film

Ojciec i syn

2013
54m
7,2 1 191
ocen
7,2 10 1 1191
7,1 15
ocen krytyków
Dokumentaliści Marcel i Paweł Łozińscy rejestrują na filmie swoją wspólną podróż po Europie. więcej mniej
Ojciec i syn zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Łączy ich nazwisko, wykonywany z pasją zawód, ale i silna, skomplikowana więź, pełna resentymentów i niedopowiedzeń. Dwaj wybitni dokumentaliści, Marcel i Paweł Łozińscy, wyruszają samochodem w podróż po Europie. Dla ojca jest to powrót do miejsca urodzenia, dla syna - próba rozliczenia wspólnej przeszłości. Obaj próbują zarejestrować kamerą ten trudny dialog. Przed nami wersja Pawła Łozińskiego.

studio
Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki / Paweł Łoziński Produkcja Filmów / Polski Instytut Sztuki Filmowej (finansowanie) / więcej
tytuł oryg.
Ojciec i syn
inne tytuły
Father and Son Miedzynarodowe
więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

re:mini.scencje

ocenił(a) film na 7

nawet w montażowni nie mogli się pogodzić, stąd pomysł godny jakiegoś Rashomona - ta sama podróż widziana oczami syna - z doklejką co wyciął dbający o wizerunek własny papa..

Z ciekawości obejrzałem dwie wersje, pierwsze syna, drugą ojca. Spodziewałem się większych rozbieżności, jeśli "niezgodnie z planem" wyszły z tego dwa filmy. Z jednej strony ma się poczucie oglądania wciąż tego samego filmu, ale z drugiej strony jakieś drobnostki wpływają na różnych odbiór obu postaci.

W wersji syna...

więcej

OPIS FILMU

ocenił(a) film na 6

Obraz dwóch słynnych filmowców, Marcela i Pawła Łozińskich, którzy wyruszają w podróż po Europie. Obu mężczyzn łączy nie tylko nazwisko i pokrewieństwo, ale również wykonywany z pasją zawód oraz skomplikowana więź, pełna resentymentów i niedopowiedzeń. Filmowcy próbują zarejestrować kamerą dialog, który prowadzą w...

http://vod.tvp.pl/dokumenty/ludzie/ojciec-i-syn/wideo/ojciec-i-syn/16062146

jak wyżej ^^ (w ramach cyklu "Lato z Polskim Dokumentem")

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones