PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1089}

Ojciec chrzestny

The Godfather
8,6 546 850
ocen
8,6 10 1 546850
9,0 49
ocen krytyków
Ojciec chrzestny
powrót do forum filmu Ojciec chrzestny

Czesc II jest bezsprzecznie najlepszym nakreconym filmem (genialny Al Pacino!), czesc I jest... drugim najlepszym, co jest jednym z niewielu przypadkow kiedy czesc II dorownuje (a nawet przewyzsza) czesci pierwszej. Nie rozumiem jak mozna mowic o nudzie (chyba, ze wizyta Mike'a na Sycylii, tam jest mala dluzyzna), ja zawsze z zapartym tchem ogladam poczynania rodziny Corleone.

Czesc III... niestety, ale miedzy nia, a jej poprzedniczkami jest ogromna przepasc. Al Pacino wciaz dobry, lecz ogolem film stracil na klimacie (jakby chcial sie upodobnic do szablonowych filmow akcji) i ogolnie jest mniej satysfakcjonujacy.

Reddig

Też uważam, że trójka odstaje od reszty. Oby nikt nie wpadł na genialny pomysł kręcenia czwartej odsłony.

ocenił(a) film na 10
Reddig

Ciekawe, bo akurat mi ta sycylijska dłużyzna bardzo odpowiada, wręcz żałowałem, że za krótki ten wątek. Polecam książkę (ale nie film!) Sycylijczyk, mimo że wątek Ojca Chrzestnego jest tu dolepiony na siłę.

ocenił(a) film na 10
Reddig

FIlm fajny, ale trochę sie o ciebie martwię. Ten post ma prawie 13 lat i nie wiem czy nie piszę do osoby która już nie żyję. Z tego co wiem mogłeś wpaść pod samochód lub zostać zjedzonym przez watahę wygłodniałych wilków. Jak możesz to odpisz, proszę.

Reddig

Wystarczy wejść w profil:

Ostatnie logowanie:
13 lutego 2011 21:33

Wątpię więc by Ci odpisał.

A co do Ojca Chrzestnego. W moim odczuciu jest wiele lepszych filmów.
Oczywiście od strony wizualnej, muzycznej i aktorskiej - blisko ideału. Są jednak filmy które znacznie bardziej prowokują do myślenia, bardziej poruszają, albo ciekawsze od strony scenariusza.

Sam bardzo lubię pierwszą i drugą część Ojca Chrzestnego, też u mnie ma 10/10, ale w top30 wszechczasów nie ma dla niego miejsca.

ocenił(a) film na 8
_nascimento

No od strony aktorskiej to kiepsko, a to głównie przez Al Pacino, który zagrał jak deska. spoiler: [Nie potrafił nawet pokazać swojego bohatera po śmierci żony no bo jak inaczej można wyjaśnić tak szybkie ucięcie tak ciekawej sceny ? według mnie to była najlepsza część. Jak wygląda osoba która przed chwilą widziała wybuch żony w samochodzie ? ja tego nie wiem, ale chciałem się dowiedzieć od Al Pacino :/ ]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones