PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1091}

Ojciec chrzestny III

The Godfather: Part III
8,0 182 619
ocen
8,0 10 1 182619
6,6 30
ocen krytyków
Ojciec chrzestny III
powrót do forum filmu Ojciec chrzestny III

Michael Corleone jakiś taki dupowaty, zupełnie nie przypomina tego tajemniczego charyzmatycznego twardziela z poprzednich części,Al Pacino zupełnie zmienił tą postać.Dziwne,jakby zagrana zupełnie przez kogoś innego. No i ten lovelas Vincent,też słaba postać,w dodatku romansuje z córką Michaela.Kto to wymyślił.Film przydługi chwilami wkrada się nuda,No coś mu brakuje.Nie powinie był powstać,skoro wypalił się pomysł.Coppoli.Nic na siłę.Zawyżyłem ocenę ze względu na markę OJCIEC CHRZESTNY

użytkownik usunięty
Matiasparviere70

Powiem szczerze - wczoraj oglądałem chyba z godzinę Ojca Chrzestnego III i wywaliło mi prąd w chacie = nie mogłem dokończyć. Niemniej to co mnie przez tą godzinę uderzyło to jak już wspomniałeś zupełnie inna postać zagrana przez Pacino - posągowy Michael z II części tutaj jest zupełnie inny. Brak tu przede wszystkim klimatu pierwszych dwóch części - może czasy w których akcja się rozgrywa w OC III nie były tak "romantyczne" dla gangsterów jak lata poprzednich części co zabija klimat ale jednak można by coś wymyślić lepszego.

Niestety nie mogę ocenić jak wyglądał przebieg całej historii - czy były tam równie genialne intrygi i rozgrywki słowne jak w pierwszych dwóch częściach, niemniej to co dostrzegłem uderzyło mnie wystarczająco mocno.

ocenił(a) film na 10

Mnie się podoba, Michael zupełnie inny, ale też życie, uwarunkowania się zmieniły. Poza tym jest coś w trylogii Ojca i w roli, postaci Michaela, co skłania do refleksji o życiu w ogóle i zabija ćwieka. Dla mnie to nie jest typowy film gangsterski. No i ciekawe wątki papieskie ...

O to właśnie chodzi w 3 części, Michael płaci za błędy z poprzednich części, próbuje naprawić to co zepsuł, ale nie bardzo mu to wychodzi.
Moim zdaniem jest to idealne.

cocieto

Oczekiwanie atmosfery z poprzednich części jest niedorzeczne.
Trylogia Ojciec Chrzestny rozgrywa się w okresie 30-40 lat.
Na przestrzeni tego okresu zmieniali się bohaterowie, ich problemy i otaczający świat.

ocenił(a) film na 5
Rott

Vincent to nieślubny syn Sonnego? Czyli romansuje ze swoją siostrą cioteczna córką Michaela, Dobrze zrozumiałam?

ocenił(a) film na 8
Taja

Tak, to jeden z najważniejszych wątków w filmie.

tvar

Może i jeden z najważniejszych, ale moim zdaniem również jeden z najsłabszych, pewnie przez zupełny brak chemii między bohaterami. Ogólnie porównując grę aktorską Coppoli z resztą obsady wypada tak słabo że przez pół filmu zastanawiałam sie co ona wgl w niej robi. Później przeczytałam że to córka reżysera. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones