PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8325}

Olbrzym

Giant
7,7 8 490
ocen
7,7 10 1 8490
7,2 6
ocen krytyków
Olbrzym
powrót do forum filmu Olbrzym

Pierwsza połowa filmu nawet ciekawa.Myślałam,że się dalej rozkręci biorąc pod uwage dobre recenzje filmu(wyczytane na forum Jamesa Dena)wręcz przeciwnie dalsza część filmu oglądałam na siłe, niestety nie wytrwałam do końca.

ocenił(a) film na 9
maryfw

No ja go pokonałem....ale też uważam że za długo to wszystko sie ciągnie, jednak podobał mi się.
Natomiast uważam że Dean jest przecenianym aktorem, napewno kultowym i to mu nadaje takiego splendoru na świecie, mnie jako aktor nie powala.

Neuromer

och tak, zdecydowanie za długi, niektóre sceny można było bez żalu wyciąć. Ale czytałam, ze 'Olbrzym' miał pobić "przeminęło z wiatrem", może dlatego:P
A co do Deana to to był pierwszy jego film jaki widziałam i uważam, że naprawdę miał talent.

ocenił(a) film na 8
DizzyMissLizzy

A mi się jakoś nie dłużyło :) Chociaż te 200 min trochę mnię przeraziło przed seansem/

ocenił(a) film na 5
wiola99

dla mnie film też był przydługi i momentami nużący.... owszem miała to być saga teksańskiego rodu Benedictów ale myślę że spokojnie można było wyciąć kilka scen.

ocenił(a) film na 8
ssstokrotkaaa

idealnie długi, takich filmów już się nie kręci, na całe popołudnie, to saga i epopeja w jednym

ocenił(a) film na 5
Pani_Blue

Na początku akcja rozwijała się ładnie i z zainteresowaniem wpatrywałam się w ekran, jednak potem się znużyłam.. Za długi; skoro chcieli zrobić znakomitą sagę, powinni bardziej się postarać.

Plus za Elizabeth Taylor- świetna aktorka.

ocenił(a) film na 7
ssstokrotkaaa

Dokładnie TAK, ale 6 - 7 się należy !!! Polecam

ocenił(a) film na 8
maryfw

Faktycznie, nie zaszkodziłoby mu lekkie przycięcie. Ale mnie z kolei bardziej wciągnęło od połowy, na początku za bardzo przypominało to rodzinne słodko-gorzkie perypetie. Potem naprawdę interesująco rozwinęła się postać Deana.
Swoją drogą zdziwił mnie brak mocno nakreślonego płomiennego romansu:)

ocenił(a) film na 7
maryfw

Zgadzam się. Film jest trochę za długi i momentami mnie nużył. Stąd moja ocena - 8/10. Ale poza tym nie mogę się do niczego przyczepić. Ciekawy film opowiadający o ludzkiej mentalności, podkreślający negatywne aspekty takie jak próżność, pazerność i rasizm. Ale jest to także film o przemijaniu.
Plus za ukazanie ówczesnych, teksańskich realiów oraz za kreacje bohaterów.
Jak zwykle świetna gra aktorska Elizabeth Taylor (klasa sama w sobie) i James'a Dean'a - szkoda tylko, że tak rzadko mogliśmy go widywać na ekranie.

ocenił(a) film na 9
maryfw

Ja się zupełnie nie zgadzam, że film jest za długi. Obejrzałem go parę godzin temu i też byłem na początku przerażony długością. Ale wciągnął mnie, a takie filmy rzadko kiedy przyciągają moją uwagę na długo. Świetny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones