PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1234}

Okruchy dnia

The Remains of the Day
7,7 35 708
ocen
7,7 10 1 35708
8,2 18
ocen krytyków
Okruchy dnia
powrót do forum filmu Okruchy dnia

REWELACYJNY

użytkownik usunięty

A całe życie Stivensa jest podsumowane motywem z gołębiem. Świetny film!!!

ocenił(a) film na 8

Nie za bardzo rozumiem ,jak całe życie Stevensa jest podsumowane motywem z gołębiem????

ocenił(a) film na 9
goandrewgo_

Też nie wiem skąd ten pomysł... dziwna interpretacja.

użytkownik usunięty
Dr_Miranda

Proste. Stivens to człowiek żyjący w niewoli swoich żelaznych zasad, które biorą górę nad uczuciami. Gdy wypuszczają gołębia Stivens przez chwile patrzy jak ten odlatuje w górę. To jest przenośnia. Gołąb symbolizuję wolność. A Stivens w tym momencie zamyka okno... Moim zdaniem ten motyw nie był dodany takoo. pomyślcie koledzy.

ocenił(a) film na 10

Zgadzam się z Tobą, motyw gołębia był świetny i też go tak zrozumiałam.

ocenił(a) film na 10

Film jest świetny!!! naprawde oczarował mnie strasznie! Anthony Hopkins -świetna gra aktorska (to malo powiedziane!)

ocenił(a) film na 9
ania_arwena7

Gołąb z reguły symbolizuje wolność... Na pewno nie był pokazany "takoo", ale co innego mógłby zrobić Stevens? Rzeczywiście masz rację można to tak zinterpretować, ale stwierdzenie, że podsumowuje całe życie Stevensa raczej tu nie pasuje.

Pasuje i to zdecydowanie. Sposób, w jaki Stevens patrzy na gołębia mówi wiele. Utożsamia się z nim, z tą bijącą o szyby i próbującą się wydostać ptaszyną...

ocenił(a) film na 8
No_5

Oczywiście, że jest to podsumowująca, najważniejsza scena w filmie. A przecież wystarczyło tylko otworzyć okno ;)

Bardzo mną ta scena poruszyła. Piękna, Piękna. Świetne zakończenie.

ocenił(a) film na 9

Cudo! Piękna historia, emocje, fantastycznie zagrany! Hopkins - spętany etyką i swoimi zasadami, wyrzekający sie miłości, duszący uczucia - niesamowity

ocenił(a) film na 10

Podobno gołąb to był przypadek - trafił do nich przez komin i tak im przypadło to do gustu, że postanowiono zrobić taką scenę i dołączyć do filmu :)

ocenił(a) film na 10
look3

No to mieli szczęście bo wyszło im to niesamowicie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones