PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1234}

Okruchy dnia

The Remains of the Day
7,7 35 708
ocen
7,7 10 1 35708
8,2 18
ocen krytyków
Okruchy dnia
powrót do forum filmu Okruchy dnia

Pokochałam ten film od razu. Przede wszystkim, "Okruchy dnia" to film bardzo nostalgiczny. Pozornie zdawałoby się, że powolna akcja i specyficzna narracja czynią go obrazem nudnym i "wypranym z emocji", a to tylko bardzo złudne pozory. Przeciwnie, jest przepełniony emocjami, wybuchającymi od czasu do czasu w ustach energicznej panny Kenton lub jako ironia Stevensa. Kreacja Emmy Thompson zrobiła na mnie spore wrażenie. Sposób, w jaki ukazała swoją postać, rozdartą między szacunkiem, powinnością a wrodzoną gwałtownością i uporem to absolutne mistrzostwo.
Muzyka, zdjęcia, gra aktorska tworzy coś urzekająco pięknego, wręcz niezapomnianego.

ocenił(a) film na 8
No_5

Zgadzam się z Tobą! Film też mi się podobał i faktycznie to tylko pozory, bo obraz eleganckiej, dżentelmeńskiej, dawniej Anglii, w który zostali wtopieni Emma Thompson i Anthony Hopkins jako służący, którzy kryją swoje uczucia tylko dlatego, że "nie wypada", wcale nie jest nudny. Też mnie urzekła Emmy Thompson, ale również Anthony Hopkins świetnie zagrał swoją rolę. A jeśli chcesz oglądnąć Emmy w jakże podobnej kreacji, to polecam film "Rozważna i Romantyczna":)

No_5

Widziałam "Rozważną i romantyczną". :) Długo przed "Okruchami dnia".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones