PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1234}

Okruchy dnia

The Remains of the Day
7,7 35 685
ocen
7,7 10 1 35685
8,2 18
ocen krytyków
Okruchy dnia
powrót do forum filmu Okruchy dnia

zmiany

ocenił(a) film na 8

nie podobają mi się zmiany w stosunku do książki - przeniesienie akcji powieści, szczególnie tej konferencji z 1922 na 1936, bo to znacznie zmienia postrzeganie bohaterów (szczególnie Lorda Darlingtona i Stevensa), oraz pokazywanie Lewisa jako jedynego sprawiedliwego na konferencji, jedynego, który przejrzał Niemców, co nie było aż tak zaakcentowane w powieści. dlaczego nie odpowiadają mi zmiany w filmie w stosunku do powieści - bo zmieniają ocenę bohaterów, gloryfikują Amerykanów (złączenie postaci Lewisa i Farraday'a w jedną).

ocenił(a) film na 9
misshesitant

być może chcieli trochę ułatwić fabułę ograniczając liczbę postaci, np scalając Lewisa i Farraday'a. Jednak czytając książkę X godzin bardziej zagłębiamy się w fabułę, więcej zapamiętujemy, wdrażamy się w akcję, w filmie trwającym 2h nie można pokazać wszystkiego i wszelkich wątków pobocznych, bo widz by się pogubił, a i bezpośredniego wpływu na najważniejszy wątek to nie ma.
Sedno zawarte, historia Sevensa i Kenton pokazana fenomenalnie, więc koniec końców myślę, że nie ma się czego przyczepić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones