w dwójce było dochodzenie do dużych pięniedzy,i opanowanie calej Ameryki.W trzeciej części Ameryka opanowana,i można było sie zając wnętrzem Mika.POdobał mi się również wątek watykanu w filmie.Mozna śmiało powiedzieć ,ze trójka (sceny watykanu,i ich interesów) jest oparta na faktach.Proszę tego nie lekceważyć.

ocenił(a) film na 9
mim1312

Michael zaczyna zalowac swoich czynow, napewno, ale to jak probuje odpokutowac za nie tez jest troche mylne. Widac ze tego czlowieka juz zabila II czesc trylogii. Jezeli chodzi o caly film to mi wlasnie watek z Watykanem nie podszedl, byl dla mnie troszeczke przesadzony. No i gra Sophie, chcialbym ja zapamietac jako scenarzystke.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones