PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1289}

Okręt

Das Boot
7,8 47 177
ocen
7,8 10 1 47177
8,1 8
ocen krytyków
Okręt
powrót do forum filmu Okręt

Wolfgang Petersen dokonał rzeczy niezwykłej, film trwa prawie 4 godziny a ogląda się go od początku do końca z rozdziawioną gębą :) Dla mnie to jeden z 10 najlepszych filmów w historii kina.

ocenił(a) film na 9
Pablo_Pawlowsky

Mam podobne zdanie. Oglądając "Okręt" czuje się to ciężkie, śmierdzące powietrze jakie panuje w U-96 i dziwne duszności, gdy okręt powoli opada na dno. Klimat filmu to po prostu majstersztyk!
Bez wątpienia najlepszy film wojenny jaki dane mi było oglądać. Niemcy robią o wiele lepsze ekranizacje wojenne niż Amerykanie (dodam jeszcze "Stalingrad", "Na zachodzie bez zmian"), mając nieporównywalnie mniejszy budżet. Amerykanom nawet się nie chce zrobić rzetelnej konsultacji historycznej. O wiele lepsi są w filmach akcji.

ocenił(a) film na 7
Pablo_Pawlowsky

Oglądałem wersję reżyserską i niestety nie odczułem tego klimatu, wręcz przeciwnie ziewałem i ostatecznie film obejrzałem na raty.
Bardzo lubię filmy i książki o łodziach podwodnych, ale tu zabrakło mi czegoś. Zakończenie na duży plus i ogólnie widać, że napracowano się przy tym filmie, ale nie przemawia do mnie to dzieło.
Pozdrawiam,

ocenił(a) film na 10
Pablo_Pawlowsky

Zgadzam się z autorem - film jest po prostu świetny. Dla maniaka wojen morskich drugiej wojny światowej - film obowiązkowy

ocenił(a) film na 10
chesterlp13

Nic dodać nic odjąć. Mimo, że raz już fil oglądałem to koniec znowu zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Gorąco wszystki polecam jak dla mnie 9/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones