PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1089}

Ojciec chrzestny

The Godfather
8,6 546 923
oceny
8,6 10 1 546923
9,0 49
ocen krytyków
Ojciec chrzestny
powrót do forum filmu Ojciec chrzestny

5/10 ode mnie. Miałem co do tego filmu ogromne nadzieje. Widząc ocenę, sądziłem, że będzie to
film na miarę arcydzieła. Tak też się do niego nastawiłem. Jakieś wielkie było wczoraj moje
rozczarowanie. Nie przeczę, gra aktorów była bardzo dobra, ale film nudnawy. Mógłby trwać o
godzinę krócej i zawierać tyle samo treści co zawiera w wersji trzygodzinnej. Z pewnością nie jest to film, do którego będę wracał. Przede mną jeszcze
część druga i trzecia, które obejrzę w najbliższych dniach. Wahałem się miedzy oceną "średni" a
"niezły", ale ostatecznie dałem mu "średni". Być może miałem co do niego zbyt duże oczekiwania i
stąd mój zawód, a może po prostu film jest rzeczywiści średni...

iKloszard

A może po prostu masz inny gust. Nie zawsze filmy, które lubimy są arcydziełami, a i tak będziemy do nich wracać. Są też filmy, których wyjątkowość podkreśla seans kinowy, a oglądane w telewizji lub co gorsza na ekranie tabletu nie przykują uwagi. W produkcjach amerykańskich minęły czasy kina artystycznego, bo film stał się towarem jak samochód, liczą się głównie wyniki finansowe (nawet Oskar przekłada się wprost na pieniądze i stał się nagrodą nieobiektywną).
Może kiedyś zmienisz zdanie, na razie Twoja wypowiedź będzie traktowana jako kolejny głos w chórze trolli, którzy chcą jedynie zaistnieć...

ocenił(a) film na 6
bazant57

Chciałem napisać, że się z Tobą zgadzam, dopóki nie przeczytałem ostatniego zdania.

iKloszard

Podobnych tematów w ciągu kilkunastu ostatnich dni było już niemało:

"Bardziej zainteresował mnie Reksio"
"hmm film o niczym"
"Za dużo w tym filmie się dzieje, za dużo jest w nim wątków wynudzić się można..." (to mój ulubiony)
"Cienkie jak barszcz z dworca"
"hehe ten film ma być arcydziełem?"
"3= i to naciągane!"
"Powiedzmy sobie szczerze, 90% zdrowych ludzi ogląda ten film na trzy razy, bo naprawdę ciężko jest dotrwać do końca"
"Dziękuję bardzo za taka nudę"
"Straszne gówno z tego filmiku"
"Może nie jest tragiczny, ale i nie powalający "
"Wybitny?"
"zanudziłam się.."

Dołączanie do takiego chóru "znawców", niezależnie od intencji, będzie traktowane podobnie więc nie ma się co obrażać.

bazant57

Tylko po co nazywać trollem kogoś kto kulturalnie wyraził swoją opinię, na swój sposób, do czego miał prawo.

bazant57

Ty za to zaistniałeś jako pseudo-znawca - ktoś kto wyraził swoją opinię o filmie jest dla ciebie trollem. To ja powiem, że ludzie, którzy nie potrafią napisać posta na FW bez obrażania kogoś to pseudoznawcy, hipokryci i ludzie bez elementarnej pokory. Naucz się rozróżniać trolla od innych użytkowników internetu i nie nadużywaj tego słowa kiedy jest ono nieadekwatne do sytuacji. Ten film nie jest jakąś świętością, co do której nie wolno wyrazić krytycznej opinii ( w taki sposób w jaki ktoś potrafi ). Właśnie wśród fanów takich "arcydzieł" najwięcej jest zadufanych w sobie ludzi , którzy pouczają innych z poczuciem wyższości.

armarange

No cóż,, Twoja wypowiedź zupełnie nie jest "pouczeniem innych z poczuciem wyższości", że nie wspomnę o "elementarnej pokorze". I zupełnie nie miałeś na celu obrażania...
Mój rozmówca sam ustawił swój temat jako konfrontacyjny.

ocenił(a) film na 4
iKloszard

Jak dla mnie cały film jest za długi i nudny. Nie rozumiem, dlaczego jest uważany za arcydzieło wszech czasów.

AnkaJ_3

To nie bierz się za filmy Viscontiego, Kurosawy, Bergmanna, Herzoga.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones