PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=685452}
7,2 1 191
ocen
7,2 10 1 1191
7,1 15
ocen krytyków
Ojciec i syn
powrót do forum filmu Ojciec i syn

Z ciekawości obejrzałem dwie wersje, pierwsze syna, drugą ojca. Spodziewałem się większych rozbieżności, jeśli "niezgodnie z planem" wyszły z tego dwa filmy. Z jednej strony ma się poczucie oglądania wciąż tego samego filmu, ale z drugiej strony jakieś drobnostki wpływają na różnych odbiór obu postaci.

W wersji syna ojciec zdaje się być bardziej niedostępny, a syn ułożony i szukający porozumienia. Scena gdzie ojciec wytyka mu małostkowość zdaje się nie pasować do kontekstu. W wersji ojca ciekawe jest to, że w wielu wspólnych scenach syn dodatkowo wbija drobne szpile w ojca, czego nie ma w wersji syna, ale mocno zmienia wydźwięk ich rozmów. Ojciec wydaje się bardziej ludzki. Fragment o "małostkowości" wydaje się być bardziej zrozumiały. Inna sprawa, że oglądanie drugi raz stawianie tych samych zarzutów może być trochę męczące.

Poza tym w wersji ojca zabrakło instrukcji co zrobić z prochami. Podobał mi się to w zakończeniu, ale może ojciec uznał to za zbyt osobiste. Macie jeszcze jakieś spostrzeżenia odnośnie rozbieżności?

W moim odczuciu w obu filmach pozytywniej wypada ten, kto się pod filmem podpisał. Chyba nie taki był zamysł obu panów, ale wyszło dość ciekawie. W sumie to zrozumiałe.

ocenił(a) film na 8
macmat55

dzięki za ciekawy komentarz. ja oglądałem obie wersje w odstępie 7 lat, więc siłą rzeczy tych różnic nie wyłapałem, a byłem ich ciekaw (oglądać obie na raz, to jednak przesada)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones