PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1234}

Okruchy dnia

The Remains of the Day
7,7 35 708
ocen
7,7 10 1 35708
8,2 18
ocen krytyków
Okruchy dnia
powrót do forum filmu Okruchy dnia

Warto także sięgnąć po książkę "Okruchy dnia", którą napisał Katzuo Ishiguro. Ten Film to jedna z najlepszych ekranizacji literatury, jakie udało się komukolwiek nakręcić, jednak w książce wciąż pozostaje wiele rzeczy, które w scenariuszu się nei znalazły. Polecam!!!
Co do filmu, wielkie brawa i ukłony przed aktorskim warsztatem Hopkinsa i Emmy Thompson.

ocenił(a) film na 8
Adam_Blackheart

Dokładnie tak.
Książka jest świetna, film również, ale mógł być jeszcze lepszy.
Pomimo kilku nieścisłości i tak ten film zostaje najlepszą ekranizacją książki jaką kiedykolwiek oglądałam.

użytkownik usunięty
Adam_Blackheart

To prawda, wspaniała ekranizacja wspaniałej książki. Różni się w kilku detalach od powieści Ishiguro (scena z gołębiem, scena z płaczącą panną Kenton), ale służą one przełożeniu przemyśleń i uczuć bohatera na język filmu. "Okruchy dnia", niezależnie od książkowego pierwowzoru, to naprawdę znakomite kino. Duet Hopkins-Thomson - mistrzostwo. BTW dzięki tej roli Hopkins wreszcie przestał mi się kojarzyć z doktorem Lecterem :). Wspaniała kreacja.

Adam_Blackheart

Znam tę książkę Ishiguro i uważam, że film Ivory'ego jest nawet lepszy od książki. Nie wiem jak to się im udało.
Nie mają znaczenia pewne skróty fabuły zastosowane w filmie. Najwazniejsze aspekty tej powieści zostały pokazane. Równie subtelnie jak w książce. I w planie osobistym i ogólnym, społeczno-politycznym. Ale to co stanowi wartość dodaną to, imo, niesamowitą gra Hopkinsa. Powiesciowy Stevens jest bardziej odległy. Dzieki Hopkinsowi tragizm tej postaci jest bardziej namacalny, poruszający. Takie jest moje zdanie. Zresztą i pierwszy plan i drugi był wspaniały. Hopkins i Thompson ale i James Fox i Christopher Reeve i Peter Vaughan i Michael Lonsdale. Trafienie w 10-tkę. Autentycznie, nadal nie mogę wyjśc z podziwu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones